Založ si blog

Otázka dňa 10. – Teraz je ten správny čas. . .

Petícia za zrušenie voľného predaja pyrotechniky sa rozbehla. Progresívne Slovensko ju spustilo

Som jednoznačne za úplný zákaz pyrotechniky – jedine prskavky doma ponechajme.

I tento rok zomrelo veľa nevinných zvierat, A koľko sa ich stratilo.

Nehovorím radšej ani o vystresovaných malých deťoch, či starých ľuďoch, ktorí sa tomuto rumrajzu nemôžu brániť.

Dokonca i v TANAPE sa našli „ohňostrojoví idioti“ –

https://www.webnoviny.sk/v-tatranskom-narodnom-parku-sa-opat-nasli-ludia-ktori-na-silvestra-porusili-zakaz-pouzivania-pyrotechniky/

 

A to, že pyrotechnika nepatrí do rúk ľuďom, ktorí to nemajú v hlave v poriadku, škoda reči.

No a myslíte si azda, že má všetkých päť pokope v hlave niekto, kto strieľa ešte i 4. januára? Ja si to nemyslím – a taký človek by mal popri mastnej pokute podstúpiť aj psychiatrické a toxikologické vyšetrenie, ktoré by si musel zaplatiť. Či je psychicky v poriadku, a či dlhodobejšie neberie nejaké drogy.

Veru – u nás na Prednej Hore ešte i včera popoludní niekto petardy trieskal viac ako štvrť hodiny. Skutočne neviem či to bol nejaký miestny človek alebo  rekreanti – ale jedno viem iste – sú ľudia, ktorým nestačí nejaký zákaz – zákon predsa zakazuje používanie pyrotechniky v čase mimo 4 hodín na Silvestra. No zákaz je porušovaný, a je zjavne potrebné vymedziť tvrdé hranice, aby ich podaktorí neporušovali. Nie je predsa v poriadku, aby väčšina národa bola terorizovaná partiou bezohľadných psychopatov, ktorí neberú ohľad na nikoho a trieskajú petardy ešte i celé dni po „silvestrovaní.“

 

Som preto nielen za zákaz akejkoľvek pyrotechniky, ale som i za to, aby si človek ktorý utrpí poranenie pyrotechnikou ním vystreľovanou, v plnej výške hradil svoju liečbu.

A samozrejme som i proti tomu, aby ten kto sa vlastným pričinením pyrotechnikou poškodí, dostal invalidný dôchodok v súvislosti s takýmto zdravotným následkom.

 

Súcitíme s ľuďmi v rôznych životných situáciách. I v takých, do ktorých sa dostávajú vlastnou hlúposťou a opakovane. Súcitíme a pomáhame, lebo sme ľudia. No jedna vec je, ak dopadom takého konania trpí človek sám, a druhá vec, ak jeho konanie obťažuje a ubližuje iným, a nivočí životy zvierat.

NIektorým ľuďom skrátka najlepšie pomôžeme tak, že im prestaneme pomáhať – len tak im dáme šancu prevziať dospelú zodpovednosť za svoje konanie.

 

Takže petícii prajem, nech je úspešná. Teraz je ten správny čas…

 

Elena

 

P. S.: A pripomínam, že štát síce na 4 hodiny silvestrovsky ohňostroje povoľuje, ale nijako neoslobodzuje od zodpovednosti za spôsobenú škodu. Takže platí Občiansky zákonník, a delobuchárov môžete za nimi zavinené škody žalovať. Respektíve vec riešiť podaním trestného oznámenia na známeho či neznámeho páchateľa za spôsobenú škodu.

Ajajaj 8. – Viete vôbec, čo učia vaše deti?

19.01.2022

No dokelu, rozprávky som mala rada. Vlastne i mám – pravdaže len niektoré, opatrne spresňujem po dnešku. Neviem či ste počuli o najnovšom rozprávkovom hite istej pani učiteľky či skôr vychovávateľky, keďže o sebe píše, že v školskej družine pracuje. No poviem vám, potešila som sa, že moje deti už odrástli zo školských lavíc, lebo skutočne neviem. čo [...]

Ajajaj 7. – Pravda o vyplácaní odškodnenia za následky „kovidočkovania“. . .

16.01.2022

Život je dobrý učiteľ. Mňa naučil, že naša ľudskosť je svetlom na ceste. Že súcitnosť je viac ako spravodlivosť. Že sme ľudia a robíme chyby. Ale naučil ma tiež odlíšiť ľudskú chybu od zámerného konania. Dnes viem, že nemám dávať druhú šancu ľuďom, ktorí sa ku mne správajú bez úcty. A nedávať dôveru ľuďom konajúcim nedôveryhodne. No a povedzte mi, [...]

AJAJAJ 6. -YGH.

16.01.2022

YGH. Yankee, go home. Áno, toto je symbol, napísaný na stužke. Bude ma sprevádzať pripnutý na kabáte či vetrovke v najbližších dňoch. Chcem mier a bezpečie pre moje deti. I pre tie vaše. Ibaže takto vyzerá ochrana mieru a civilistov v americkej verzii – bezzábranové a bezdôvodné vraždenie civilistov. Ako podotýka Blog investigatívnej žurnalistiky, to preto [...]

Írsko, učiteľka Ashling Murphyová

Z vraždy učiteľky v Írsku obvinili Slováka

19.01.2022 23:23

Írske úrady z vraždy učiteľky Ashling Murphyovej obvinili Slováka menom Jozef Puška, informovala v stredu na svojej webovej stránke stanica BBC.

Alexej Navaľnyj

Západ sa nechal ohľadom Ukrajiny vlákať do Putinovej pasce, varuje Navalnyj

19.01.2022 23:21

Rusko sa podľa Navalného snaží vzbudiť zdanie, že pokiaľ USA nebudú súhlasiť, tak "niečo urobí".

Joe Biden

Biden: Bol to rok výziev i rok obrovského pokroku

19.01.2022 22:59

Prezidentova celková podpora je podľa CBS News v súčasnosti na úrovni 44 percent.

Black Hawk

Obyvatelia Sliaču chcú vedieť, aký vplyv bude mať dohoda s USA na ich život

19.01.2022 22:17

List s otázkami k obrannej dohode s USA adresovali primátori Sliača, Zvolena a Banskej Bystrice aj poslancom Národnej rady SR.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,247
Celková čítanosť: 6003332x
Priemerná čítanosť článkov: 2672x

Kategórie