Založ si blog

Krucinál 11. – Salarabanda, šalabachtrabanda. . .

Ach, mrazák som odmrazovala – taká jednoduchá pomalá práca –  a tak kadejaké otázky mi pritom víria hlavou…

 

Nad týmito antigénovými testami uvažujem. Napadlo mi – nie sú toto tie testy pre psov?

Spomínate si, ľudia, pán vtedajší premiér Matovič nám o nich hovoril. Ja si to teda vybavujem už len matne – ale on hovoril že nejaké antigeňáky máme, ktoré on by ani psovi nedal tuším. No tak sa neminuli vtedy.

Uvažujte  so mnou teraz  – keď nám zaistila vláda antigénové testy, ktorými nás nútene testovali minulý rok – pod existenčnou hrozbou, spomínate si, že sme mali doklad o testovaní na 14 dní platný? A teraz vraj iba 48 hodín platia tieto antigeňáky.

Divné, nie?

No vidíte, však to nedáva logiku, že by to boli tie isté testy vtedy i teraz –  nebudú to teraz tie nekvalitné, čo spomínal Matovič že pre psy a niekto ich len vyhrabal, aby sa minuli?

Inak si to skutočne neviem vysvetliť.

 

No a nedávno ešte druhá otázka sa mi vynorila, ale za tú som hneď napísala ŠUKL.  Nestíhali mi odpísať, iste toho majú veľa, tak som i UVZ SR vo veci oslovila, lebo však to nie je sranda, ten omikron sa blíži. Tak chcem mať jasno, ako sa dobre chrániť – a dočítala som sa, že vraj FFP3 proti nemu chránia.

No tak chcem vedieť od kompetentných ako je to – či to je alebo nie je pravda. Lebo kebyže niekto taký hoax šíril, že FFP2 stačí, tak to nielen podľa Kolíkovej hoaxerského zákona by šiel sedieť. Ale i zámerné šírenie nákazlivej choroby zavádzaním verejnosti a s tým súvisiacu škodu veľkého rozsahu by mu mohli na krk prišiť.  No ked už máme generálneho prokurátora, ktorý vyhlasuje, že padni komu padni, no tak to by teda padol ten čo nakázal nosiť FFP2 národu, hoci vedel, že nefungujú na ten kovid.

 

 

 

 

Elena

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8874005x
Priemerná čítanosť článkov: 3136x

Kategórie