Založ si blog

Vykročenie 8. – Vkročiť do nových čias. . .

Priznala som v predchádzajúcom blogu, že uvažujem niekedy o tom, ako to bude „po korone“, ako to zmení spoločnosť a ľudí v nej. O tom v tejto chvíli píšem.

 

Boh vás vidí?

Keď ľudia nastupujú na loď, je medzi nimi 30% veriacich a 30% neveriacich a 40% pochybovačov. Keď sa loď cestou na mori dostane do búrky, je na nej 100% veriacich, všetci sa modlia. Keď z lode ľudia v závere cesty vystupujú, je medzi nimi 30% veriacich a 30% neveriacich a 40% pochybovačov.

Tieto slová Lazareva hovoria o tom, že nie je ľahké zmeniť človeka, a že ťažké životné situácie majú potenciál nás k tomu pohnúť. No tú premenu musíme urobiť na sebe sami, situácia nás nezmení automaticky.

Kedysi som napísala blog o tom, že Boh je ako princezná Alica – a stále si to myslím

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2017/09/15/kridla-5-boh-je-ako-princezna-alica/

No súdiac podľa Lazarevovej štatistiky je to veľkému percentu ľudí jedno. Apelovanie na čestnosť, zodpovednosť, ohľaduplnosť je tiež zjavne hádzaním hrachu o stenu. Otvorene prezradím, že i tak som optimista ohľadne toho, ako to bude „po korone“ – pretože to, čo by sme mohli zažiť v rámci zhoršenia korony v podobe povinných prác, nezvládnutia poskytovať pomoc a masových hrobov, môže mnohými z nás hlboko otriasť. Také situácie nezmenia len skutočne morálne otrlého človeka.

 

A hej – nádhernú odpoveď

– Lazarevovu úvahu presne k téme mi dnes privialo cez šamanskú stránku – ako inak.

Lazarev hovorí o tom, prečo vírus môžeme pokladať aj za umelo vytvorený, aj o tom, kam smerujeme, jeho slová aj s prekladom  sú v linku

https://www.youtube.com/watch?v=HXy0sepNnx8&t=131s&ab_channel=SergejLazarev-Zdravíčlověka&fbclid=IwAR26KUZTU9SNcslFG_xZkfXuASsTQd-4stH0vuPEng5zn7HQ1VeaxVmM4mk

 

A tak ako nestačí byť v búrke na lodi,

ale aj po ukončení búrky niesť jej posolstvo v sebe je potrebné pre každého z nás, nastaviť si jeho posolstvo ako zrkadlo. Nabáda nás ku odklonu od kultu užívania si ku vnútornej mravnosti každého z nás.

Kedysi som i tu v blogu spomenula zvláštnu skúsenosť, ktorú som zažila počas konštelačného výcviku v Prahe. V jednej konštelácii sa zrkadlilo, že Boh je v nás, aj sme o tom hovorili.

Pri návrate domov na stanici som si prisadla ku starej panej. Ponúkla som ju cukríkmi (tie ja nosievam pre šoférov autobusu, kolegov na výcvikoch a ľudí ktorých stretávam na zastávkach). Začali sme sa spolu rozprávať. A pani mi zrazu povedala – prezradím vám tajomstvo, zvláštny príbeh. A rozprávala mi, ako jej raz dávno v jednej situácii kňaz povedal, že boh je v nás.  Aže o tých jeho slovách dodnes uvažuje.

Boh je v nás – je v našom videní sveta, v tichom hlase svedomia, v každodenných skutkoch zodpovednosti a láskavosti.  Alebo v špinavostiach všetkého druhu, podvádzaní, využívaní a klamstvách – a vtedy nepotrebujeme nikoho na nebi, na obraze nad posteľou, ani kdekoľvek inde, lebo  nás sprevádza v tichom hlase, ktorý občas zašepká „nie, nie je to v poriadku, čo robíš“. V takých chvíľach si môžeme vydýchnuť, že nikto to nepočul, je to však nepodstatné – počuli sme to my sami, a to je ten jediný človek, ktorý s tým môže naozaj niečo urobiť.

 

Minulosť je dobrý učiteľ…

Veľkolepú ekonomiku a dôsledné politické riadenie malo aj fašistické Nemecko, ale mravnosť, láska, milosrdenstvo a súcit mu chýbali – úroveň štátu je určovaná jeho vnútornou kultúrou, vierou a mravnosťou.   Lazarev

Treba k tomu ešte niečo dodať?

 

Elena

 

 

P. S.: https://www.youtube.com/watch?v=OQ1kwio9a90&list=RDOQ1kwio9a90&start_radio=1

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872775x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie