Založ si blog

Zlatobyľ 11. – Tí, ktorých milujeme. . .

Niekedy nevieme vydolovať z hĺbky seba slová. Nad hlavou nám idylicky modrou oblohou plynú páperové obláčiky a svet pôsobí zázračne krehko.

Neviem čo povedať o pocitoch, ktoré vo mne v tejto chvíli víria.

Narodeniny sú radostnou záležitosťou. Dvadsiate tretie narodeniny má dnes môj syn. A pritom sa kdesi v ich pozadí nesie tichý plač môjho srdca, lebo Maroško tu nie je. Zomrel vinou lekárky v roku 2014.

Chýba mi.

Tí, ktorých milujeme, by mali žiť dlho a šťastne…

 

Źámer sveta otázku nahodil – Nedáš báseň? 

Zavrtela som hlavou. Vrtela som hlavou na hruškový džús,  hruškovú čokoládu, i knihu Skvelá samota, ktorá je o veľkom putovaní, plnú múdrych rád o to,čo k putovaniu áno a čo nie.

Budem ju čítať, ale nie dnes – kývla som plecom.

Urob krok – povedal.

V sobotu budem na Červenici – zašepkala som. Budúcu stredu na Brdárke.

Hej, prikývol. Prosím, povedz mi teraz, čo naozaj chceš – dodal,

Čo naozaj chcem? Čo by som chcela naozaj?

List, prebleslo mi nelogicky.

 

Veru, v časoch nemobilných a nefacebookových sme udržiavali spojenie pomocou listov. Časy sa menia, obyčajný rukou písaný list som veru nedostala dávno. O to viac si uvedomujem, aký som človek nefacebookový a nemobilný, a aké sú pre mňa obyčajné rukou písané listy vzácne. No je pravdou i to, že nie je veľa ľudí, od ktorých by som list dostať chcela. V časoch nemobilných a nefacebookových sme udržiavali spojenie pomocou listov….

Áno, list, prisvedčila som Zámeru sveta.

 

 

 

Elena

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

Takže tak 5. – Čo by mal pre udržanie svojho úspechu urobiť prezident Pellegrini. . .

07.04.2024

Povedzme si to rovno – tieto prezidentské voľby na Slovensku boli viac proti Korčokovi, ako za Pellegriniho. Znamená to, že pre mnoho ľudí u nás bol Pellegrini prijateľnejším kandidátom. Svoju pozíciu by mal upevniť hneď na začiatku rozvážnymi krokmi. Pobavilo ma, ako Korčok vybehol s obviňovaním, že za jeho neúspech môže Pellegriniho neférová kampaň. [...]

Takže tak 4. – Mali by sme brániť spojencov v NATO?

05.04.2024

Nuž, neviem ktorý hlupák by sa hrnul pomáhať spojencom v NATO, ktorí by sa stali obeťou útoku Ruska iba preto, že vytrepali svojich vojakov na Ukrajinu. Povedzme si rovno – zmluva o vzájomnej pomoci v prípade napadnutia platí, ale týka sa nepochybne situácie, že sa členská krajina stala obeťou útoku. A nie že sama svojou hlúposťou ako agresor vyprovokuje odvetný [...]

Notre Dame, paríž, vojak

Bezpečnosť počas olympiády v Paríži posilnia aj vojaci a policajti zo zahraničia

13.04.2024 13:12

Po útoku Islamského štátu na predmestí Moskvy, ktorý si vyžiadal 144 obetí, zaviedlo najvyšší bezpečnostný stupeň.

fico, danko, pellegrini

Fico by chcel Danka na poste šéfa parlamentu. Hlas to odmieta, odkazuje na koaličnú zmluvu

13.04.2024 12:42, aktualizované: 13:28

Hlas pripomína, že koalícia sa riadi platnou koaličnou zmluvou, ktorá vychádza z pomerov po parlamentných voľbách. Po prezidentských voľbách sa podľa Hlasu tieto pomery nezmenili.

Súdna rada, Ján Mazák

Časť členov Súdnej rady chce opäť odvolať jej šéfa Mazáka, za neoprávnené zbieranie informácií

13.04.2024 12:15

Predseda Súdnej rady Mazák hrubo zneužil svoju funkciu na neoprávnené zbieranie informácií voči konkrétnym sudcom, uviedli jej členovia Kosová a Šamko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,848
Celková čítanosť: 8965696x
Priemerná čítanosť článkov: 3148x

Kategórie