Založ si blog

A ideme 9. – Pani ministerka Kolíková, pošlite mi limuzínu. . .

Veru, pani ministerka Kolíková, aj ja sa chcem voziť do práce a z práce limuzínou. Vraj treba, aby sa ňou viezol člen vlády –  tak sa môžete povoziť so mnou – aspoň uvidíte, aké je to príjemné sa prevláčať kvôli obchádzke do práce každý deň hodinu tam  a ďalšiu hodinu späť. O koľko času ma tým štát okradne – len preto, že ktosi neopravoval cestu systematicky desiatky rokov.

Počkajte, tu v článku píšu, že len svojich príbuzných môžu papaláši vo vláde voziť, no tak nič…

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/exkluzivne-porusila-ministerka-kolikova-pravidla-vladnej-limuzine-vozi-svoje-dieta

No vidíte, nevedela som veru, že tá misska, čo s ňou Kollár havaroval, bola jeho príbuzná…

 

Iróniou osudu je, ak sa vegetarián stane vedúcim mäsiarstva. Priznám sa, neviem ani o jedinom takom prípade, asi by to dlho nevydržal.

Iróniou osudu je, ak sa alkoholik stane vedúcim pohostinstva. To je potom aj tragédiou, lebo podnikanie končí rýchlo.

Iróniou osudu aj tragédiou je, ak sa ministerkou spravodlivosti stane osoba, ktorá nevie čo je spravodlivosť a čestnosť.

Ako u nás. Tiež by to malo mať rýchlo koniec, však?

 

Snažím sa konať čestne, súcitne a láskavo. Život ma naučil ľuďom konajúcim nečestne nedávať druhé šance. Raz stačí. Lebo to, čo mi takým konaním o sebe prezradili je, že nemajú morálnu hranicu konať nečestne – a je len otázkou času, kedy by tak konali zasa.

A pre mňa „raz stačí“ bolo u ministerky Kolíkovej jej zneužívanie funkcie v časoch materskej.

Podotýkam, že sa to dialo v krajine, kde na niektorých pracoviskách ženám kontrolujú i to, kedy majú menzes, aby mohli ísť na WC častejšie. A kde obyčajní pracujúci ľudia z platov oproti vyspelým krajinám silne kulhajúcim vynakladajú na cestu do práce dosť peňazí.

V tej istej krajine si pani eštestáleministerka Kolíková v súčasnosti deti vyváža štátnou limuzínou. Nuž, zákon jej to umožňuje. Ale pokladáte to za spravodlivé a čestné, aby vládni predstavitelia takto konali?

 

Je aj hanbou vlády taká situácia – lebo ako si vyberajú ľudí na tie posty?

V štýle „len nech sa niekto nájde, kto je v tej správnej strane, nech už je akýkoľvek“? To si ich vôbec nepreverujú? Ako je možné, že nezistili o pani Kolíkovej ako šafárila na ministerstve v minulosti? Ako jej sekretárka kočíkovala dieťa a pani Kolíková svoju vtedajšiu funkciu de facto sproste zneužívala? A to som ešte ani netušila, že ako vedúca Centra právnej pomoci bola odvolaná za šafárenie, ako to niektorí teraz pripomenuli. A naozaj

https://www.cas.sk/clanok/42535/riaditelka-centra-pravnej-pomoci-kolikova-skoncila/

 

Prezradím vám, že vďaka ministerke Kolíkovej som už konečne pochopila, prečo pán Kiska pri zakladaní tej jeho strany vykladal o tom, že hľadá slušných ľudí. Nechápala som to, lebo sa ja snažím mať okolo seba ľudí, ktorí sú mi v morálnych hraniciach podobní.  Á – už mi došlo. Slušných ľudí predsa možno bezpečne dlho zneužívať, lebo tí naivne veria, že nie ste taký hajzel, aký naozaj ste – a že to vaše nečestné konanie možno oni zle pochopili, že to bola náhoda, malé nedopatrenie, malé ľudské pokĺznutie, že by sme nemali posudzovať iných ľudí a že sa určite v dohľadnej dobe zmeníte, lebo nikto predsa nemôže konať takto nečestne ustavične…

Ach, ach – veru niet lepšieho objektu na využívanie a manipulovanie ako sú slušní ľudia…

 

 

Elena

 

 

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Angela Merkelová

Prieskum: Merkelová nebude po konci svojej vlády chýbať viac ako polovici Nemcov

25.09.2021 08:54

Naopak, 38 percent respondentov prieskumu verejnej mienky inšitútu Civey uviedlo, že odchádzajúcu nemeckú kancelárku budú v politike postrádať.

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583650x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie