Založ si blog

A. . . 3. – A čo na to generálny prokurátor?

Generálny prokurátor dostal včera môj podnet.

Poviem k tomu pár slov teraz.

Dám body

 • zamestnanci v SR sú vydieraní a zastrašovaní, je na nich vykonávaný nátlak,
 • štát účinne nekoná ochranné opatrenia –  nie sú uzavreté hranice,
 • štát nepostihoval šíríteľov nákazy – osoby dovláčajúce cez hranice nákazu, hoci ich menný zoznam a aj šírenie nákazy sú preukázateľné z trasovania hygienikov,
 • štát nepravdivo informuje občanov o ochranných prostriedkoch pri covid-19 potrebných,
 • štát neefektívnymi opatreniami spôsobuje škodu veľkého rozsahu.

Štát nie ako abstraktný pojem, ale ako niekto konkrétny – v skutočnosti tak konajú nedostatočne či nekonajú pri plnení si svojich povinností osoby, ktoré z titulu svojej funkcie mali účinne konať. Voči nim som smerovala podnet.

 

Dodám k tomu pár slov.

Som milá, láskavá, súcitná, tolerantná a naozaj ohľaduplná, kým neprekročíte hranicu. A tento štát prekročil hranicu mojej tolerancie.

 

 • Chce ma azda niekto presviedčať, že koronavírus sa chytá ľudí chodiacich do práce na Slovensku a nevšíma si ľudí pracujúcich či dovolenkujúcich v zahraničí? Alebo nebodaj „repatriantov“? Vydieranie, zastrašovanie a hrubý nátlak, že nemôžeme pracovať, ak sa nebudeme dookola testovať a znášanie rizík všetkého druhu máme strpieť tí, ktorí poctivo dodržujeme opatrenia a pracujeme na Slovensku? Hoci nás štát nielenže dostatočne nechráni, ale neuzavretím hraníc aj priamo vystavuje rizikám?!
 • Namiesto zaistenia kloktacích testov, ktoré by ešte mnohí z nás akceptovali, nás nútia podstupovať testovanie antigénové, po ktorého často neodbornom administrovaní už veľa ľudí pociťuje problémy s nosnou sliznicou a opakovaním testovaní sa problémy akurát chronifikujú.
 • Pritom sa na základe vyhlášky UVZ a výnimiek na Slovensko dostávajú bez testovania a karantén v státisícoch  ľudia šíriaci nákazu. Takže pre pohodlie niektorých spoza hraníc sa privláčajúcich ľudí spravili rukojemníkov z miliónov občanov Slovenska, ktorí v dôsledku nedostatočných opatrení na hraniciach musia nosiť rúška a znášať všelijaké obmedzenia. O tom svedčia aj trasovania hygienikov, ktoré robili donedávna. Majú menné zoznamy tých, ktorí nákazu spoza hraníc privláčali, aj ako ju šírili. Práve nesystémové opatrenia viedli k tomu, že sa nákaza u nás zmenila na komunitnú.
 • Nepochybne tým hlavný hygienik spôsobil škodu veľkého rozsahu, a mal by byť za to potrestaný. Nezakladá sa na pravde medializované vyjadrenie, že ho nemožno za túto vyhlášku potrestať – lebo je verejný činiteľ a svojim konaním spôsobil vedome škodu veľkého rozsahu, navyše v núdzovom stave. Ak by konal nevedome, potom je to dôvod na jeho okamžité odvolanie, lebo v takej dôležitej pozícii v dnešnej dobe tam musí byť človek, ktorý vie, čo robí.
 • Nemusia sa testovať ľudia nezamestnaní, ktorí po obchodoch putujú s celými rodinami. A problémom je, že niektorí aj pri pozitívnom teste nedodržujú karanténu, ako som písala v minulom blogu. To je tiež situácia, v ktorej štát účinne nekoná a vystavuje tým nás všetkých riziku nákazy.
 • Ďalším z rizík, ktorým nás vystavuje tento štát, je zavádzajúce tvrdenie, že respirátory FFP2 si máme nasadiť ako účinnú ochranu. Je to podľa mňa klamstvo, jediná dostatočná ochrana pri COVID-19 sú respirátory kategórie FFP3 a vyššie https://www.ip.gov.sk/poziadavky-kladene-na-respiratory-ucinne-na-ochranu-pred-ochorenim-covid-19/

Nedám sa klamať, zavádzať a zneužívať. Efektívne epidemiologické opatrenia by z môjho pohľadu boli

 • zavrieť hranice, aby nikto cez hranice neprechádzal bez testov a karantény,
 • zakúpiť liek Ivermectin, aby bol dostupný pre všetkých ľudí u nás v cene okolo 3 eur za balenie,
 • dať každému občanovi Slovenska balíček s vitamínmi – najlepšie ich koronatrojkombináciu, 5 respirátorov – FFP3, 1balenie Ivermectinu

A viem, že mnohí ľudia už nevládzu, ale bolo nutné na tri týždne urobiť lockdown s prísnymi opatreniami ako v prvej vlne – jeden člen rodiny na nákup, a nie denne, minimalizovať vychádzanie. Tieto pochybné poloopatrenia realizované vládou len predlžujú utrpenie nás všetkých – je to ako chránený sex, pri ktorom budete mať len polovicu kondómu.

Keby bola poriadne uzavrela hranice a krajinu v čase Vianoc, mohli sme mať teraz už podstatne lepšiu situáciu.

 

Som na postup GP vo veci zvedavá. Lebo ustavične narastá celospoločenská škoda nesprávnym postupom ľudí, ktorí z titulu svojej funkcie majú podnikať účinné opatrenia, a neurobili tak doteraz.

 

Elena

 

K diskusii  pia-anima  môj názor na to a súvislosti aj testovania som napísala tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2021/02/03/a-ved-hej-11/

 

štrkač – ušiel ti detail, štát sme všetci, ale môj podnet smeruje konkrétne proti osobám, ktoré z titulu svojej funkcie majú v tomto štáte právomoc konať. Lebo isteže i ja som súčasť štátu, ale nikoho nevydieram podmieňovaním jeho práce antigénovým testovaním na miestach, kde sú aj nakazení. Rovnako nemôžem nariadiť účinné opatrenia – keby to šlo, už by boli. Ale aby si nepovedala, že nie som ústretová, dám v budúcom blogu nejakú odbornú štúdiu (nie vlastnú, pravdaže).

Akotak 8. – Viete kde je zlatá baňa na Slovensku?

22.07.2024

Nie, neposielam vás zlatú žilu hľadať kamsi do hôr. Ani ryžovať zlatý piesok na brehy slovenských riek. Oveľa lepšie sa ryžuje na úplne iných miestach. Konkrétne v štátnej akciovke Slovensko IT. Remišová chcela týmto počinom usporiť tretinu vynakladaných finančných prostriedkov v rámci štátneho IT. Nuž, cieľa sa zjavne minula – lebo namiesto úspor sa [...]

Akotak 7. – Pamätník banderovských zločinov v Poľsku. . .

22.07.2024

Poliaci odhalili pamätník, ktorý má pripomínať zločiny banderovcov voči poľskému obyvateľstvu v časoch druhej svetovej vojny. Písala som o Volyni opakovane v blogu, a nejdem zoširoka udalosti teraz analyzovať opäť – aspoň jeden ďalší link pridám, aby sme si pripomenuli, čo banderovci vystrájali. [...]

Akotak 6. – Leopoldov nie je tak ďaleko, ako by sa zdalo. . .

21.07.2024

Zaujímavý článok v linku https://standard.sk/716371/za-akych-okolnosti-by-nad-mohol-byt-zodpovedny-za-trestny-cin-vlastizrady?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2f6DobfkKQkkaD2NFrqN527EkszZSX8VLKG_hD4okQCelt9X8DqIojtR8_aem_eVb6gHeC494FMHPuw2h5TQ poskytuje právnu analýzu dekana Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Zaoberá sa otázkou Za akých okolností by Naď mohol byť zodpovedný za [...]

keketi

Kamenický musí šetriť, no Dankovo ministerstvo sa podľa PS ďalej nafukuje

22.07.2024 15:34

V medzirezortnom pripomienkovom konaní sa objavili štyri návrhy za viac ako 70 miliónov eur.

Kamala Harrisová

Harrisová nie je silnou kandidátkou, bude to mať ťažké. Záleží na jednom, uviedol analytik

22.07.2024 15:03

Viceprezidentka zaostáva v prieskumoch za Trumpom podobne ako Biden.

vybor pre obranu a bezpecnost, gaspar

ÚS: Gašpar a Žiga budú v prípade odsúdenia profitovať z trestnej novely

22.07.2024 14:58

Súčasní podpredsedovia parlamentu (zatiaľ) nie sú priamymi beneficientami predmetnej právnej úpravy, skonštatoval súd.

Hungary National Day

Maďarská opozícia na vzostupe: Najsilnejšieho Orbánovho kritika zvolili za lídra strany TISZA

22.07.2024 14:26

Dodal, že o členstvo v TISZE prejavilo záujem tisíce ľudí a v krátkom čase sa strana stala najsilnejšou opozičnou silou v Maďarsku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,925
Celková čítanosť: 9287858x
Priemerná čítanosť článkov: 3175x

Kategórie

Archív