Založ si blog

Tááák 11. – Svet po covide. . .

Uvažovali ste o tom, aký bude svet po covide?

Nie, ešte po covide nie je – no poviem vám, že svet po ňom bude úplne iný.

Budú to ťažké časy.

 

Uvažovala som o tom, aké to bolo po skončení 2. svetovej vojny.

Vtedy ľudia cítili napriek hrozným stratám úľavu a s nadšením budovali krajinu. No nemyslím, že podobná situácia by nastala po covide. Obetavosť, láskavosť,  čestnosť a morálne hodnoty sa stali nedostatkovým tovarom. A vzájomná dôvera a úcta sa kamsi vytratili.

A na fb som pred chvíľou i paralelu k tej 2. svetovej vojne objavila

prevzaté z https://www.facebook.com/nastvanematky/photos/a.100189484694180/629070531806070/

Na obrázku môže byť text, v ktorom sa píše „....."Nesmí do kin, hospod, ani parku. V nemocnicích musí ležet oddèlenè. Totéz se tyká návštevy kadernictví nebo pedikéra. Bude jim zakázána návšteva lázní a koupališt. Nesmí navštevovat sportovní zápasy ani se jich účastnit, budou jim vyhrazeny speciální úrední hodiny. Zákazy, omezení a narízení se budou rozširovat a současne s jejich nárüstem zostrovat dohled nad jejich dodržováním...." Toto není návrh na ochranu obyvatel proti covid a plánované narízení proti neočkovanym! To je vytah z protižidovskych vyhlášekz Némecka z roku 1939.“

Táto situácia má s tou druhosvetovou skutočne veľa podobného.

I vtedy podaktorí duševne vyšinutí mali  mocenské plány ovládnuť svet a zničiť masy ľudí, mali aj servilných sluhov a propagandu. A rovnako ako vtedy raz vinníkov potrestáme. Rovnako – povrazom.

Ibaže by sme mali konať múdrejšie a prezieravejšie, aby podaktoré štáty nemohli  kupčiť so zločincami o záchranu životov za výmenu  ich „vedeckého poznania“, ktoré získali utýravaním ľudí.

Nastane proces vysporiadania sa s vinníkmi.

Musí nastať, aby sa čierna kapitola ľudstva navždy uzavrela. A musia byť potrestaní vinníci, tvrdo a nekompromisne, pre dobro ľudstva.

Mali by sme sa poučiť z dejín –  žiadny zločinec by nemal uniknúť, tak ako sa to podarilo niektorým po 2. svetovej vojne.

 

Nechcem teraz ani zvažovať, že by sa niečo mohlo stať ľuďom očkovaným – že by mohli zomierať.

Lebo je to pre mňa príliš desivá predstava.

Nemohli by žiť medzi nami všetci tí očkovači a ich  rodiny, nemohli – neviem či si to uvedomujú a pripúšťajú. Nielen preto, že by sa  museli dívať  na zomierajúcich, že aj ich pričinením by prichádzali o život – to by podaktorí bez výčitiek svedomia zniesli. Ale preto, lebo v takom prípade tí očkovaní či ich blízki by sa vlastnoručne mohli vysporiadať s tými, čo to zavinili. A neviem veru kam by šli  všetci tí „spolupracovníci a spoluorganizátori zločinu proti ľudskosti“ – vrátane tých, ktorí priamo realizovali  a stále realizujú „vakcinovanie“.  Neposadali by do vojenského lietadlaako afghánski kolaboranti, veď kam by ich vyvážali, keď všade by boli masy rozhnevaných ľudí, túžiacich po spravodlivom potrestaní vinníkov?!

Nepomohlo by vykladanie ako boli oklamaní a že „len očkovali“. Nemyslím si, že hra na chudákov, ktorí boli oklamaní a zneužití „tými gaunermi“, im pomôže. Bude to ťažké pre nich a ich rodiny, lebo musia byť tvrdo potrestaní všetci spolupodielači na tomto závažnom zločine.

Ale – a hlavne – by mali mať dôvod na obavu organizátori zločinného procesu covidničenia vlastného národa v spolupráci s cudzou mocnosťou.

Odtiahnuť do „zahraničných letných sídel“ tiež asi nebude také ľahké, lebo jednak sa spolupráca pri trestaní zločincov zrejme bude medzinárodne koordinovať, a jednak masy naštvaných ľudí budú všade.

Nuž, ani na americké vrtulníky a stíhačky sa nemôžu spoľahnúť, že by ich ochránili. Ani anglická vláda, ktorá tak ochotne prisypávala peniažky do kešení „výskumníkom pri celoplošnom  testovaní u nás“ pre nich žiadny zázrak neurobí.

Presne tak, ako vyhlásil Harabín

– kvôli nastoleniu spravodlivosti bude nutné znovuobnoviť trest smrti a porušiť princíp retroaktivity

https://picuscapital.sk/zavedie-trest-smrti-harabin-sokuje-nemozno-ponechat-bez-trestnopravnej-zodpovednosti-caputovu-matovica-kollara-hegera-lengvarskeho-mikasa-a-spol/

Pochopenie nevyhnutnosti tohto kroku si vyžaduje schopnosť anticipovať. Predpokladám, že súčasťou procesu vysporiadania by bolo odnímanie majetkov aj ich rodinám, aby rodiny vinníkov nebývali v palácoch, s výsmechom oklamaným masám.

Nuž, budú niesť iba následky svojich činov – pokladám tento proces vsporiadania so zlom za správny.

 

Súcit mám veru skôr s nami ostatnými, ako s páchateľmi a spolupáchateľmi toho zla.

Bude to ťažké i pre nás – pretože situácia obrovského zločinu proti ľudskosti nám stavia jasnú hranicu nebyť súcitnými voči páchateľom. To nie je jednoduché, lebo mnohí máme snahu byť ohľaduplní voči iným, správať sa láskavo, a veriť, že i iní tak konajú.

Pred chvíľou som vešala na balkóne vypraté veci.

Chladnejší, ale priezračne číry vzduch, belaso-belasá obloha od horizontu k horizontu, lúče slnka prežarujúce pestrofarebné úbočia. Svet dýcha rozprávkovou krásou. Ťažko sa verí v takej chvíli, že kdesi kráča zlo…

Ibaže kráča.

Nie, nebude pre nás jednoduché trestať vinníkov, no bude to nevyhnutné.

Všetkých poznačí to, čím budeme musieť prejsť.

Budú to ťažké časy.

 

Elena

 

 

 

 

 

Naozaj 7. – Úlomky leta. . .

14.07.2024

Búrka sa nocou celé hodiny iba presúvala okolo Prednej Hory, bolo počuť jej tiahly rev zdiaľky. Dýchla tu zblízka po štvrtej ráno, úplne zblízka jediným bleskom. Potom zasa šla diaľkou zo všetkých strán s bleskami tak nahusto, že hrmot neustával ani na okamih. Solárny plameniak v kvetináči na okne sa pri každom blesku sýtoružovo rozžiaril. Tichý dážď padal v [...]

Naozaj 6 . – Žime zdravo. . .

12.07.2024

O zdravom životnom štýle sa toho už popísalo ajajaj. Každý si ho predstavuje akosi – a tak blúdia svetom rady rôzneho druhu. Neľakajte sa, nejdem ich tu opakovať – svoju zostavu pre zdravie si skladáme každý sám za seba, viac či menej cieľavedome. Obvykle sa spájajú zásady zdravého životného štýlu s jedlom – a odporúčajú nám raz piť [...]

Na rovinu 11. – Bludári, klamári a ancikristi. . .

11.07.2024

Zaujímavý článok o tom, ako Matovič na púti o dianí na Slovensku vykladal, uvádza v linku ako označil Matovič Fica za ancikrista https://www.hlavnydennik.sk/2024/07/08/ancikrist-fico-alebo-ako-to-na-puti-matovic-schytal Nuž, keď dvaja vidia to isté, zjavne nevidia to isté, povedala som si. Naozaj nemá Matovič žiadne morálne zábrany vykladať, že žije so svedomím? Naozaj [...]

Dušičky, cintorín

Pre riziko požiaru platí na cintorínoch v Bratislave zákaz zapaľovania sviečok

15.07.2024 10:23

Na pohrebiskách zároveň platí zákaz fajčenia.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska / Kriminalisti /

Pri bytovom dome v bratislavskom Ružinove našli mŕtvu ženu

15.07.2024 09:40

Jej totožnosť polícia zatiaľ nepozná.

Donald Trump

Republikáni vymenujú Trumpa za svojho kandidáta do volieb. Exprezident po atentáte prepísal svoj prejav

15.07.2024 09:21

Trump po pokuse o atentát prepísal svoj prejav na nominačný zjazd republikánov.

parlament, NR SR

Mimoriadna letná schôdza: NR SR nie je uznášaniaschopná, koalícii chýbajú poslanci, opozícia sa neprezentovala

15.07.2024 09:00, aktualizované: 10:14

Poslanci sa zišli v poslaneckých mimoriadne aj v lete. NR SR však nie je uznášaniaschopná.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,916
Celková čítanosť: 9261155x
Priemerná čítanosť článkov: 3176x

Kategórie

Archív