Založ si blog

To je ono 3. – Nesmieme byť takí chamtiví, ľudia. . .

Ako to povedal minister Naď výstižne –  je kopa krajín, ktoré sa bijú o prítomnosť amerických vojakov u nich doma. Žiadajú ich, aby k nim prišli. Prosia ich o to.

Tak vidíte.

Je to príležitosť, milí spoluobčania, aby sme nemysleli iba na seba a neboli chamtiví  a aby sme sa podelili s inými. Aby sme sa vedeli zrieknuť niečoho. Teda v tomto prípade tých amerických vojakov – keď ich iní tak chcú a potrebujú a volajú zúfalo, azda by sme neboli takí sebeckí, aby sme ich sem k nám navláčali?

 

A predstavte si Korčok takýto leták vyrobil

 

a potom ho stiahol po pohoršených ohlasoch ľudí s tým, že sa ospravedlňuje za nevhodnú grafiku.

Iste si uvedomil, že to je klamstvo nehorázne

https://picuscapital.sk/skandal-zatiahnu-do-vojny-nevinne-slovenske-deti-korcok-sa-uchylil-k-skandaloznej-propagande/

Je to určite znamenie osudu, myslím si – aby sme si uvedomili, že naše deti nie sú smutné z toho, čo si myslíme o tej zmluve.

Ale verím tomu, že by boli smutné, keby nám tu vláda navláčila cudzie vojská a základne a kvôli tomu by sme sa zatiahli do ohrozenia, ich otcovia, bratia i dedkovia, či ich kamaráti by museli ísť do vojny.

Chceme mier pre naše deti. K tomu potrebujeme presne nula amerických základní. Presne nula amerických vojakov.

 

Ja to úplne chápem, že Spojené štáty sú pre podaktorých životným snom v štýle Majster Proper – zariadim všetko za vás. Veď teraz i za nás všetkých  vybavujú ten plyn z Kataru.

Otvorene sa opýtam – máte niekoho, kto sa stará i o to, či máte čím kúriť a či máte dostatok toaletného papiera na WC? Ktorý vybaví všetko pre vás za vás? Ktorý si namiesto vás láme hlavu, čo všetko potrebujete vybaviť a rieši to už dopredu, aby ste netrpeli potom nedostatkom? No vidíte, pravdu si priznajme – všetci na vás kašlú okrem USA: tí by sa vám nanosili aj do drevárne alebo kurína, len aby s vami boli.

 

Predstavte si – dojal ma ich záujem a angažovanosť – lebo čo robí EU pre naše dobro? Leyenová si zrejme niekde v kúte pazúry, teda nechty, brúsi, namiesto toho, aby sa starala čím budeme kúriť v týchto mrazoch. Zato USA – tým sa nelenilo až do Kataru vybehnúť kvôli nám.

Teda – no počkajte, ako to pôvabne formuloval článok v denníku SME  –

https://ekonomika.sme.sk/c/22825943/usa-rokuju-s-katarom-o-dodavkach-plynu-do-europy.html

USA sa chcú poistiť pre prípad, že by možná ruská invázia na Ukrajinu viedla k nedostatku suroviny v Európe

To už akoby im Európa patrila, takú starostlivosť o nás majú…

Kataru aj veľvyslanectvo otvoria v USA, len aby ten plyn dali. Ale poviem vám, ktovie po koľko by ten plyn z Kataru bol – to sme mali zistiť a prepočítať si ešte skôr ako ho začali Američania  pre nás od nich drankať. Lebo je možné, že by sme si ho ani nemohli dovoliť kúpiť, pri tých našich žobráckych platoch a zúfalo rastúcich životných nákladoch.

 

A zasa, na rovinu – nemôžeme iba na seba myslieť. Je to pohodlné, aby  všetko pre nás za nás zaistili ONI. Ale veď koľko národov ich potrebuje a volá, ako to výstižne Naď povedal. Nesmieme byť takí chamtiví, my máme vlastnú armádu – povolajme ju pekne domov skade-tade, kam sa na povel vlády porozliezali  – na hranice s Ruskom, i na Balkán, a skutočne kde všade ešte ani netuším. Majú tu svoje rodiny, svoje deti, svoj domov.

Takže nás má kto brániť.

Američanov tu nepotrebujeme, nech idú tam, kde ich chcú.

 

Elena

 

P. S.: Ach, a čo budeme robiť bez plynu, ak Američanov sem nepustíme a ten plyn z Kataru nám teda nedovlečú?

Ja Vám verejne sľubujem, že ak ani jedného Američana tu nebudeme mať, tak ja osobne napíšem list Putinovi s prosbou o plyn pre nás, obyčajných ľudí na Slovensku.

 

Kroky v tme 6. – Päťnásobne vyššie náklady za plyn?

18.08.2022

Ideme podporiť Ukrajinu vo vojne s Ruskom odstavením ruského plynu? Pred takýmto krokom bolo potrebné zrealizovať dôsledné odborné analýzy, koľko nás to bude stáť – ako to zvýši cenu plynu reálne pre občanov a pre firmy, ako to zvýši vykurovacie a výrobné náklady, aký dopad to bude mať na našu životnú úroveň. Predpokladám, že vláda a ani naši vydarení [...]

No toto 10. – Ak menej, tak viac. . .

18.08.2022

Ak menej, tak viac – táto úmera funguje v živote v rôznych oblastiach. Platí to tak v živote človeka, ako aj v živote spoločnosti a v prírode celkovo – ak je niečoho menej, je zároveň niečoho viac, Ak je menej spojov vo verejnej preprave, tak je viac problémov s dopravou. Ak je menej dažďa, tak je viac problémov so suchom. Ak je menej peňazí, tak je viac [...]

Kroky v tme 5. – Tí, ktorých si možno kúpiť. . .

17.08.2022

Nie, neodsudzujem tie decká, ktoré za peniaze zjedia špak, pijú vodu zo záchodovej misy, či reagujú na nejakú inú nezmyselnú výzvu na sociálnych sieťach. Nepodporujem, pravdaže, toto ich správanie, len ich neodsudzujem, lebo rozumiem tomu, ako ťažko sa im žije v spoločnosti, v ktorej si možno mnohé a mnohých kúpiť. V ktorej mnohí hlásajú, že úžasný je ten, [...]

Krymský most, ICEYE

Ukrajinská nadácia kúpila pre armádu satelit. Bude mať prehľad o bojisku

18.08.2022 21:19

Ukrajinská nadácia kúpila satelit, ktorý obstaráva snímky zemského povrchu s vysokým rozlíšením bez ohľadu na dennú dobu a poveternostné podmienky.

Gagarinova ulica

V Bratislave kreslia trvalé BUS pruhy na Gagarinovej ulici

18.08.2022 20:40

V týchto dňoch v rámci prác na rekonštrukcii Gagarinovej ulice v Bratislave začali s vyznačovaním trvalých vyhradených jazdných pruhov pre verejnú dopravu, tzv. bus pruhov.

lekár, doktor, peniaze, úplatok,

Komora sestier je sklamaná z Matovičovho návrhu: Takéto zvýšenie platov nestačí

18.08.2022 20:18

Nemôžeme vyjadriť spokojnosť s prezentovaným zvýšením hrubej mzdy sestry a pôrodnej asistentky, reaguje komora.

SR vláda 77. schôdza rokovanie krajniak milan

Krajniak by o druhom pilieri hovoril inak, ak by nebol ministrom, tvrdí investičný analytik

18.08.2022 19:15

Analytik František Burda v podcaste denníka Pravda hovorí o automatickom vstupe do druhého piliera, spolu s praktickými radami mladým o dôchodkovom sporení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,390
Celková čítanosť: 6770086x
Priemerná čítanosť článkov: 2833x

Kategórie