Založ si blog

Vykročenie 10. – Príbeh kameňov. . .

Milujete príbehy tak ako ja? Jeden vám v tejto chvíli poviem…

Možno ja, a možno kamene, je to ich príbeh…

 

Mrazivý dych zimy na balkóne pri vešaní bielizne ma už podvečer ovial –  noc má byť mrazivá, zapriala som všetkým túlavým mačkám nech prežijú bez ujmy. Večerný čas nastal, tma sa zniesla na úbočia. Len v diaľke na obzore sa odrážali svetlá z druhej strany kopcov, od Revúcej.

To sú chvíle, keď hovoríme s odchádzajúcim dňom a sami so sebou.

 

Dnešok bol zvláštny deň, moje šamanské kamene ma privolali k sebe.

Prišli ku mne kedysi dávno.

Potrebujem kameň na šamanský výcvik povedala som kolegyni cestou zo školenia v Rimavskej Sobote. Z hŕby kameňov som ho vylovila. Aký pekný srdiečkový si našla, ocenila ho. Lenže jeho zúfalé bzučanie som zachytila – musíš nájsť ten, ktorý ku mne patrí. Kráčali sme náhlivo ulicou, v jednej chvíli to zašumelo, vrátila som sa pár krokov – a pod rínou bol kameň. Vedela som, že patria k sebe.

Vnímate to, však, keď sa na ne dívate?

 

Držala som ich dnes v rukách. Tíško šumeli, akoby spievali tajnú pieseň.

 

Odfoť ich, zašepkal Zámer sveta, vedľa seba a potom spolu.

Sú dokonalé svojou nedokonalosťou, a ako sa podporujú a dopĺňajú, uvedomila som si, ale to ich hlboké prepojenie a spoločný vzor vidieť až keď sú spolu.

Presne tak, to ich hlboké prepojenie vidieť až keď sú spolu, zašepkal Zámer sveta, a hej, tak spoznávame spriaznenú dušu. Kým sú mimo seba, nevidno spoločný vzor, ten sa ukáže až ich spojením.

Ach, tá symbolika, farebnosť, pomaly mi dochádzalo. Je až smiešne, ako nevidíme veci, ktoré máme na očiach, kým nenastane ten pravý čas ich vidieť.

Hlboká pravda – je rozdiel, ak je niekto vedľa nás, a s nami.

Dívaj sa. Podľa správania rozumieš, na aký kus cesty s Tebou sa niekto vo svojom srdci díva, dodal Zámer sveta. Spriaznená duša ťa podporuje v raste, lebo s Tebou kráča vekmi…

Zvláštne, ako zdanlivo samozrejmé veci vchádzajú do nášho srdca silne.

 

No hej, príbehy nám nesú posolstvá…

 

 

Elena

 

Ach, áno, všetko fotografie sú moje, pravdaže.

 

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ V&ošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

šanghaj protest čína police

BBC tvrdí, že jej novinára v Šanghaji zadržala a zbila čínska polícia

28.11.2022 06:56

Novinár mal v Šanghaji informovať o priebehu protestov za ukončenie prísnych opatrení čínskej vlády proti šíreniu covidu.

Germany Russia Ukraine War

Nemeckí vojenskí mechanici sú už v Michalovciach. Aké zbrane pre Ukrajinu budú opravovať?

28.11.2022 06:00

Rezort obrany ubezpečuje, že Slovensku ani Michalovciam v súvislosti s opravou nemeckej bojovej techniky žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

Antonivskij most, Cherson, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev je pod snehom. Zelenskyj očakáva ďalšie raketové útoky

28.11.2022 05:55, aktualizované: 07:09

Kým budú mať Rusi rakety, tak sa neupokoja, uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý očakáva ďalšie ruské raketové útoky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227070x
Priemerná čítanosť článkov: 2934x

Kategórie