Založ si blog

Ži a pamätaj 8. – Kedy sme sa dostali do vojnového stavu?

 

Onemela som od hrôzy, keď som večer čítala správy v Pravde. Ja si tu spokojne ujedám ovsené keksíky a hurmikaku, a ani len netuším, že vojnový stav nastal?! Naď preyzal velenie aj nad vnútrom?

 

Len preboha, s kým sme sa dostali do vojny, zauvažovala som, žeby s Rusmi? To hádam nie, však ešte nemáme ani tie predražené americké krápy, ktorí sme za toľké miliardy eur objednali, tak na čom by sme proti nim išli?  To je fakt, skladala som veci  dokopy už pokojnejšie, no tak s kým – čo nám Poliaci navozili nejaké pokazené maslo s primiešanou posypovou soľou, alebo azda Orbán nám chce darovať tie ruské vakcíny?

 

Lebo inak ako vojnovým stavom si neviem vysvetliť skutočnosť,  ktorú opisuje článok v linku

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/573432-nad-o-operacii-lucanskeho-vyrazne-mu-vylepsili-zrak/

že minister Naď sľubuje beztrestnosť a odmenu za prezradenie informácií o tom, kto vyniesol von lekársku správu o operácii oka generála Milana Lučanského v Ružomberku. Toto rozhodne nespadá do kompetencie ministerstva obrany. A preto vôbec nemôže sľubovať beztrestnosť komukoľvek, lebo on vec nerieši – presnejšie povedané, sľubovať môže, ale nič viac…

Na druhej strane práve pán Naď stotožnil tú správu s generálom Lučanským, za to mu patrí veľké poďakovanie nás všetkých. Bol to od neho určite hrdinský čin, lebo pri stíhaní kohokoľvek za tú vynesenú správu sa za toto verejné stotožnenie práve on môže ocitnúť na lavici obžalovaných ako spolupáchateľ. V núdzovom stave je za to dvojnásobná pálka…

 

Na margo toho, že lekársku správu ešte stále nemá rodina mŕtveho generála Lučanského, mali by ísť do nemocnice s písomnou žiadosťou v ktorej uvedú že BEZODKLADNE žiadajú vydať kópiu celej jeho zdravotnej dokumentácie. A treba sadnúť si tam a čakať, aby im ju vydali. Ak odmietnu, je potrebné volať hneď MZ SR a tiež Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Pripomínam

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2016/07/20/hlas-dna-6-ryba-este-stale-smrdi-uvidime-ci-i-od-hlavy/

 

Smrť generála Lučanského nazvali niektoré zahraničné médiá razantne – hovoria o škandále a umučení a vražde

https://aeronet.cz/news/slovenskem-otrasa-skandal-a-podezreni-z-umuceni-a-vrazdy-byvaleho-policejniho-prezidenta-milana-lucanskeho-ve-vazebni-cele-unikla-lekarska-zprava-je-jako-z-hororu-bulva-praveho-oka-vyhrezla-z-ocni/

Nuž pochybností o tom, ako to bolo v tej base, sa vynára viacero. Ja pripomínam otázku, ktorú som naniesla včera v blogu – ak bol generál Lučanský 30 minút bez kyslíka, ako je to možné, že ho našli len 9 minút od poslednej bacharskej kontroly?

 

Mrzí ma, ak generál Lučanský bol natoľko sebaistý, že nevyrobil nijakú ochrannú dokumentáciu, kde by naskladal dôkazy o tom, čo pozisťoval. Nepochybne toho vedel veľa. Alebo možno vyrobil? To ukáže najbližší čas.  A i keby nevyrobil, stačí pár verných kamarátov, ktorí vedia a na jeho počesť aj povedia. Treba zjednotiť sily, a vymiesť tento chliev.

 

Tak ako stáli čestní policajti večer stráž

Na obrázku môže byť: jedna osoba alebo viacerí ľudia a stojaci ľudia

fotografia prevzatá z fb https://www.facebook.com/photo/?fbid=1166947273719924&set=a.661200670961256

 

Zaslúžia si našu úctu. A pritom som zauvažovala, koľkí by dobrovoľne prišli vzdať úctu ku truhle niektorých našich vládnych predstaviteľov?

 

Je smutnou vizitkou, že ministerka spravodlivosti Kolíková nedokáže odstúpiť ani pri takom veľkom kabáte z hanby ušitom, kedy sa verejne preukazujú nepravdivé informácie ktoré ako predstaviteľka štátu šírila v  takej závažnej veci. Je to skutočne čas na predčasné voľby – a ak konečne ktokoľvek spustí petíciu za predčasné voľby, pridám môj podpis. Lebo táto pani stratila morálny kredit zastupovať u nás spravodlivosť, vlastne otvorene – myslím že ho ani nikdy nemala.

 

 

Elena

 

P.S.: Ach, hej, uvažujem koho po včerajšku začína bolieť ľavá noha? Rada by som spoznala Kolohnáta.

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ V&ošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

šanghaj protest čína police

BBC tvrdí, že jej novinára v Šanghaji zadržala a zbila čínska polícia

28.11.2022 06:56

Novinár mal v Šanghaji informovať o priebehu protestov za ukončenie prísnych opatrení čínskej vlády proti šíreniu covidu.

Germany Russia Ukraine War

Nemeckí vojenskí mechanici sú už v Michalovciach. Aké zbrane pre Ukrajinu budú opravovať?

28.11.2022 06:00

Rezort obrany ubezpečuje, že Slovensku ani Michalovciam v súvislosti s opravou nemeckej bojovej techniky žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

Antonivskij most, Cherson, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev je pod snehom. Zelenskyj očakáva ďalšie raketové útoky

28.11.2022 05:55, aktualizované: 07:09

Kým budú mať Rusi rakety, tak sa neupokoja, uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý očakáva ďalšie ruské raketové útoky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227118x
Priemerná čítanosť článkov: 2934x

Kategórie