Založ si blog

No. 1 2. – Ivermectin treba dať do lekární na prevenciu – ako potvrdil primár z považskobystrickej nemocnice

Médiá sa manipulatívne rozpísali, ako Ivemectin v nemocniciach nepomáha. No ešte dobre že ho nemáme, žiada sa cynicky poznamenať.

Ale nezabúdajme, že i ja čo-to o manipuláciách viem – a tak správu z médií pre vás pretlmočím.

Primár nemocnice v Považskej Bystrici  potvrdil, že Ivermectin je potrebné ľuďom dať na prevenciu do lekární. Lebo je už neskoro ho dávať v ťažkom štádiu choroby v nemocnici

 

Primár Kulkovský: Ivermectin je účinnejší v prednemocničnej fáze, v nemocnici už zväčša nepomôže

No čo, ako sa vám páči moja verzia, vysvetľujúca slová toľko citovaného pána primára tak jednoducho, aby to pochopil každý?

 

Nuž, máme tu verejné vyjadrenie odborníka – Ivermectin by mal ísť do lekární a na zakúpenie  pre prevenciu a pre liečbu v počiatkoch nákazy, tam by bol účinný.

Nepochybne by sa mali vyjadriť ku jeho slovám politici – prečo ešte stále nie je tento liek dostupný? My občania sa snažíme správať zodpovedne mnohí, presne tak ako to od nás požaduje pán premiér Matovič. Tak v rámci tej zodpovednosti chceme i ten liek zdostupniť pre všetkých na voľný predaj v lekárňach.

Lebo verím slovám toho primára, že na ťažké stavy u ľudí, ktorým po dlhý čas nedali potrebnú pomoc, už zabrať nemusí. Tam by už zrejme nezabralo nič. Ale pri prevencii a pre ľahké stavy zaberá spoľahlivo, takže nakoniec pomôže aj minimalizovať tie ťažké stavy. Vymiznú, alebo budú len ojedinelé.

 

Práve tu vidím cestu ako rýchlo postaviť na nohy slovenskú ekonomiku.

Lebo ak bude liek dostupný voľnopredajne v dostatočnom množstve, potom môžeme otvoriť všetky obchody a prevádzky a kaderníctva a plavárne a všetci chodiť bez rúšok, kam sa nám zažiada…

No tak žiadajme všetci hlasno a dôrazne vládu, nech sa začne konečne reálne starať o riešenie pandémie – chceme Ivermectin na voľné zakúpenie, aby ho mohli ľudia preventívne brať.

 

Elena

 

K diskusii  woodoo  – máš úplnú pravdu, keby bol Ivermectin u nás na voľný predaj, Slováci by určite vykapali – aj Egypt skoro vymrel, ako ho má v lekárňach za 80 centov voľne dostupný…

A nepredpokladám, že by ho hltali na kilá ľudia berúci viac liekov, tí sa určite poradia so svojim lekárom. Nebolo by logické, aby sme behali za lekárom pre liek na prevenciu a navyše ich aj tým preťažovali zbytočne hromadne.

 

Bez 7. – Tu už končia všetky žarty. . .

04.03.2021

Bez akýchkoľvek morálnych zábran. Sprosté psychické týranie. To je prípad Moniky Jankovskej. Bola prepustená na slobodu na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu z minulého štvrtka. A pri východe z väzenia nič netušiaca bola opätovne zatknutá. Iste, páchala trestnú činnosť – a nepochybne by mala za ňu niesť následky. Ale tento spôsob „oslobodenia“ a [...]

Jediná 9. – Z. . .

04.03.2021

Niekedy by sme sa mali pozrieť na Smrť počas života. Pomáha nám to nachádzať odpovede. Konštelačku so Smrťou som si postavila, prevádzačskú – dívali sme sa na seba mlčky. Všetky tie hrôzy, nečestnosti, bezohľadnosť a krutosť, zabíjanie, utrpenie nevinných – rozumela smútku v mojom pohľade. Ľudia nie sú takí, akí chceš, aby boli, prikývla. Nevieš [...]

Bez 6. – Nie je prvý apríl, drahá vláda. . .

03.03.2021

Už viete, že netúžim po tom, aby odstupoval Krajčí ako prvý z vlády, písala som o tom nedávno v blogu. A práve k tomu určite budú tlačiť „drahíspojenci“. Lebo zasa mimo žartov – slušný človek je, to z neho cítim, aj citlivý zrejme. Len nie je zdatný manažér, a mal by mať čas v priaznivých pokojných podmienkach, aby k tomu dozrel. Žiaľ, taká [...]

remišová

Naď vyzval Remišovú, aby nepočúvala Sulíka. Ministerka: V OĽANO vám ide len o moc

05.03.2021 14:12

"Predčasné voľby by priviedli túto krajinu do katastrofy," skonštatovala šéfka Za ľudí.

váha, spravodlivosť, misky

Premrhanie príležitosti reformy súdnej mapy by pocítil najmä občan, zhodli sa vrcholní predstavitelia justície

05.03.2021 13:33

Zhodli sa na tom predseda Najvyššieho súdu Ján Šikuta, generálny prokurátor Maroš Žilinka a predseda Slovenskej advokátskej komory Viliam Karas.

matovič

Matovič ďakuje Maďarom za pomoc so Sputnikom, prehliada rokovanie v Komárne

05.03.2021 13:29

Ivan Korčok zdôraznil, že otázka dvojakého občianstva je výsostne slovenskou záležitosťou a nie je predmetom bilaterálnych vzťahov.

Plavecký štvrtok František Bohm samovražda Böhm polícia

Kauza Böhm: Žilinka dohovoril aj Lipšicovi

05.03.2021 13:17

Podľa generálneho prokurátora Žilinku prokurátor neuplatil zákonné oprávnenie, keď zistil, že Böhm má viacero strelných zbraní a nezaistil ich. Böhm sa vo svojom dome zastrelil v polovici februára.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,905
Celková čítanosť: 4660553x
Priemerná čítanosť článkov: 2446x

Kategórie