Založ si blog

A. . . 9. – Čo je toto za naničhodnú vládu. . .

Ivermectin svojim občanom bráni objednať si zo zahraničia, hoci sama nie je schopná im ho do lekární na voľný predaj zaistiť.

 

Odborníci poukazujú, že nevykonanie potrebných opatrení má za následok mnoho zmarených životov.

Ak by vláda v novembri konala, tak by dnes mnohí ešte žili, tvrdí dátový analytik

Ivermectinom by bolo možné zachrániť aspoň teraz niektorých ľudí.

No Štátny ústav na kontrolu liečiv sa odrazu tvári ako stred Vesmíru

– lebo Ivermectin nemôžu nechať prejsť cez hranice ani pre tých, ktorí si ho v zahraničí objednali a zaplatili. Nemôžu vraj garantovať kvalitu, účinnosť a bezpečnosť – ľudia si ho kúpia i bez toho radi, nikto nestojí o ich garancie.

💊 Liek Ivermectin na Slovensku nie je registrovaný. Povolenie na jeho terapeutické použitie vydalo Ministerstvo zdravotníctva s hlavnou indikáciou profylaxia a liečba pacientov s COVID-19. Povolenie bolo vydané pre potreby zdravotníckych zariadení (nemocničné zariadenia a ambulancie) a ide o liek viazaný na lekársky predpis.
🧑‍⚕️ Za použitie lieku zodpovedá ošetrujúci lekár. Toto povolenie neznamená, že si liek môžu objednávať fyzické osoby pre vlastnú spotrebu a samoliečbu. Lieky dovozené na základe povolenia Ministerstva zdravotníctva sú dovážané prostredníctvom schválených spoločností, ktoré majú povolenie na zaobchádzanie s liekmi.
❗ V prípade dovozu liekov na územie SR colné orgány kontaktujú štátny ústav pre kontrolu liečiv so žiadosťou o vydanie stanoviska. V posledných týždňoch štátny ústav riešil neobvykle vysoké množstvo zásielok, ktoré obsahovali lieky s účinnou látkou ivermektín a boli dovážané fyzickými osobami pre vlastnú potrebu. Pri takýchto liekoch, ktoré sú neznámeho pôvodu, štátny ústav nemôže zaručiť kvalitu, účinnosť a bezpečnosť. Tieto zásielky sú následne zadržané a lieky sa k dovozcovi – fyzickej osobe nedostanú.

 

 

Dalo sa čakať, že sa rozbehne v tejto situácii nelegálny predaj.

Je ale pod ľudskú dôstojnosť, aby si chorí ľudia zakupovali pod rukou veterinárny prípravok, lebo táto vláda „limitovaná edícia – akú sme tu ešte nemali“ im neumožňuje jeho zakúpenie  v humánnej verzii na prevenciu a liečbu, aj napriek odborným ohlasom veľmi priaznivým.

 

Dokonca aj internetová lekáreň ho ponúka – ale s horibilnou cenou.

6mg x 8 tabliet
€ 34.85
€ 4.36 za tabletku

 

6mg x 40 tabliet
€ 132.79

 

To vážne? Liek predávaný v Egypte za cenu 80 centov, analytik Mesik ako cenu už aj s províziou únosnú uviedol 3 eurá za balenie – a tu sa k nemu ľudia dostanú za 133 eur?

 

Na podporu zdostupnenia lieku u nás a záchranu ľudských životov sa ozýva čoraz viac hlasov.

Lekárka napísala list premiérovi

Kto musí ešte zomrieť aby ste sa zobudili? Nehanbíte sa? Pýta sa Matoviča doktorka Tašárová

 

A ja sa otvorene pýtam – prečo je zdržiavaný dovoz tohto lieku – na čom tu chce ešte niekto naryžovať – na remdesivire, na antigénových testoch, na čom?

 

Pridávam link na petíciu  o sprístupnenie Ivermectinu voľnopredajne a bezodkladne. Prosím, podporte ju svojim podpisom.

https://www.peticie.com/chceme_bezodkladne_vone_spristupneny_ivermectin_do_slovenskych_lekarni

 

 

Elena

 

K diskusii

Vlado-2  všetkých nás tak chceli oklamať tou informáciou úvodnou – v skutočnosti príde ivemectin len pre košickú nemocnicu, ani ostatné nemocnice ho nedostanú, nie to ešte aby bolo verejne dostupný v lekárňach  pre občanov. O tom píšem – žiadam, aby bol liek sprístupnený pre všetkých a bezodkladne. Lebo je účinný podľa dostupných informácií aj liečebne, aj preventívne.

 

 

 

Akotak 8. – Viete kde je zlatá baňa na Slovensku?

22.07.2024

Nie, neposielam vás zlatú žilu hľadať kamsi do hôr. Ani ryžovať zlatý piesok na brehy slovenských riek. Oveľa lepšie sa ryžuje na úplne iných miestach. Konkrétne v štátnej akciovke Slovensko IT. Remišová chcela týmto počinom usporiť tretinu vynakladaných finančných prostriedkov v rámci štátneho IT. Nuž, cieľa sa zjavne minula – lebo namiesto úspor sa [...]

Akotak 7. – Pamätník banderovských zločinov v Poľsku. . .

22.07.2024

Poliaci odhalili pamätník, ktorý má pripomínať zločiny banderovcov voči poľskému obyvateľstvu v časoch druhej svetovej vojny. Písala som o Volyni opakovane v blogu, a nejdem zoširoka udalosti teraz analyzovať opäť – aspoň jeden ďalší link pridám, aby sme si pripomenuli, čo banderovci vystrájali. [...]

Akotak 6. – Leopoldov nie je tak ďaleko, ako by sa zdalo. . .

21.07.2024

Zaujímavý článok v linku https://standard.sk/716371/za-akych-okolnosti-by-nad-mohol-byt-zodpovedny-za-trestny-cin-vlastizrady?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2f6DobfkKQkkaD2NFrqN527EkszZSX8VLKG_hD4okQCelt9X8DqIojtR8_aem_eVb6gHeC494FMHPuw2h5TQ poskytuje právnu analýzu dekana Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Zaoberá sa otázkou Za akých okolností by Naď mohol byť zodpovedný za [...]

Kamala Harrisová

Harrisová nie je silnou kandidátkou, bude to mať ťažké. Záleží na jednom, uviedol analytik

22.07.2024 15:03

Viceprezidentka zaostáva v prieskumoch za Trumpom podobne ako Biden.

vybor pre obranu a bezpecnost, gaspar

ÚS: Gašpar a Žiga budú v prípade odsúdenia profitovať z trestnej novely

22.07.2024 14:58

Súčasní podpredsedovia parlamentu (zatiaľ) nie sú priamymi beneficientami predmetnej právnej úpravy, skonštatoval súd.

Hungary National Day

Maďarská opozícia na vzostupe: Najsilnejšieho Orbánovho kritika zvolili za lídra strany TISZA

22.07.2024 14:26

Dodal, že o členstvo v TISZE prejavilo záujem tisíce ľudí a v krátkom čase sa strana stala najsilnejšou opozičnou silou v Maďarsku.

Kamala Harrisová

Deväť mien. Kto bude ako viceprezident kryť Harrisovej chrbát?

22.07.2024 14:19

Demokrati už po rozhodnutí Joea Bidena, že sa nebude ďalej uchádzať o znovuzvolenie, diskutujú o tom, kto by mal byť kandidátom na viceprezidenta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,925
Celková čítanosť: 9287820x
Priemerná čítanosť článkov: 3175x

Kategórie

Archív