Založ si blog

No. 1 1. – Ako ideme pomáhať migrantom. . .

Ideme migrantom v Grécku pomáhať – hrdo hlása nadpis článku v linku

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/578779-slovensko-chce-pomoct-migrantom-v-grecku-zdravotnikmi-ak-budu-volni/

Vraj im pošleme na pomoc našich zdravotníkov – samozrejme tých, ktorých máme navyše.

Pretrela som si oči.

Však pomáhať ľuďom v núdzi máme, o tom som úprimne presvedčená – poslať im môžeme niečo z našich vakcín objednaných, KTORĚ U NÁS URČITE NEVYUŽIJEME V TAKOM POČTE z niektorých už registrovaných vakcín – lebo európski lídri vyhlásili, že milióny vakcín pre Afriku treba.  A aj nejaké peniaze môžeme zaslať do krajín, v ktorých ľudia žijú fakt biedne, pomôcť im budovať infraštruktúru pre uľahčenie života – studne, školy, závlahu,  nemocnice. To vidím ako reálnu pomoc.

Ale slovenských zdravotníkov vyšleme na pomoc migrantom do Grécka, ako uvádza tá správa?

My máme nejakých zdravotníkov navyše?

 

To kto prišiel s týmto nápadom, milí politici?

Prvý apríl nie je, určite nie – tak zrejme ste to mysleli vážne, drahá vláda. To komu z vás to napadlo v situácii, kedy nemáme dosť zdravotníkov u nás a vyhlasujú už pár mesiacov, že sú vyčerpaní a že systém kolabuje???!!! Kedy prezidentka ďakuje za pomoc rakúskych zdravotníkov u nás?

https://www.ta3.com/clanok/1203434/prezidentka-sa-podakovala-rakusku-za-zdravotnikov.html

Zdravotníci by mali poskytovať starostlivosť pacientom s ochorením COVID-19 na lôžkach oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny alebo jednotiek intenzívnej starostlivosti. V prípade zhoršenia situácie ministerstvo očakáva zvýšenie počtu zahraničných zdravotníkov.

A nedá mi zvedavosť – tých rakúskych zdravotníkov budeme platiť vo výške slovenskej mzdy?

 

Pokiaľ viem, mali k nám prísť pomáhať ešte i zdravotníci z Poľska a Maďarska.

Veď my tu na Slovensku sme v situácii, že nám zdravotníkov tri krajiny na výpomoc posielajú – a my vyhlasujeme verejne, že pošleme na pomoc migrantom našich zdravotníkov? 

To akoby som vyhlásila, že darujem pre chudobných všetky moje paláce, okrem tých prvých dvoch mojich palácov. Netešte sa predčasne, nemám zatiaľ ani jeden.

 

Elena

 

Bez 7. – Tu už končia všetky žarty. . .

04.03.2021

Bez akýchkoľvek morálnych zábran. Sprosté psychické týranie. To je prípad Moniky Jankovskej. Bola prepustená na slobodu na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu z minulého štvrtka. A pri východe z väzenia nič netušiaca bola opätovne zatknutá. Iste, páchala trestnú činnosť – a nepochybne by mala za ňu niesť následky. Ale tento spôsob „oslobodenia“ a [...]

Jediná 9. – Z. . .

04.03.2021

Niekedy by sme sa mali pozrieť na Smrť počas života. Pomáha nám to nachádzať odpovede. Konštelačku so Smrťou som si postavila, prevádzačskú – dívali sme sa na seba mlčky. Všetky tie hrôzy, nečestnosti, bezohľadnosť a krutosť, zabíjanie, utrpenie nevinných – rozumela smútku v mojom pohľade. Ľudia nie sú takí, akí chceš, aby boli, prikývla. Nevieš [...]

Bez 6. – Nie je prvý apríl, drahá vláda. . .

03.03.2021

Už viete, že netúžim po tom, aby odstupoval Krajčí ako prvý z vlády, písala som o tom nedávno v blogu. A práve k tomu určite budú tlačiť „drahíspojenci“. Lebo zasa mimo žartov – slušný človek je, to z neho cítim, aj citlivý zrejme. Len nie je zdatný manažér, a mal by mať čas v priaznivých pokojných podmienkach, aby k tomu dozrel. Žiaľ, taká [...]

Plavecký štvrtok František Bohm samovražda Böhm polícia

Kauza Böhm: Žilinka dohovoril aj Lipšicovi

05.03.2021 13:17

Podľa generálneho prokurátora Žilinku prokurátor neuplatil zákonné oprávnenie, keď zistil, že Böhm má viacero strelných zbraní a nezaistil ich. Böhm sa vo svojom dome zastrelil.

Svetlana Cichanovská

Bielorusko žiada Litvu o vydanie Cichanovskej, minister poslal Lukašenkovi jasný odkaz

05.03.2021 12:57

Bieloruská opozičná líderka odišla z krajiny krátko po augustových prezidentských voľbách.

Jasenov / Hrad /

Zrúcanina Jasenovského hradu začína mať podobu fotografií zo začiatku 20. storočia

05.03.2021 12:23

Svoju takmer pôvodnú podobu získala na Jasenovskom hrade vstupná bašta, uceleným objektom je už aj kaplnka a tiež objekt prachárne.

Igor Matovič, Zuzana Čaputová

Vládu (nielen Matovičovu) môže položiť aj parlament

05.03.2021 12:16

Parlamentu na vyslovenie nedôvery vláde stačí 76 poslancov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,905
Celková čítanosť: 4660432x
Priemerná čítanosť článkov: 2446x

Kategórie