Založ si blog

Len láska zostáva 5. – Novoročne. . .

Svet vykročil do nového roka.

 

Pre tých, ktorí majú radi formálne hranice stanovené autoritami zvonku dobrý dôvod na oslavu.

Moje malé vodnárske buričské ja pri pohľade na to „silvestrovanie“ občas cynicky zašepká – „ach, keby teraz vydali vyhlášku, že sa hranica prechodu roka posúva o dva dni, koľko ľudí by sa držalo tejto pôvodnej?“ Zrejme by oslavovači svorne nabehli a „oslavovali by príchod roka po novom“.

 

Ak žijete v horách, iste mi potvrdíte, že ľudia v horách žijúci sme obvykle tichí – i silvestrovské oslavy bývajú o nejakých prskavkách či svetlici mimo obytného areálu.

ŽIaľ, na Prednej Hore máme smolu, že tu chodia do rekreačných zariadení rekreanti – a ja skutočne nerozumiem načo niektorí ľudia prídu „užívať si ticho hôr,“ ktoré potom kvôli nim prestáva byť tichom. Nijako nie som nadšená tým jačaním a strieľaním petárd i delobuchov už popoludní, podvečer a potom i v noci. Jednak kvôli zvieratám, jednak kvôli sebe. 

V tomto konštatovaní nie je hnev, len smútok. Rozumiem tomu, že sú ľudia, ktorí sa tak snažia iluzívne podporiť svoju nádej „o lepšom roku“  a potrebujú pocit „oslavy“ – konzumeristická spoločnosť im vsugerovala predstavu, ako má oslavovanie vyzerať, a tak „oslavujú“. Za mňa každý z rokov je výnimočný, prináša niečo príjemné i ťažké, lebo v kategórii dobra a zla sa to hodnotiť nedá, a oslavu čohokoľvek si nespájam s opíjaním sa.

Ibaže tento ich spôsob osláv iných obťažuje a ubližuje im. O utrpení zvierat týmto spôsobom „osláv“ som v blogu písala už toľko krát, že tento rok som to ani nespomenula. Aj dnes v skorom ráne sa už objavil prvý stratený psík v útulku v Nitre. Odsúvam tieto úvahy od seba, lebo ma zakaždým hlboko dojímajú prípady zranených či stratených zvierat. Aj pre malé deti a starých ľudí sú „oslavy podaktorých“ riadne obťažujúce. Tento štát nás vlastne učí, že máme brať ohľad na tých, ktorí na nás ostatných neberú žiadny ohľad – nevie si s ožranmi a oslavovačmi rady, tak to nechal ako „právo silvestrovať“. Dodám iba, že keďže táto spoločnosť nahodila tému úhrady zdravotnej starostlivosti pre neočkovaných, tak v prvom rade by si mali hradiť zdravotnú starostlivosť v plnej výške všetci tí opilci, aj vyrobcovia a strieľači výbušnín.

 

Ja som si usporiadala myšlienky už na Vianoce. Aj predstavu, čo by som rada v tomto roku urobila do budúcich Vianoc, čo a koho hľadám, tak teraz len poďakovanie za všetko Zámeru sveta posielam, s dlaňami nastavenými neviditeľnému vetru.  Svetu lásku a Zemi uzdravenie prajem.

A z celého srdca želám všetkým, nech je čo najmenej smutných dopadov týchto včerajšo-dnešných „osláv“.

 

Ach, hej, dnešok je predsa len niečím výnimočný – nie každý deň Vám Putin zahrá na klavíri…

https://www.facebook.com/100043980340177/videos/452540066271708

 

 

Elena

 

Diskusia: kurtizana – čítaj pozorne, ja spomínam i deti a starých ľudí, ktorých ten rachot ruší, Ale zvieratá prichádzajú o život. I dnes zopár smutných správ na Fb.  A tak ráno som bola smutná, teraz som nahnevaná za tie nevinné životy –  a kladiem si otázku, kto nám to vychováva takých prekliatych bezohľadných primitívov?

Akotak 9. – Pán Kaliňák, tešíme sa s Vami. . .

24.07.2024

Ach, americké krápy dorazil – ako píše článok v linkzu No radosti máme, ako keby sa Ježiško znovu narodil, poviem vám. Článok v linku popisoval ich príchod – a novinári by mali skutočne opatrnejšie písať, Článok v linku uvádzal, že [...]

Akotak 8. – Viete kde je zlatá baňa na Slovensku?

22.07.2024

Nie, neposielam vás zlatú žilu hľadať kamsi do hôr. Ani ryžovať zlatý piesok na brehy slovenských riek. Oveľa lepšie sa ryžuje na úplne iných miestach. Konkrétne v štátnej akciovke Slovensko IT. Remišová chcela týmto počinom usporiť tretinu vynakladaných finančných prostriedkov v rámci štátneho IT. Nuž, cieľa sa zjavne minula – lebo namiesto úspor sa [...]

Akotak 7. – Pamätník banderovských zločinov v Poľsku. . .

22.07.2024

Poliaci odhalili pamätník, ktorý má pripomínať zločiny banderovcov voči poľskému obyvateľstvu v časoch druhej svetovej vojny. Písala som o Volyni opakovane v blogu, a nejdem zoširoka udalosti teraz analyzovať opäť – aspoň jeden ďalší link pridám, aby sme si pripomenuli, čo banderovci vystrájali. [...]

Dominik Radler z PS.

Židia sa pustili do mladého progresívca, Izrael označil za „genocidálny apartheidný projekt kolonialistov"

24.07.2024 13:24

Mladý kandidát ostentatívne prejavuje slepý politický extrémizmus, tvrdí židovská obec.

SR Pohoda festival počasie búrky ukončenie predčasné TNX

Pošlite nám videá búrky, žiada polícia účastníkov festivalu Pohoda

24.07.2024 12:52

Polícia vedie pre pád stanu na festivale trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia.

Simsik Cynthia

Prípad zavraždenej hádzanárky: Obvinili jej partnera, bývalého príslušníka Finančnej správy

24.07.2024 12:22

Obvinený Juraj sa údajne k svojmu skutku priznal minimálne trom rodinným príslušníkom, všetci traja už aj vypovedali pred vyšetrovateľom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,926
Celková čítanosť: 9293598x
Priemerná čítanosť článkov: 3176x

Kategórie

Archív