Založ si blog

A ideme 8. – Ako prezidentka Čaputová najvyššie štátne vyznamenanie zhanobila. . .

  • Chmelář napísal svoj názor k dnešnému rozdávaniu vyznamenaní. A ja s nim plne súhlasím. Tá ženská to nemá v hlave v poriadku – to si myslím už dlho – no a teraz sa to akurát jasne potvrdzuje.
Prezidentka Čaputová dnes zneuctila naše najvyššie vyznamenanie – medailu za statočnosť tým, že ju rozdávala vojakom – ale nie za záchranu životov ľudí, či za hrdinstvo v boji – ako to bolo kedysi. Dala ho vojakom za účasť na testovaní národa.
Presne na tom testovaní, na ktoré nás zahnali hrozbami, nátlakom. No to je skutočne na najvyššie štátne vyznamenanie. Mala podať podnet vo veci Ústavnému súdu za zneužitie a zastrašovanie občanov.
Dám celý ten fb príspevok Chmelařa – lebo veci jasne pomenoval
PREZIDENTKA ZNEUCTILA MEDAILU ZA STATOČNOSŤ
Prezidentka republiky Zuzana Čaputová dnes zneuctila najvyššie vojenské vyznamenanie – medailu za statočnosť – keď ho udelila vojakom, ktorí sa podieľali na celoplošnom testovaní obyvateľstva. Uvedomujem si, že mnohí z nich obetovali svoje voľno nad rámec svojich povinností, ale aby ste pochopili, že udeľovať im za to štátne pocty je poriadne prehnané, pripomeňme si, kto doteraz toto ocenenie získal.
Tejto cti sa doteraz dostalo 15 vojakom, z toho 6 in memoriam. Napríklad veliteľ roty Miroslav Staník dostal v roku 2014 od prezidenta Gašparoviča medailu za statočnosť za to, že počas prudkej paľby premiestnil vozidlo so zranenými vojakmi do bezpečia a zachránil im život. Rotný Andrej Adamko získal medailu za statočnosť za to, že vytiahol spolubojovníkov z horiaceho vrtuľníka. Kapitán Michal Forgách nasadil vlastný život, aby odrazil útok militantov guľometnou paľbou. A tak ďalej. Sú to príbehy hrdinov.
A teraz počúvajte, kto bol ocenený dnes: vojak, ktorý „bez ohľadu na osobné voľno nepretržite testoval obyvateľov na verejných miestach“ a ďalší „navrhovaním protipandemických opatrení pomáhal udržať bojaschopnosť čestnej stráže“… Asi sa mi sníva.
Toto je strašná hanba. A žiaľ, tí, ktorí pomáhali zmierňovať následky pandémie, za to nemôžu. Nečudoval by som sa, keby návrh na túto trápnosť pochádzal priamo z dielne ministra obrany Jaroslava Naďa. Ale prezidentka republiky (ktorá ako hlavná veliteľka ozbrojených síl odmietla vydať rozkaz, aby sa vojaci nepodieľali na nezmyselnom testovaní, ktoré sa podpísalo pod nárast mŕtvych) je vari svojprávna osoba a v plnej miere zodpovedná za túto frašku, ktorá devalvovala význam hrdinu na niečo, čo mi je trápne vysloviť. V deň výročia smrti generála Štefánika urobila Zuzana Čaputová z jeho historického odkazu karikatúru. A takto to dopadne, keď sa najvyššími ústavnými činiteľmi stanú ľudia, ktorí predstierajú zmysluplnú činnosť a urobia si zo štátu svoju hračku.
Ach, ach – počuli ste ten hrmot dnes doobedu? To sa Štefánik v hrobe obracal…
Elena
K diskusii  Ach, ach, už len čakam, kedy mirius zahlási, že som Čaputovú na tú sprostosť zo závisti ja nahovorila…
A BTW hanbila by som sa i na mieste tých vojakov, dostať štátne vyznamenanie za také niečo. D/fam, že to raz bude priťažujúca okolnosť…

Ejha 2. – Elena, Elena, zasa závidíš prezidentke. ..

14.05.2021

Predstavte si, že zasa raz sa dnes naplno prejavila moja závisť voči prezidentke – skonštatovali by podaktorí. Lebo komentár som napísala ku facebookovému príspevku, ktorý zobrazoval prezidentku, ako ju fotili na Hrade. Aj keď mne to nepripadalo ako závisť – iba ako moja obyčajná ľudská zvedavosť… Veď posúďte… Mala tam stylistov a maskérov a [...]

Ejha 1. – 333 strieborných. . .

14.05.2021

Zvolebnieva sa zjavne – a tak si voličov treba kupovať. Ako inak nazvať 333 eur rozdávaných podaktorým rodinám touto vládou? Sulík to má v tej situácii zvlášť ťažké musím objektívne priznať, aj keď ho nemám rada – lebo aspoň jeho volila zrejme trochu iná partia ako tí, ktorým teraz rozdávajú. A jeho vtedajší voliči s touto skupinou [...]

A ideme 11. – Čo vám Sulík nepovedal. . .

13.05.2021

Pravda je ošemetná vec. Lebo po nej mnohí túžime – a potom nás desí. Lebo zrazu sa nám ukazuje podstata javov a ich dopadov na náš svet. A tak pravda posvieti na slovo voli-či – a uvažujeme, kto ich z nás spravil, či nebodaj nie my sami A tak pravda posvieti i na slovo p-rezidentka – a my môžeme uvažovať… Pravda pomáha vidieť, to že bolí znamená [...]

gaza útok izrael palestína nálet výbuch

Palestínski militanti pokračujú v raketových útokoch, Izrael v útokoch na Gazu

15.05.2021 10:22

V pásme Gazy bolo od pondelka zabitých 136 Palestínčanov. V Izraeli si raketová paľba doteraz vyžiadala osem obetí.

očkovanie Krompachy

Z vyše 6700 PCR testov bolo 258 pozitívnych. Počet hospitalizovaných naďalej klesá

15.05.2021 10:09, aktualizované: 10:30

Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 35. Pribudlo 18 386 zaočkovaných osôb.

Congress Divided Republicans

Trumpovo dievča sa derie na politický vrchol

15.05.2021 09:58

Kongresmanka Elise Stefaniková sa definitívne stala politickou hviezdou. Včera ju republikáni zvolili za šéfku straníckej konferencie v Snemovni reprezentantov.

volby

V tridsiatich obciach si dnes volia starostu či poslancov

15.05.2021 09:46

Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sprevádzajú protiepidemické opatrenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,989
Celková čítanosť: 4947669x
Priemerná čítanosť článkov: 2488x

Kategórie