Založ si blog

To je ono 3. – Nesmieme byť takí chamtiví, ľudia. . .

Ako to povedal minister Naď výstižne –  je kopa krajín, ktoré sa bijú o prítomnosť amerických vojakov u nich doma. Žiadajú ich, aby k nim prišli. Prosia ich o to.

Tak vidíte.

Je to príležitosť, milí spoluobčania, aby sme nemysleli iba na seba a neboli chamtiví  a aby sme sa podelili s inými. Aby sme sa vedeli zrieknuť niečoho. Teda v tomto prípade tých amerických vojakov – keď ich iní tak chcú a potrebujú a volajú zúfalo, azda by sme neboli takí sebeckí, aby sme ich sem k nám navláčali?

 

A predstavte si Korčok takýto leták vyrobil

 

a potom ho stiahol po pohoršených ohlasoch ľudí s tým, že sa ospravedlňuje za nevhodnú grafiku.

Iste si uvedomil, že to je klamstvo nehorázne

https://picuscapital.sk/skandal-zatiahnu-do-vojny-nevinne-slovenske-deti-korcok-sa-uchylil-k-skandaloznej-propagande/

Je to určite znamenie osudu, myslím si – aby sme si uvedomili, že naše deti nie sú smutné z toho, čo si myslíme o tej zmluve.

Ale verím tomu, že by boli smutné, keby nám tu vláda navláčila cudzie vojská a základne a kvôli tomu by sme sa zatiahli do ohrozenia, ich otcovia, bratia i dedkovia, či ich kamaráti by museli ísť do vojny.

Chceme mier pre naše deti. K tomu potrebujeme presne nula amerických základní. Presne nula amerických vojakov.

 

Ja to úplne chápem, že Spojené štáty sú pre podaktorých životným snom v štýle Majster Proper – zariadim všetko za vás. Veď teraz i za nás všetkých  vybavujú ten plyn z Kataru.

Otvorene sa opýtam – máte niekoho, kto sa stará i o to, či máte čím kúriť a či máte dostatok toaletného papiera na WC? Ktorý vybaví všetko pre vás za vás? Ktorý si namiesto vás láme hlavu, čo všetko potrebujete vybaviť a rieši to už dopredu, aby ste netrpeli potom nedostatkom? No vidíte, pravdu si priznajme – všetci na vás kašlú okrem USA: tí by sa vám nanosili aj do drevárne alebo kurína, len aby s vami boli.

 

Predstavte si – dojal ma ich záujem a angažovanosť – lebo čo robí EU pre naše dobro? Leyenová si zrejme niekde v kúte pazúry, teda nechty, brúsi, namiesto toho, aby sa starala čím budeme kúriť v týchto mrazoch. Zato USA – tým sa nelenilo až do Kataru vybehnúť kvôli nám.

Teda – no počkajte, ako to pôvabne formuloval článok v denníku SME  –

https://ekonomika.sme.sk/c/22825943/usa-rokuju-s-katarom-o-dodavkach-plynu-do-europy.html

USA sa chcú poistiť pre prípad, že by možná ruská invázia na Ukrajinu viedla k nedostatku suroviny v Európe

To už akoby im Európa patrila, takú starostlivosť o nás majú…

Kataru aj veľvyslanectvo otvoria v USA, len aby ten plyn dali. Ale poviem vám, ktovie po koľko by ten plyn z Kataru bol – to sme mali zistiť a prepočítať si ešte skôr ako ho začali Američania  pre nás od nich drankať. Lebo je možné, že by sme si ho ani nemohli dovoliť kúpiť, pri tých našich žobráckych platoch a zúfalo rastúcich životných nákladoch.

 

A zasa, na rovinu – nemôžeme iba na seba myslieť. Je to pohodlné, aby  všetko pre nás za nás zaistili ONI. Ale veď koľko národov ich potrebuje a volá, ako to výstižne Naď povedal. Nesmieme byť takí chamtiví, my máme vlastnú armádu – povolajme ju pekne domov skade-tade, kam sa na povel vlády porozliezali  – na hranice s Ruskom, i na Balkán, a skutočne kde všade ešte ani netuším. Majú tu svoje rodiny, svoje deti, svoj domov.

Takže nás má kto brániť.

Američanov tu nepotrebujeme, nech idú tam, kde ich chcú.

 

Elena

 

P. S.: Ach, a čo budeme robiť bez plynu, ak Američanov sem nepustíme a ten plyn z Kataru nám teda nedovlečú?

Ja Vám verejne sľubujem, že ak ani jedného Američana tu nebudeme mať, tak ja osobne napíšem list Putinovi s prosbou o plyn pre nás, obyčajných ľudí na Slovensku.

 

Óóó 4. – Dokážeme sa s tým ako spoločnosť vysporiadať?

29.01.2023

Nadúmrtnosť na Slovensku je vysoká, dosiahla nárast až o 20 % https://www.napalete.sk/nadumrtnost-na-slovensku-dosiahla-takmer-20-percent/?fbclid=IwAR05L1IWGw1p7Z57o-2No3pH2-h0OcN-3gH_oGIkehogvBY2QB1pP3rJtwg Najvýraznejšie sa zvýšil počet úmrtí v decembri oproti päťročnému priemeru pred nástupom pandémie v Trenčianskom kraji (o 33 percent) a v Trnavskom kraji (o 21 percent). [...]

Óóó 3. – Aby mohli byť s dieťaťom. . .

28.01.2023

Plne podporujem petíciu, ktorú rozbehli matky, aby nebolo na Slovensku porušované právo dieťaťa byť v nemocnici so svojim rodičom. Túto ich iniciatívu podporujem – a viem čo a prečo píšem. Nech zdravotníci Bohu ďakujú, že nezaspomínam verejne na to, akú starostlivosť som videla, keď som raz pri preberaní môjho syna z nemocnice vošla pootvorenými dverami chodby [...]

Óóó 2. – Budeme krajinou predčasných dôchodcov?

28.01.2023

Títo fušeri, ktorí bez hanby chcú nám trčať na krku ešte tri štvrte roka, nepomáhajú veľkej skupine obyvateľstva v problémoch, do ktorých nás práve oni dostali. Nie ja som bola po Bruseli pokrikovať, ako bezodkladne máme odpojiť lacný ruský plyn – ale Heger. A nie ja som umožnila odpredaj lacno vyrobenej elektriny u nás, ale táto vláda. A keď už sme pri [...]

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,498
Celková čítanosť: 7421784x
Priemerná čítanosť článkov: 2971x

Kategórie