Založ si blog

Jednou ranou 1. – Kde sú tie meče, pán minister Mikulec?

Nedávno som slovenskej polícii odporúčala zaradiť do výstroje meče Star Wars, najlepšie tie roznofarebne svetielkujúce so zvukom,

v blogu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2021/07/31/fuuuha-2-konecne-vidime-ucastnikov-akcie-judas-a-herodes/

Písala som – to ešte humorne – o tom, že na oficiálnych akciách by sa mala prezentovať polícia oficiálne aj svojim úborom.

No veď sa aj prezentuje – pozrite ako…

 

Ach, toto je vážna vec, poviem vám. A hodne nelichotivá správa o slovenskej polícii, aj jej vedení samozrejme – ako iste pochopíte po prečítaní mojich dnešných slov

Takže v tom, čo teraz napíšem, predpokladám že to oficiálna prezentácia je – a takto otvorene a verejne na mnou uvádzané skutočnosti upozorňujem Generálnu prokuratúru SR v rámci jej monitoringu tlače.

 

Lebo ide o extrémistickú inšpiráciu – a tak podľa mňa autora, realizátorov  a nositeľov tohto nápadu je potrebné stíhať v zmysle platnej legislatívy.

K veci uvádzam, že príslušníci polície SR sa na oficiálnej akcii prezentovali týmito nášivkami

 

Na obrázku môže byť 1 osoba a text

A teraz sa pozrite na túto nášivku – to nie je alternatívna verzia návrhu nášivky slovenskej polície, ale jej inšpirácia a nosili ju jednotky SS

 

Na obrázku môže byť 1 osoba

 

Nie, nejde o hoax – ako vidíte je to záber z reálneho zásahu slovenskej polície dnešných čias…

 

Na obrázku môže byť jedna osoba alebo viacerí ľudia a vonku

Fotografie i príspevok sú prevzaté z fb

Tak a týmto polícia prekročila medze hraníc z etického pôsobenia, čím vzbudzujú provokáciu s možným cieľom napodobňovať znaky, ktoré kedysi nosila SS polícia, presne Schutzstaffel (tzv. ochranný oddiel). Pevne verím, že nielen u mňa ako občana, ale aj u ostatných to vzbudzuje negatívny pohľad na dnešnú políciu, čo si týmto dovolila a hlavne oni sú tá zložka, ktorá rieši trestné činy nacistických znakov, aj im podobných vzorov.
Touto cestou vyzývam vedenie policajného zboru, aby rázne zakročila voči svojim podriadeným príslušníkom s následnou nápravou voči danej osobe, ktorá tento symbol na svojej nášivke nosí. Už keď sami riešia znaky podobné nacizmu, tak sa absolútne nepripúšťa, aby oni ponášali symboly, ktoré vysoko percentne majú podobnosť Hitlerovej polícií. Policajný zbor má byť príkladom pre občanov a to hlavne po morálnej stránke poukazujúc dodržiavania správnej etiky.
Ďakujem

Plne súhlasím s uvedeným názorom a doplňujem celkovú verziu, ako ju nosili fašisti

– zdroj obrázku  https://www.metal-archives.com/albums/Schutzstaffel/White_Brotherhood/581129

 

Schutzstaffel - White Brotherhood

 

Verejne preto vyzývam Generálnu prokuratúru SR, aby vo veci podozrenia na trestný čin propagácie fašizmu voči páchateľom konala.

 

 

Elena

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583277x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie