Založ si blog

Kroky v tme 6. – Päťnásobne vyššie náklady za plyn?

Ideme podporiť Ukrajinu vo vojne s Ruskom odstavením ruského plynu?

Pred takýmto krokom bolo potrebné zrealizovať dôsledné odborné analýzy, koľko nás to bude stáť – ako to zvýši cenu plynu reálne pre občanov a pre firmy, ako to zvýši vykurovacie a výrobné náklady, aký dopad to bude mať na našu životnú úroveň.

Predpokladám, že vláda a ani naši vydarení spojenci v Bruseli sa neunúvali realizovať takéto analýzy – a veď načo? Oni majú dosť, ešte  si na platoch pridali výdatne „naši“ i „bruselskí“, a čo ich po nás?

 

Pri nezvyšovaní platov podstatným spôsobom – ani len infláciu nekompenzujú v tomto roku mnohým z nás –   je odstavenie ruského plynu pre nás vražedné.

A obávam sa, že i v prípade, ak by tento rok platy o niečo zvýšili, nedokázali by sme takéto vykurovacie náklady uniesť. Keďže podľa mňa väčšina Slovákov nedokáže anticipovať, budem konkrétna – pozrite si  obrázok z facebooku a prerátajte si, či dokážete zaplatiť toľkonásobne zvýšené náklady na vykurovanie.

Zdroj:

https://www.facebook.com/photo?fbid=5545457892180998&set=a.674189369307899

 

No čo, dáme tipovaciu súťaž – podľa vás

za prvé – vykurovanie takto zdražie iba v Rimavskej Sobote,

za druhé – vykurovanie takto zdražie iba v školách,

za tretie – doparoma, máme problém i my.

 

Čo budeme robiť všetci, ktorí takéto šialené náklady na plyn nebudeme vedieť platiť?

za prvé – prestaneme platiť dane a odvody, lebo veď najskôr musíme zarobiť sebe na dôstojný život, zaplatiť si šialené náklady na vykurovanie bytov, a až tak sa budeme  s kýmkoľvek o čokoľvek deliť, čo nepochybne spôsobí problémy ľuďom ktorí nepracujú, 

za druhé – odpojíme sa od plynu a v bytovkách budeme sedieť bez kúrenia ako ľadové medvede,

za tretie – nedovolia nám sa v bytovkách odpojiť od spoločného vykurovania a mnohí prídu o byty exekučne, lebo také vykurovacie náklady nedokážu platiť.

 

Myslím, že je načase začať otvorene hovoriť v tejto spoločnosti o tom, ako ideme situáciu riešiť. Ako nás zasiahne toho nenormálne zvýšenie cien vykurovania. Akým spôsobom nám vláda ide v tejto situácii pomáhať – lebo v prvom rade je to slovenská vláda, ktorá sa má starať o Slovákov, a až tak o občanov akejkoľvek inej krajiny.

Zahájme túto otvorenú diskusiu a hľadanie východísk skôr než naštvaní a zúfalí ľudia každému pokrikovačovi Slava Ukraine začnú pľuť do tváre.

 

Elena

 

P. S.: Ja osobne si myslím, že takéto zvýšenie cien plynu pre nás odpojením od ruského plynu napĺňa aj skutkovú podstatu trestného činu „vystavenia stavu núdze“. A že vinníkov by mala Generálna prokuratúra bezodkladne začať stíhať.

 

K diskusii palenque  Plne chápem, že nie každý sa zaujíma o geografiu, ale aspoň by ste nemali veriť všetkému v médiách napísanému – my nie sme Ukrajina.

Antaon 2. – Povedz mi, čo naozaj chceš. . .

02.02.2023

Čo vám poviem – musela som sa nad sebou vážne zamyslieť. Blíži sa čas mojich narodenín. Pouvažuj, čo by si chcela, čo ti urobí radosť – zaznievalo už dlhšie od mojich detí. Nuž som uvažovala. Čo by som chcela k narodeninám – pýtala som sa sama seba. A nevedela som odpovedať. Žeby môj obľúbený parfum? Hm, jeho dvojitá, sladkohorká duša je [...]

Óóó 4. – Dokážeme sa s tým ako spoločnosť vysporiadať?

29.01.2023

Nadúmrtnosť na Slovensku je vysoká, dosiahla nárast až o 20 % https://www.napalete.sk/nadumrtnost-na-slovensku-dosiahla-takmer-20-percent/?fbclid=IwAR05L1IWGw1p7Z57o-2No3pH2-h0OcN-3gH_oGIkehogvBY2QB1pP3rJtwg Najvýraznejšie sa zvýšil počet úmrtí v decembri oproti päťročnému priemeru pred nástupom pandémie v Trenčianskom kraji (o 33 percent) a v Trnavskom kraji (o 21 percent). [...]

Óóó 3. – Aby mohli byť s dieťaťom. . .

28.01.2023

Plne podporujem petíciu, ktorú rozbehli matky, aby nebolo na Slovensku porušované právo dieťaťa byť v nemocnici so svojim rodičom. Túto ich iniciatívu podporujem – a viem čo a prečo píšem. Nech zdravotníci Bohu ďakujú, že nezaspomínam verejne na to, akú starostlivosť som videla, keď som raz pri preberaní môjho syna z nemocnice vošla pootvorenými dverami chodby [...]

putin

100 a 45 dolárov. EÚ zastropovala ruské produkty z ropy

03.02.2023 20:05

Podľa návrhu by cenové stropy mali začať platiť od nedele 5. februára.

petr pavel

Petr Pavel: Ukrajine dajme všetko, okrem jadrových zbraní

03.02.2023 19:45

Novozvolený český prezident Petr Pavel sa domnieva, že jediným obmedzením zbrojných dodávok Ukrajine by malo byť, že Kyjev nedostane jadrové zbrane.

František Mrázek

Kráľa českého podsvetia asi zabil nájomný vrah zo Slovenska

03.02.2023 18:40

Policajný zdroj povedal, že po 17 rokoch je už jasné aj to, kto si vraždu objednal.

stadion2

Banskú Bystricu čakajú radikálne úsporné opatrenia. Odskáče si to hokejový klub

03.02.2023 18:22

„Stáli sme pred hrozbou zatvorenia zimného štadióna, čo bola skutočne krajná možnosť,“ povedal primátor Ján Nosko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,499
Celková čítanosť: 7441452x
Priemerná čítanosť článkov: 2978x

Kategórie