Založ si blog

Ži a pamätaj 9. – Keď vegetarián prevádzkuje mäsiarstvo. . .

Pán Naď sa stal ministrom obrany Slovenska. A nad slovenskou sochou Slobody akosi zašlo slnko. Nepôsobí na mňa dobrým dojmom od začiatku. Ale nevenovala som mu ďalej pozornosť.

No po jeho včerajšom úlete, pardon, vystúpení, stratil u mňa i toho štvrťbodu, ktorý z možných 1500 bodov akýmsi omylom mal. Prečo je ten chlap prepánajána ministrom obrany, položila som si otázku. Nuž, nejakým nedopatrením zrejme, zauvažovala som o jeho funkčnej kompetetivnosti, lebo médiá píšu, že ani len základnú vojenskú službu neabsolvoval.

To koniec koncov aj priznal v rozhovore, keď som po overení údajov zalovila – takže nejde o vymyslený údaj. A tak pár myšlienok i vám z neho ponúknem, celý je tu v linku

https://www.noviny.sk/politika/528904-minister-obrany-jaroslav-nad-chcem-byt-lepsim-ministrom-ako-futbalistom

 

Boli ste na základnej vojenskej službe?

Nebol som, nemám modrú knižku. Ale mám 39 rokov a keď som skončil vysokú školu, tak skončila základná vojenská služba a už ma nestihli povolať. Preto som sa snažil túto službu nahradiť kurzami a stážami. Môj brat je dlhoročný vojak. 

…Ja mám k uniforme veľmi blízko. Môj brat musel slúžiť viac ako 20 rokov, aby bol povýšený na kapitána…

Nuž, môj brat lyžuje vynikajúco, ale len za to by som ja ako nelyžiarka nešla robiť inštruktora lyžovania. Asi som sebakritickejšia, ako pán Naď, čo už.

 

A ešte jedna perla zo záveru toho rozhovoru s ním

…Predstavte si, že tu máme leteckú základňu na Sliači, ktorá je súčasťou infraštruktúry NATO a…“

Nuž, my si to podaktorí radšej ani predstaviť nechceme, lebo chceme žiť v miere. Ale možno práve to je dôvod, že tento pán bol dosadený do funkcie ako nevojak, aby práve toto zariadil. Stačí sa pozrieť na jeho vzdelanie podľa ofiúdajov – ďalšie vzdelanie získal v kurzoch George C. Marshall Center a Školy NATO v Nemecku (2005 – 2006), na kurze U.S. – European Security Course v USA (2007) a na European Security and Defence College v Belgicku (2008 – 2009).

 

Nemá ani základný vojenský výcvik u nás, len akési kurzy prežitia si robil (to zrejme tie vyššie spomenuté, v NATO a USA – radšej pomlčím o tom, akým spôsobom sa tam dá asi prežiť…). Prečo si aspoň ten základný vojenčák nespravil, uvažujem, však príležitosť by bola, na základný výcvik u nás verbujú už pár rokov ľudí.

A on riadi vojakov, majorov a generálov?

Panebože, veď to akoby vegetarián prevádzkoval mäsiarstvo.

 

Elena

 

k diskusii  bonaparte   jednu malú radu Ti dám – napíš si sám…

 

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ Vošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila biologickým [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Robert Fico

Fico je formálne čistý. Pomôže mu to k navráteniu dôvery?

29.11.2022 22:00

Čo zrušenie obvinenia v kauze Súmrak znamená pre dôveru v spravodlivosť? A ako ovplyvní politické dianie v krajine?

káčer

Káčer: Aliancii sa zbrane nemíňajú, Ukrajinu musí ďalej všestranne podporovať

29.11.2022 20:11

Potvrdil, že na schôdzke sa bude rokovať aj o možnom prijatí Ukrajiny do NATO.

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7234049x
Priemerná čítanosť článkov: 2937x

Kategórie