Založ si blog

Takže zasa raz 4. – Ako som nebola solidárna s ukrajinským ľudom. . .

Otvorene priznávam, som hnusný cynik a sebec. Ani som netušila, že aký…

Srdcedrásajúca výzva pani Remišovej, ktorá vypla plynové kúrenie v byte svojim deťom, lebo tie ukrajinské deti vraj mrznú kdesi v mrazoch vonku, ma nedoviedla ku vypnutiu plynu u nás v byte. Bývame v horách, máme tu sneh a nie som úplne vymetená, aby  sme si uhnali zápal pľúc. Navyše,  keďže kúrime probugasom, je to kúrenie také drahé, že ním rozhodne neplýtvame už hodne dlho.

A rovnako cynicky a  sebecky som vychovala i deti. Veru, veru. Dcéra po mojej otázke, či mám vypnúť v byte kúrenie, lebo na Ukrajine deti mrznú, prekvapene pozrela, že ako som na to prišla a povedala, že to rozhodne nie. Vysvetlila som jej, že to bol nápad pani Remišovej, a že ona svojim deťom kúrenie vypla. Neviem síce, že dokedy, no ak predpokladám, že do konca vojny Ruska s Ukrajinou, tak to sa jej deti namrznú.

 

Ale pôjdem v tom priznaní ešte hlbšie – ja som až taký hnusný cynik, že mi napadlo, či náhodou na tú pani Remišovú sociálku pozvať netreba. Lebo mi pripadá scestné vypínať vlastným deťom v zime kúrenie z dôvodu, že údajne na Ukrajine deti mrznú.

A čo bude nasledovať potom – nedovolí svojim deťom sa okúpať, lebo sú deti, ktoré nemajú prístup k vode a nosia ju i kilometre k domovu?

Nekúpi svojim deťom topánky, lebo je toľko detí, ktoré nemajú na nové topánky?

A nedá svojim deťom ani jesť, lebo niektoré deti v Afrike hladujú?

 

Cynicky a sebecky, a hlavne otvorene a pravdivo vyhlasujem že s mojou pomocou Ukrajine pani Remišová rátať nemusí. Vlastne s ňou nerátajte nikto.

Ak sa chcú vybrať do vojny tam voliči Progresívneho Slovenska, ako som vyrozumela hádam správne z preslovu Valášeka v článku, ktorého link som uviedla včera v blogu, tak v tom im určite brániť nebudem.

Ale odo mňa nič podobné nikto čakať nemusí. Ukrajina si koledovala o problémy tým, že sa tam navláčilo vyše 30 000 Američanov, vojská NATO na hranice s Ruskom a pripravovala vstup do NATO. Skutočne neviem, čo by urobili USA na mieste Rusov, ale viem, čo by som urobila ja – i mne zdravý rozum hovorí, že by som chcela mať vedľa seba zónu neutrality, a nie vojenské základne a nepriateľské vojská. Najmä po tom, ako ich predstavitelia NATO s tým sľubom nerozširovania sa na východ evidentne oklamali.

 

Nemám rada pokrytcov a pokrytectvo, to nijako netajím.

Na rozdiel od pani Remišovej úprimne súcitím s tými, ktoré niekde trpia. Každé ráno i večer s mojim ikaro posielam energiu tým, ktorí ju potrebujú. Ikaro posielam v light verzii, tíško – nebubnujem pritom ani na jednom z mojich dvoch šamanských bubnov, lebo súcitím i so svojimi susedmi. Takže súcitná som, ako empatik až príliš súcitná. Preto dokážem jasne rozlíšiť i to, kto súcitný nie je.

Veru – keby pani Remišovej záležalo na mierovom živote detí na Ukrajine a u nás a kdekoľvek na svete, nikdy by nedala svoj podpis pod zmluvu s USA. Lebo každý čo len trochu vzdelaný človek chápe, ako to dopadá s pomocou USA v každej krajine, kam vyrazili pomáhať. A i úplne jednoduchý človek musí chápať, že nejde o zmluvu dvoch rovnocenných partnerov, ale o kopu výhod pre americkú stranu v takom rozsahu, že to môžem verejne pomenovať ako zneužitie našej krajiny a nás všetkých.

Takže najskôr zničila pani Remišová budúcnosť našim deťom i so svojou kumpániou – lebo síce sa môžeme zbaviť zmluvy s USA? ak príde niekto normálny do vlády, ale museli by sme všetky zostatkové hodnoty  vybudovaného  u nás zaplatiť. Som v takom prípade za to, aby sa to platilo z členských príspevkov strán, ktoré podpísali túto pre nás krajne nevýhodnú zmluvu. A z toho, čo by ako doživotnú apanáž mala dostávať po odchode z funkcie terajšia prezidentka.

 

Pani Remišová píše, že

Áno, bude nám možno trochu zima. Ale aj naše deti chcú aspoň takto prejaviť solidaritu s deťmi na Ukrajine, ktoré sa nemajú kde skryť pred mrazom, pretože ruskí vojaci zničili ich detské izby a sny a zabili ich otcov. 

Čo myslíte, koľko otcov a matiek a starých rodičov slovenských detí doplatí na to, že ktosi tu podpísal „obrannú zmluvu“?

 

Poviem otvorene, obracia sa mi žalúdok z toľkého pokrytectva, aké produkuje táto partia, ktorá tu teraz vedie štát. Lebo na túto špinavú hru, ktorú tu rozohrávajú už nejaký čas s Ukrajinou naši „spojenci“, doplatia iba obyčajní ľudia.

A komu to nedošlo – jasná výpoveď o Ukrajine

https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0

 

A ako pán riaditeľ centra v Humennom  v TN Príprava na utečencov na Markíze povedal – od novembra už pripravovali pre týchto utečencov ubytovacie zariadenia. Majú pripravených dostatok miest.

 

Elena

 

jhpi  Naposledy Sýria – fakt ju treba rozoberať, ako dopadol ten nebetyčný úspech?  A  kopy ďalších predtým. Zjednodušme to – daj aspoň jednu krajinu, ktorej pomohla prítomnosť americkej armády. Zasa budú ich pričinením zomierať nevinní ľudia pre ich mocenské chúťky. Stačí si pozrieť kde všade vo svete majú vojenské základne USA,a kde Rusi mimo svojhio územia. Ale to vieme obidvaja dobre, však?!!!

 

anysta   drahá anysta pokojne si doma vypnite i elektriku a vodu, a prestaňte pre mňa za mňa i záchod splachovať, som zvedavá ako to tým Ukrajincom pomôže.

 

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

Takže tak 5. – Čo by mal pre udržanie svojho úspechu urobiť prezident Pellegrini. . .

07.04.2024

Povedzme si to rovno – tieto prezidentské voľby na Slovensku boli viac proti Korčokovi, ako za Pellegriniho. Znamená to, že pre mnoho ľudí u nás bol Pellegrini prijateľnejším kandidátom. Svoju pozíciu by mal upevniť hneď na začiatku rozvážnymi krokmi. Pobavilo ma, ako Korčok vybehol s obviňovaním, že za jeho neúspech môže Pellegriniho neférová kampaň. [...]

Takže tak 4. – Mali by sme brániť spojencov v NATO?

05.04.2024

Nuž, neviem ktorý hlupák by sa hrnul pomáhať spojencom v NATO, ktorí by sa stali obeťou útoku Ruska iba preto, že vytrepali svojich vojakov na Ukrajinu. Povedzme si rovno – zmluva o vzájomnej pomoci v prípade napadnutia platí, ale týka sa nepochybne situácie, že sa členská krajina stala obeťou útoku. A nie že sama svojou hlúposťou ako agresor vyprovokuje odvetný [...]

Biden Detroit Auto Show

Odborári sú pobúrení, hneval sa už aj Macron. Zaslúži si šéf automobilky desiatky miliónov eur?

17.04.2024 09:00

Carlos Tavares dostal takú odmenu, že fakticky za každý deň minulého roku zarobil 100-tisíc eur. Rodák z Portugalska stojí na čele koncernu Stellantis.

dialnica, doprava, obchvat,

Na vjazde do Bratislavy po D1 je takmer hodinová kolóna

17.04.2024 08:53

Kolóna sa tvorí tiež na starej Seneckej ceste. Vodiči stratia približne 20 minút.

plenkovič

Chorváti netradične v stredu rozhodujú o novom parlamente, krajine hrozí slovenská cesta

17.04.2024 08:35

Prezident mesiac pred voľbami prekvapivo oznámil, že sa bude uchádzať o post premiéra. Súd mu to zakázal, Milanovič však verdikt ignoroval.

Hasič / Požiarnik /

V Stropkove zhorelo deväť chatrčí, bez strechy nad hlavou ostalo 46 ľudí

17.04.2024 08:20

K zraneniam nedošlo, požiar vypukol po polnoci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,848
Celková čítanosť: 8972533x
Priemerná čítanosť článkov: 3150x

Kategórie