Založ si blog

Bez 6. – Nie je prvý apríl, drahá vláda. . .

Už viete, že netúžim po tom, aby odstupoval Krajčí ako prvý z vlády, písala som o tom nedávno v blogu. A práve k tomu určite budú tlačiť „drahíspojenci“. Lebo zasa mimo žartov – slušný človek je, to z neho cítim, aj citlivý zrejme. Len nie je zdatný manažér, a mal by mať čas v priaznivých pokojných podmienkach, aby k tomu dozrel. Žiaľ, taká možnosť nie je. Vliezol do tej funkcie v nevhodnej dobe.

Predovšetkým by mal minister, ak naozaj chce mať zodpovednosť za dianie u nás, prevziať riadne svoje kompetencie a začať RIADIŤ:

Neorganizovať diskusné kluby s členmi vlády, aké opatrenia hej a aké nie.

Toto odborníci odporúčajú a na týchto opatreniach z toho ako minister zdravotníctva TRVÁM.

Lebo, na rovinu, pán minister Krajčí, to čo dala vláda von ako opatrenia, ktoré majú u nás zlepšiť teraz situáciu s koronou, tak to je riadny paškvil. Nie je prvý apríl, a ani situácia na žarty – tak toto pokladám za vrcholne neseriózne plytvanie časom a životmi občanov.

Spamätajte sa – to vážne pokladáte za seriózne opatrenia???!!!!! Veď nie je 1. apríl.

ODPORÚČAŤ chorým na covid zoznam kvalitných pulzných oxymetrov? 

A že keď budeme mať e-karantenu, tak ju zavedieme. Od mája možno? A dovtedy čo, koľko stoviek Slovákov má ešte zbytočne zomrieť? 

Však to je výsmech občanom – to komu menovite vo vláde táto sprostosť napadla?

Je to kompetencia ministra zdravotníctva, konať účinne – vydať zákaz zahraničného dovolenkovania v tejto chvíli napríklad..

 

Takže to, čo naozaj potrebujeme od vlády teraz, je toto:

 

Každému občanovi zakúpiť a doručiť domov okamžite balíček s vitamínmi, Ivermectinom a ďalšími potrebnými liekmi, možno antibiotikami, v ktorom bude i ten kvalitný oxymeter. 

 

Bezodkladne zakázať dovolenky v zahraničí, pre všetkých dovolenkárov zo zahraničia zaviesť povinnú štátnu karanténu.

K tomu i doplniť legislatívu, že každý kto sa na zahraničnú dovolenku vyvlečie, by mal platiť liečebné náklady sebe i všetkým ktorých nakazí. A samozrejme aj všetky sprievodné škody – napríklad škody spôsobené pre odstávku výroby karantenizovaním kolegov a podobne.

Treba za každú cenu dovoz vírusu cez hranice obmedziť.

 

Musíme sa pripravovať i na situáciu, že sa tu rozšíri africký vírus. Takže mobilizovať sily, zaškoľovať personál na obsluhu prístrojov – ale chápem, že to ide ťažko za pochodu. Zdravotnícky personál je preťažený, vyčerpaný a traumatizovaný.

Navrhujem riešenie „dva v jednom“ – namiesto smiešnych pokút a dohovorov ľuďom porušujúcim opatrenia povinne ich treba preto do nemocníc na pomocné služby naveliť.

Tiež je nutné zaviesť dôkladnú dezinfekciu verejných priestorov – tak ako v Číne – postrekovanie ulíc a múrov budov. A dezinfekčné brány povinné v obchodných centrách. 

Firma z Vrábeľ prišla so šikovným nápadom – dezinfekčné brány

Zapojiť samosprávy efektívne – vedenie obce by mali dostať denne informáciu o počte ľudí v jeho obci, o konkrétnych chorých a karantenizovaných. Lebo tým ich možno zapojiť do pomoci týmto ľuďom. Nebude azda primátor chodiť po meste od dverí ku dverám a vypytovať sa, či náhodou neochoreli. Ak majú samosprávy účinne pomáhať a voziť chorým či karantenizovaným potraviny a lieky, tak musia v prvom rade vedieť, kto je chorý či v karanténe. A zároveň by práve oni priebežne aj kontrolovali, či je lekár s pacientom v kontakte, či je dostupný a mohli denne poisťovni nahlasovať, aby ju nezahltili vypisovaním a vyvolávaním ľudia sami.

 

Cirkus spustili vzácni koaliční partneri – odchody z vlády sa chystajú vraj možno. Nie že by som ľutovala odchod kohokoľvek z nich z funkcií, osoh sme tam z nich nemali. Akurát že je to podľa mňa pleticha našich proamerických živlov dopredu zosnovaná, lebo Matovič sa akosi čoraz viac vymyká vplyvu „made in USA“, a tak chcú konať. Ale v ich odchod  neverím.

Úradnícka vláda s Pellegrinim a Sulíkom sa zrejme upiekla potichu – no to by teda bola katastrofa, poviem vám – to by som radšej bola za to, aby sme „našu Marfu“ hnali z funkcie tiež a robili predčasné voľby vlády aj prezidenta.

 

Elena

 

 

 

 

Akotak 8. – Viete kde je zlatá baňa na Slovensku?

22.07.2024

Nie, neposielam vás zlatú žilu hľadať kamsi do hôr. Ani ryžovať zlatý piesok na brehy slovenských riek. Oveľa lepšie sa ryžuje na úplne iných miestach. Konkrétne v štátnej akciovke Slovensko IT. Remišová chcela týmto počinom usporiť tretinu vynakladaných finančných prostriedkov v rámci štátneho IT. Nuž, cieľa sa zjavne minula – lebo namiesto úspor sa [...]

Akotak 7. – Pamätník banderovských zločinov v Poľsku. . .

22.07.2024

Poliaci odhalili pamätník, ktorý má pripomínať zločiny banderovcov voči poľskému obyvateľstvu v časoch druhej svetovej vojny. Písala som o Volyni opakovane v blogu, a nejdem zoširoka udalosti teraz analyzovať opäť – aspoň jeden ďalší link pridám, aby sme si pripomenuli, čo banderovci vystrájali. [...]

Akotak 6. – Leopoldov nie je tak ďaleko, ako by sa zdalo. . .

21.07.2024

Zaujímavý článok v linku https://standard.sk/716371/za-akych-okolnosti-by-nad-mohol-byt-zodpovedny-za-trestny-cin-vlastizrady?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2f6DobfkKQkkaD2NFrqN527EkszZSX8VLKG_hD4okQCelt9X8DqIojtR8_aem_eVb6gHeC494FMHPuw2h5TQ poskytuje právnu analýzu dekana Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Zaoberá sa otázkou Za akých okolností by Naď mohol byť zodpovedný za [...]

Kamala Harrisová

Harrisová nie je silnou kandidátkou, bude to mať ťažké. Záleží na jednom, uviedol analytik

22.07.2024 15:03

Viceprezidentka zaostáva v prieskumoch za Trumpom podobne ako Biden.

vybor pre obranu a bezpecnost, gaspar

ÚS: Gašpar a Žiga budú v prípade odsúdenia profitovať z trestnej novely

22.07.2024 14:58

Súčasní podpredsedovia parlamentu (zatiaľ) nie sú priamymi beneficientami predmetnej právnej úpravy, skonštatoval súd.

Hungary National Day

Maďarská opozícia na vzostupe: Najsilnejšieho Orbánovho kritika zvolili za lídra strany TISZA

22.07.2024 14:26

Dodal, že o členstvo v TISZE prejavilo záujem tisíce ľudí a v krátkom čase sa strana stala najsilnejšou opozičnou silou v Maďarsku.

Kamala Harrisová

Deväť mien. Kto bude ako viceprezident kryť Harrisovej chrbát?

22.07.2024 14:19

Demokrati už po rozhodnutí Joea Bidena, že sa nebude ďalej uchádzať o znovuzvolenie, diskutujú o tom, kto by mal byť kandidátom na viceprezidenta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,925
Celková čítanosť: 9287732x
Priemerná čítanosť článkov: 3175x

Kategórie

Archív