Založ si blog

Ži a pamätaj 9. – Keď vegetarián prevádzkuje mäsiarstvo. . .

Pán Naď sa stal ministrom obrany Slovenska. A nad slovenskou sochou Slobody akosi zašlo slnko. Nepôsobí na mňa dobrým dojmom od začiatku. Ale nevenovala som mu ďalej pozornosť.

No po jeho včerajšom úlete, pardon, vystúpení, stratil u mňa i toho štvrťbodu, ktorý z možných 1500 bodov akýmsi omylom mal. Prečo je ten chlap prepánajána ministrom obrany, položila som si otázku. Nuž, nejakým nedopatrením zrejme, zauvažovala som o jeho funkčnej kompetetivnosti, lebo médiá píšu, že ani len základnú vojenskú službu neabsolvoval.

To koniec koncov aj priznal v rozhovore, keď som po overení údajov zalovila – takže nejde o vymyslený údaj. A tak pár myšlienok i vám z neho ponúknem, celý je tu v linku

https://www.noviny.sk/politika/528904-minister-obrany-jaroslav-nad-chcem-byt-lepsim-ministrom-ako-futbalistom

 

Boli ste na základnej vojenskej službe?

Nebol som, nemám modrú knižku. Ale mám 39 rokov a keď som skončil vysokú školu, tak skončila základná vojenská služba a už ma nestihli povolať. Preto som sa snažil túto službu nahradiť kurzami a stážami. Môj brat je dlhoročný vojak. 

…Ja mám k uniforme veľmi blízko. Môj brat musel slúžiť viac ako 20 rokov, aby bol povýšený na kapitána…

Nuž, môj brat lyžuje vynikajúco, ale len za to by som ja ako nelyžiarka nešla robiť inštruktora lyžovania. Asi som sebakritickejšia, ako pán Naď, čo už.

 

A ešte jedna perla zo záveru toho rozhovoru s ním

…Predstavte si, že tu máme leteckú základňu na Sliači, ktorá je súčasťou infraštruktúry NATO a…“

Nuž, my si to podaktorí radšej ani predstaviť nechceme, lebo chceme žiť v miere. Ale možno práve to je dôvod, že tento pán bol dosadený do funkcie ako nevojak, aby práve toto zariadil. Stačí sa pozrieť na jeho vzdelanie podľa ofiúdajov – ďalšie vzdelanie získal v kurzoch George C. Marshall Center a Školy NATO v Nemecku (2005 – 2006), na kurze U.S. – European Security Course v USA (2007) a na European Security and Defence College v Belgicku (2008 – 2009).

 

Nemá ani základný vojenský výcvik u nás, len akési kurzy prežitia si robil (to zrejme tie vyššie spomenuté, v NATO a USA – radšej pomlčím o tom, akým spôsobom sa tam dá asi prežiť…). Prečo si aspoň ten základný vojenčák nespravil, uvažujem, však príležitosť by bola, na základný výcvik u nás verbujú už pár rokov ľudí.

A on riadi vojakov, majorov a generálov?

Panebože, veď to akoby vegetarián prevádzkoval mäsiarstvo.

 

Elena

 

k diskusii  bonaparte   jednu malú radu Ti dám – napíš si sám…

 

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Iba 8. – Chcem, aby Zelenskyj. . .

05.07.2022

Ach, Zelenskyj mi pripomína filmového hrdinu. A rada by som sa s ním porozprávala… Aj jeho komunikačný štýl v dnešnom blogu preberiem. Myslím to úplne vážne. Je ale dôležité, aby ste videli kus príbehu pre pochopenie týchto mojich slov… Životné skúsenosti nám pomáhajú zmúdrieť. Ja napríklad nielen na základe skutkov, ale už i na základe slov dokážem [...]

Iba 7. – Veď nám dajte, veď sa postarajte. . .

04.07.2022

Zelenskyj je prefíkaný. Jeho víťazné ťaženie proti Rusku je kamuflované tým, že už i podľa našich médií Rusi obsadzujú čoraz viac ukrajinského územia https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/632532-online-klucove-boje-o-lysycansk-rozhodne-sa-do-dvoch-dni/ A vraj ho už aj dobyli. [...]

S-300

Aj týmito zbraňami pomáha Západ Ukrajine v boji proti Rusku

05.07.2022 14:00

Ukrajina potrebuje pre boj s Ruskom zbrane zo Západu. Prichádzajú húfnice, tanky, protivzdušné systémy či drony.

Policajné oddelenie

Opitý muž narazil autom do dverí policajného oddelenia v Medzilaborciach

05.07.2022 13:41

Vozidlo, ktoré muž riadil, mu nepatrilo.

Ladislav Kukolík

Lunter: Strategické podniky krvácajú, treba im pomôcť

05.07.2022 13:19

Energetická kríza ohrozuje fungovanie veľkých závodov, ktoré zamestnávajú stovky ľudí. Banskobystrická župa vyzýva vládu, aby zakročila.

Romania NATO Chief

Spojenci podpísali prístupové protokoly Fínska a Švédska o vstupe do NATO

05.07.2022 12:01, aktualizované: 12:19

Na tlačovej konferencii v Bruseli to oznámil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,368
Celková čítanosť: 6617433x
Priemerná čítanosť článkov: 2795x

Kategórie