Založ si blog

Ajajaj 3. – Stopy. . .

V divokom vetre som podvečer niesla jedlo túlavcom pod bytovku.  Iba kde – tu sú  zvyšky snehu i tu v horách teraz. No tie útržky mali v sebe drobné stopy mačacích labiek. Stopy sú témou, o ktorej uvažujem v rôznych významoch občas.

 

Opätovne sa téma stopy objavila v mojich myšlienkach i neskôr, keď som doma siahla po knihe pri písaní. A v nej bola myšlienka o stopách, ktoré zanechávame – že v živote nestojíme len za seba, lebo kamkoľvek prídeme, robíme stopu i za našich rodičov, predkov, komunitu, národ, vlasť… Nereprezentujeme len seba.

 

A do tretice sa téma stopy objavila o niečo neskôr večer v precízne vypracovanom článku doktora Weissa, plnom desivých faktov,  Výstižne popísal  jasné stopy o umelom pôvode vírusu a aj o jeho tvorcoch, ktorí majú konkrétne mená a krajiny pôvodu..

https://akw.sk/covid-19/vakcina-proti-sars-cov-2-ako-biologicka-zbran-komplexny-pohlad/?fbclid=IwAR0R451GfNQKOUbuDw1pd2NBGD6ovCt7-A7LhMwidjyyTlT9vLGM4UnBuec

 

Zámer sveta, prečo mi to prihrávaš? Téma stopy je koincidencia, nenáhodná náhoda, bolo mi jasné.

Tichý smiech sa ozval pobavene – vidím, že vidíš.

To nie je odpoveď na moju otázku, zaševelila som, veď mi to prezraď. Čo sa stalo v piatok?

Koincidenciami nás Zámer sveta učí. Mne vo štvrtok večer v priebehu pol hodiny tri informácie k tej istej téme hodil – šamanské, a cesta lesom. Áno, tak by som to spravila, to je dobrá skúška  – prikývla som úprimne. Povedala si vážne áno šanci bez predsudkov?  zapišťal nadšene. To je dobre, konečne.

Som intuitívec, a tak som vedela v piatok dopoludnia – niečo sa stalo, mňa sa týkajúce, úsmev mi rozžiaril tvár. Posunulo sa to správnym smerom, počula som tichý hlas – no na moje domŕzajúce otázky bol odpoveďou Zámeru sveta len tichý smiech.

Stopy sú tou odpoveďou na moju otázku? No dobre, musím sa skrátka dívať pozorne…

 

Elena

 

Slovááá 4. – To sa to športuje z cudzích daní. . .

06.10.2022

Zločin, pri ktorom páchateľ spôsobil smrť zatiaľ 5 mladých ľudí, zasvietil trochu i do temných kútov športbiznisu. A vysvitlo, že páchateľ trénoval hluchú športovkyňu, ktorej dáva štát takmer 63 000 eur ročne. Nestačím žasnúť ako štedro rozdáva štát z našich daní a odvodov – je to niekoľkonásobok toho, čo človek dostane za poctivú odbornú [...]

Slovááá 3. – Matovič má pravdu a jeho nápad plne podporujem. . .

04.10.2022

Bratislavská tragédia je v skutočnosti tragédiou Slovenska. Lebo obete nie sú Bratislavčania, ale študenti, ktorí prichádzali na internát z rôznych kútov krajiny. Cestovali z domu, ich blízki ani netušili, že ich videli posledný krát. Matovič navrhol, aby vodičovi, ktorý za volantom má viac ako promile, zhabal štát auto. Plne podporujem tento jeho návrh. Dokedy [...]

Slovááá 2. – Večerná tragédia v Bratislave. . .

03.10.2022

Včera večer po desiatej v Bratislave na zastávke MHD vletelo auto do davu ľudí. Piati mŕtvi a najmenej desať ranených. Sedím a plačem v nadráne nad tou hrôzou. A uvažujem, koľko z tých obetí bolo študentov cestujúcich na internáty. Alebo ľudí cestujúcich kvôli práci. Nedeľa večer – aj moje dieťa do školy včera podvečer cestovalo – našťastie nie do [...]

Miška, zrazené dievčatko, Čadca, opitý vodič

Otec zrazeného dievčatka má pre opitého šoféra jasný odkaz: Nech dostane, čo mu patrí

06.10.2022 16:00

Verí, že spravodlivý trest vinníka neminie.

Vladimir Putin

Zelenskyj: Putin by jadrový útok neprežil

06.10.2022 14:50

Zelenskyj spochybnil, či má Putin dostatočnú kontrolu nad ruským vojenským ťažením na to, aby mohol podniknúť jadrový útok.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Dukla nám dodnes pripomína odvahu a vlastenectvo našich predkov

06.10.2022 12:53

Prezidentka to uviedla na sociálnej sieti v súvislosti so 78. výročím Karpatsko-duklianskej operácie.

Covid

Na Slovensku má pribudnúť nový pamätný deň, bude venovaný obetiam pandémie

06.10.2022 11:43

Deň by pripadal na 6. marca, keď oficiálne potvrdili prvý prípad koronavírusu na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,436
Celková čítanosť: 7045033x
Priemerná čítanosť článkov: 2892x

Kategórie