Založ si blog

Pssst 6. – Drahí zahraničnodovolenkári. . .

Vláda vám údajne nemôže zabrániť vycestovať na dovolenky do tých rizikových oblastí.

A tak nám môžete dovláčať nákazu.

My všetci na to doplácame opatreniami, ktoré musíme dodržiavať už po dlhé mesiace. Tie opatrenia sú pre nás mnohých neskutočne zaťažujúce – lebo podaktorí v tomto státe aj pracujú, a byť celý deň s respirátorom je príšerné. Príšerné je vliecť v rúšku nákup. Príšerné je mať ustavične zahmlené okuliare. Príšerné je nemôcť v tom rúšku normálne dýchať. Je zúfalé pre mnohých živoriť existenčne, lebo skoro všetko je pozatvárané.

V diskusii pod článkom o 35 000 Slovákov, ktorí sa v posledných dvoch mesiacoch vyvliekli na zahraničné dovolenky ktosi v diskusii napísal, že jedna zanzibarská nákaza pracovala v pizzérii údajne a vraj aj jej kolegovia sú pre ňu teraz v karanténe.

Ako dlho potrvá, kým nám tu niekto taký spustí komunitné šírenie?

Máme málo obmedzení?

Máme málo mŕtvych?

 

Je to tak, že žijeme generačne, tí pred nami nám vyšľapávajú cestičku k budúcnosti. A tu na Slovensku ju nám všetkým vyšľapali  svojou bezohľadnosťou a sebeckosťou ľudia, ktorí sa vláčili na zahraničné dovolenky sebecky v lete minulého roka. Aj tí, ktorí v zahraničí pracujú a privláčali sa bez testov a karantény. To následky ich nezodpovedného konania znášame teraz my všetci dlhodobo.

Nemuseli sme byť ustavične v rúškach sa dusiaci. Nemuseli sme mať zavreté obchody. Nemuseli sme mať zrejme všetci stopy na svojom zdraví z núteného nosenia rúšok s nedostatočným prísunom kyslíka. Nemuseli sme mať svojich blízkych mŕtvych, mohli žiť.

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/rekordny-pocet-umrti-januari-zomrel-doposial-najviac-ludi-vobec-pozrite-tie-desive-cisla?itm_site=centrum&itm_template=hp&itm_modul=topbox&itm_area=top_vyber&itm_position=5

 

Takže chcem po vás jedinú vec, drahí zahraničnodovolenkári – chcete sa vláčiť na zahraničné dovolenky do Zanzibaru, Tanzánie a kade- tade?

Choďte, len sa už, prosím, nevracajte.

Neničte svojim sebectvom ďalej naše životy. Nezabíjajte svojim sebectvom našich blízkych.

 

Prosím, nevracajte sa.

 

 

Elena

 

P.S.: A hej, dnes som oslovila písomne zdravotnú poisťovňu, či a prečo uhrádza liečebné náklady pri liečbe covidu ľuďom, ktorí si chorobu zavinili evidentne vlastným nezodpovedným konaním – dovolenkou v zahraničí. Upozornila som ich, že by všetky liečebné náklady mali dotyčné osoby hradiť aj všetkým, ktorých nakazia.

Verím, že zneužívanie solidárneho systému skončí.

 

K diskusii   filko   Ach, milo ste ma prekvapili. Nepredpokladala som, že pri takej intelektovej úrovni, pri ktorej sa človek vyberie dnes na zahraničnú dovolenku a ohrozuje tým zdravie a životy ostatných, dokáže prečítať aspoň blog. 

 

PravduTiPoviem  predstavte si, že VŠETKU NÁKAZU SEM DONIESLI CEZ HRANICE. A teraz sme mali minimálne 7 ľudí s africkou mutáciou, pritom VŠETCI BOLI ZAHRANIČNÍ DOVOLENKÁRI. NO aká smola…

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Cesta duše 6. – Legenda. . .

26.02.2024

Hľadám starú Blažkovú – zakričal pred chvíľou Zámer sveta – hľadám starú Blažkovú… A ako to už býva pri takýchto zdanlivo nepochopiteľných udalostiach – mal na to dobrý dôvod. Reagoval tým milo na moje nemilé správanie. Nezvyknem byť odvrkujúca často, vlastne skoro nikdy nie, lebo v živote sa snažím konfliktom predchádzať. Nemilo som [...]

spúšť, Čadca, Základná škola

Spúšť v škole na Kysuciach: Mladí vandali zdemolovali kontajnery a smeti podpálili

03.03.2024 15:00

Rozsypané a zhorené odpadky, rozbité okná či zadymená omietka budovy. Takýto pohľad sa naskytol policajtom a zamestnancom jednej zo základných škôl v Čadci.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok: Vyšetrovanie Dankovej nehody by malo byť ukončené na budúci týždeň

03.03.2024 14:40

Policajti, ktorí riešili januárovú dopravnú nehodu podpredsedu parlamentu Andreja Danka, boli potrestaní "výčitkou".

Tibor Gašpar a Pavol Gašpar

Tajné zmeny vo vedení SIS? Kolíková sa zbláznila, tvrdí Gašpar. Pellegrini chce, aby prezidentka Gašpara ml. vymenovala

03.03.2024 14:30

Predseda parlamentu Peter Pellegrini v relácii RTVS O 5 minút 12 priznal, že žiadne iné meno na post riaditeľa SIS koalícia nemá.

parlament

Prieskum Focusu: Smer si drží preferencie nad 21 percentami, PS a Hlas stúpajú

03.03.2024 13:55

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,829
Celková čítanosť: 8870360x
Priemerná čítanosť článkov: 3136x

Kategórie