Založ si blog

No toto 7. – Sulíkovi možno sochu postavia. . .

Teda nie je to ešte stopercentné, ale vysoko, vysoko pravdepodobné, že sa národ na tú sochu pre neho poskladá.

S tabuľkou Národ sebe.  Alebo žeby Vďačný národ?

Že prečo?

No pre jeho záslužný počin.

 

Veru, vyčítať síce Sulíkovi môžeme kadečo, ale asi to všetko pre mnohých vyváži tento počin – že kvôli nemu odíde Naď z vlády a politiky

https://tvnoviny.sk/domace/clanok/238425-olano-vini-sas-aj-z-toho-ze-jaroslav-nad-chce-odist-z-politiky

Ako to v článku výstižne Naď povedal, nepáči sa mu, že niektorí politickí lídri uprednostňujú stranícke alebo osobné priority pred prioritami krajiny.

Veru, to sa nepáči ani mne – lebo nákupy vojenskej výzbroje náramne drahej a jej lifrovanie zadarmo na Ukrajinu, to by malo byť posudzované ako vlastizrada podľa mňa. Nemáme na základný chod nášho života mnohí pri týchto nákladoch zvýšených, pritom ideme do ešte horších čias – s rizikom rastu nezamestnanosti možným krachom výroby niektorých podnikov. Pretože naši ukrajinskí priatelia nám odstavili pre nás nevyhnutnú ropu z Ruska.

Vraj im Rusi nezaplatili na tranzit ropy.

 

No načo sú nám takí priatelia na Ukrajine, ktorí neberú do úvahy dôsledky ich konania pre nás? Nie sú pre nich dôležité naše záujmy a potreby, len naťahujú ruku, aby sme im dávali zadarmo naše veci ,pre nás samých potrebné, a ťažia z nás? Nie,nie, taký fenomén sa nenazýva priateľstvo, ale príživníctvo.

Viete, dnes nerobím priestor v mojom živote hocikomu.  A ani nechcem pomáhať hocikomu a za hocijakú cenu.

Nie, Ukrajincov nepokladám za našich priateľov.  Lebo ak nám náhle odstavenie ropy z Ruska spôsobí závažné problémy – a to tak spoločnosti, ako aj nám v nej žijúcim – tak niet dôvod hovoriť o priateľstve. Mali by sme si vyžiadať späť všetko, čo sme im darovali, vzhľadom na zlé a bezohľadné správanie obdarovaného voči darcovi.

 

Lebo Rusi platiť za prepravu chceli. V článku v linku

https://www.hlavnydennik.sk/2022/08/09/ukrajinci-zastavili-tranzit-ropy-cez-druzbu-odstavili-tak-aj-slovensko 

Transnefť uviedol, že platba za augustový tranzit, ktorú v júli zaslal firme Ukrtransnafta, sa vrátila späť na jeho účet. Spoločnosť Gazprombank, ktorá má platby na starosti, podľa agentúry Reuters uviedla, že peniaze sa vrátili kvôli reštrikciám zo strany Európskej únie.

 

Ja osobne si myslím, že to je nielen Zelenským samotným dopredu naplánovaný ťah – a čoraz viac začínam veriť tej konšpiračnej správe o zakúpených letenkách sa september za 40 miliónov eur pre ľudí, ktorí budú mať náramný dôvod stadeto utekať. A že bude dôvod utekať už práve vtedy.

A tak uvažujem, či sa tento národ rozhýbe, aby tí lumpi, ktorí nás okrádali, rozdávali a zapredávali, dostali spravodlivý trest.

Do septembra by sa ale dalo ešte kadečo odlifrovať – narobiť ešte väčšie zadĺženie budúcim generáciám Slovákov, poslať Ukrajine ešte niečo z toho zvyšku výzbroje.

Z tohto uhla pohľadu – ak by Naď dodržal slovo o svojom odchode a okamžite odstúpil, tak postaviť tú sochu z vďaky národa pre  Sulíka by bolo namieste…

 

Elena

 

 

Slovááá 4. – To sa to športuje z cudzích daní. . .

06.10.2022

Zločin, pri ktorom páchateľ spôsobil smrť zatiaľ 5 mladých ľudí, zasvietil trochu i do temných kútov športbiznisu. A vysvitlo, že páchateľ trénoval hluchú športovkyňu, ktorej dáva štát takmer 63 000 eur ročne. Nestačím žasnúť ako štedro rozdáva štát z našich daní a odvodov – je to niekoľkonásobok toho, čo človek dostane za poctivú odbornú [...]

Slovááá 3. – Matovič má pravdu a jeho nápad plne podporujem. . .

04.10.2022

Bratislavská tragédia je v skutočnosti tragédiou Slovenska. Lebo obete nie sú Bratislavčania, ale študenti, ktorí prichádzali na internát z rôznych kútov krajiny. Cestovali z domu, ich blízki ani netušili, že ich videli posledný krát. Matovič navrhol, aby vodičovi, ktorý za volantom má viac ako promile, zhabal štát auto. Plne podporujem tento jeho návrh. Dokedy [...]

Slovááá 2. – Večerná tragédia v Bratislave. . .

03.10.2022

Včera večer po desiatej v Bratislave na zastávke MHD vletelo auto do davu ľudí. Piati mŕtvi a najmenej desať ranených. Sedím a plačem v nadráne nad tou hrôzou. A uvažujem, koľko z tých obetí bolo študentov cestujúcich na internáty. Alebo ľudí cestujúcich kvôli práci. Nedeľa večer – aj moje dieťa do školy včera podvečer cestovalo – našťastie nie do [...]

Vladimir Putin

Zelenskyj: Putin by jadrový útok neprežil

06.10.2022 14:50

Zelenskyj spochybnil, či má Putin dostatočnú kontrolu nad ruským vojenským ťažením na to, aby mohol podniknúť jadrový útok.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Dukla nám dodnes pripomína odvahu a vlastenectvo našich predkov

06.10.2022 12:53

Prezidentka to uviedla na sociálnej sieti v súvislosti so 78. výročím Karpatsko-duklianskej operácie.

Covid

Na Slovensku má pribudnúť nový pamätný deň, bude venovaný obetiam pandémie

06.10.2022 11:43

Deň by pripadal na 6. marca, keď oficiálne potvrdili prvý prípad koronavírusu na Slovensku.

Polícia / Policajné auto /

NAKA zasahuje v ružinovskom hoteli. Zaistili samopal a policajné uniformy

06.10.2022 11:35

Jedného muža policajti odviedli v putách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,436
Celková čítanosť: 7044847x
Priemerná čítanosť článkov: 2892x

Kategórie