Založ si blog

Takže zasa raz 4. – Ako som nebola solidárna s ukrajinským ľudom. . .

Otvorene priznávam, som hnusný cynik a sebec. Ani som netušila, že aký…

Srdcedrásajúca výzva pani Remišovej, ktorá vypla plynové kúrenie v byte svojim deťom, lebo tie ukrajinské deti vraj mrznú kdesi v mrazoch vonku, ma nedoviedla ku vypnutiu plynu u nás v byte. Bývame v horách, máme tu sneh a nie som úplne vymetená, aby  sme si uhnali zápal pľúc. Navyše,  keďže kúrime probugasom, je to kúrenie také drahé, že ním rozhodne neplýtvame už hodne dlho.

A rovnako cynicky a  sebecky som vychovala i deti. Veru, veru. Dcéra po mojej otázke, či mám vypnúť v byte kúrenie, lebo na Ukrajine deti mrznú, prekvapene pozrela, že ako som na to prišla a povedala, že to rozhodne nie. Vysvetlila som jej, že to bol nápad pani Remišovej, a že ona svojim deťom kúrenie vypla. Neviem síce, že dokedy, no ak predpokladám, že do konca vojny Ruska s Ukrajinou, tak to sa jej deti namrznú.

 

Ale pôjdem v tom priznaní ešte hlbšie – ja som až taký hnusný cynik, že mi napadlo, či náhodou na tú pani Remišovú sociálku pozvať netreba. Lebo mi pripadá scestné vypínať vlastným deťom v zime kúrenie z dôvodu, že údajne na Ukrajine deti mrznú.

A čo bude nasledovať potom – nedovolí svojim deťom sa okúpať, lebo sú deti, ktoré nemajú prístup k vode a nosia ju i kilometre k domovu?

Nekúpi svojim deťom topánky, lebo je toľko detí, ktoré nemajú na nové topánky?

A nedá svojim deťom ani jesť, lebo niektoré deti v Afrike hladujú?

 

Cynicky a sebecky, a hlavne otvorene a pravdivo vyhlasujem že s mojou pomocou Ukrajine pani Remišová rátať nemusí. Vlastne s ňou nerátajte nikto.

Ak sa chcú vybrať do vojny tam voliči Progresívneho Slovenska, ako som vyrozumela hádam správne z preslovu Valášeka v článku, ktorého link som uviedla včera v blogu, tak v tom im určite brániť nebudem.

Ale odo mňa nič podobné nikto čakať nemusí. Ukrajina si koledovala o problémy tým, že sa tam navláčilo vyše 30 000 Američanov, vojská NATO na hranice s Ruskom a pripravovala vstup do NATO. Skutočne neviem, čo by urobili USA na mieste Rusov, ale viem, čo by som urobila ja – i mne zdravý rozum hovorí, že by som chcela mať vedľa seba zónu neutrality, a nie vojenské základne a nepriateľské vojská. Najmä po tom, ako ich predstavitelia NATO s tým sľubom nerozširovania sa na východ evidentne oklamali.

 

Nemám rada pokrytcov a pokrytectvo, to nijako netajím.

Na rozdiel od pani Remišovej úprimne súcitím s tými, ktoré niekde trpia. Každé ráno i večer s mojim ikaro posielam energiu tým, ktorí ju potrebujú. Ikaro posielam v light verzii, tíško – nebubnujem pritom ani na jednom z mojich dvoch šamanských bubnov, lebo súcitím i so svojimi susedmi. Takže súcitná som, ako empatik až príliš súcitná. Preto dokážem jasne rozlíšiť i to, kto súcitný nie je.

Veru – keby pani Remišovej záležalo na mierovom živote detí na Ukrajine a u nás a kdekoľvek na svete, nikdy by nedala svoj podpis pod zmluvu s USA. Lebo každý čo len trochu vzdelaný človek chápe, ako to dopadá s pomocou USA v každej krajine, kam vyrazili pomáhať. A i úplne jednoduchý človek musí chápať, že nejde o zmluvu dvoch rovnocenných partnerov, ale o kopu výhod pre americkú stranu v takom rozsahu, že to môžem verejne pomenovať ako zneužitie našej krajiny a nás všetkých.

Takže najskôr zničila pani Remišová budúcnosť našim deťom i so svojou kumpániou – lebo síce sa môžeme zbaviť zmluvy s USA? ak príde niekto normálny do vlády, ale museli by sme všetky zostatkové hodnoty  vybudovaného  u nás zaplatiť. Som v takom prípade za to, aby sa to platilo z členských príspevkov strán, ktoré podpísali túto pre nás krajne nevýhodnú zmluvu. A z toho, čo by ako doživotnú apanáž mala dostávať po odchode z funkcie terajšia prezidentka.

 

Pani Remišová píše, že

Áno, bude nám možno trochu zima. Ale aj naše deti chcú aspoň takto prejaviť solidaritu s deťmi na Ukrajine, ktoré sa nemajú kde skryť pred mrazom, pretože ruskí vojaci zničili ich detské izby a sny a zabili ich otcov. 

Čo myslíte, koľko otcov a matiek a starých rodičov slovenských detí doplatí na to, že ktosi tu podpísal „obrannú zmluvu“?

 

Poviem otvorene, obracia sa mi žalúdok z toľkého pokrytectva, aké produkuje táto partia, ktorá tu teraz vedie štát. Lebo na túto špinavú hru, ktorú tu rozohrávajú už nejaký čas s Ukrajinou naši „spojenci“, doplatia iba obyčajní ľudia.

A komu to nedošlo – jasná výpoveď o Ukrajine

https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0

 

A ako pán riaditeľ centra v Humennom  v TN Príprava na utečencov na Markíze povedal – od novembra už pripravovali pre týchto utečencov ubytovacie zariadenia. Majú pripravených dostatok miest.

 

Elena

 

jhpi  Naposledy Sýria – fakt ju treba rozoberať, ako dopadol ten nebetyčný úspech?  A  kopy ďalších predtým. Zjednodušme to – daj aspoň jednu krajinu, ktorej pomohla prítomnosť americkej armády. Zasa budú ich pričinením zomierať nevinní ľudia pre ich mocenské chúťky. Stačí si pozrieť kde všade vo svete majú vojenské základne USA,a kde Rusi mimo svojhio územia. Ale to vieme obidvaja dobre, však?!!!

 

anysta   drahá anysta pokojne si doma vypnite i elektriku a vodu, a prestaňte pre mňa za mňa i záchod splachovať, som zvedavá ako to tým Ukrajincom pomôže.

 

Kvapky krvi 7. – Prečo som petíciu proti sexuálnej učebnici SAV pre školy podpísala. . .

25.03.2023

Návrh na novú učebnicu sexuálnej výchovy na Slovensku ministerstvo školstva dostalo. Petícia proti nej na internete beží, a tak som si pozrela, o čo vlastne ide. Lebo materiálov k tomu, vrátane tej navrhovanej učebnice, bolo na stránke viac ako dosť [...]

Kvapky krvi 6. – Tuberkulóza a covid medzi nami

25.03.2023

Aj Svetový deň tuberkulózy včera bol. A ak si niekto myslí, že jej už môžeme zamávať a patrí u nás kamsi do minulosti, tak veru to celkom tak nie je. Tuberkulóza bola kedysi obávanou chorobou. Označujú ju ako chorobu sociálne slabých skupín, pretože jej nárast sprevádzal vojny a krízy. Nevyhýbala sa však nikomu, liečili sa na ňu aj mnohí známi umelci, mnohí z nich [...]

Kvapky krvi 5. – Humanitárna pomoc Juhoslávii i po 24 rokoch zostáva hnusným zločinom

24.03.2023

No veru, už bezmála štvrťstoročie uplynulo od „humanitárnej misie“ – presnejšie povedané od útoku NATO v Juhoslávii, ako pripomína článok v linku https://www.hlavnespravy.sk/zlocinecky-utocny-pakt-nato-presne-pred-24-rokmi-napadol-juhoslaviu-dosial-za-to-nikto-nebol-potrestany/3087402 Humanitárna pomoc NATO v podobe bombardovania trvala 78 dní. [...]

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57, aktualizované: 21:30

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,539
Celková čítanosť: 7738813x
Priemerná čítanosť článkov: 3048x

Kategórie