Založ si blog

Kroky v tme 6. – Päťnásobne vyššie náklady za plyn?

Ideme podporiť Ukrajinu vo vojne s Ruskom odstavením ruského plynu?

Pred takýmto krokom bolo potrebné zrealizovať dôsledné odborné analýzy, koľko nás to bude stáť – ako to zvýši cenu plynu reálne pre občanov a pre firmy, ako to zvýši vykurovacie a výrobné náklady, aký dopad to bude mať na našu životnú úroveň.

Predpokladám, že vláda a ani naši vydarení spojenci v Bruseli sa neunúvali realizovať takéto analýzy – a veď načo? Oni majú dosť, ešte  si na platoch pridali výdatne „naši“ i „bruselskí“, a čo ich po nás?

 

Pri nezvyšovaní platov podstatným spôsobom – ani len infláciu nekompenzujú v tomto roku mnohým z nás –   je odstavenie ruského plynu pre nás vražedné.

A obávam sa, že i v prípade, ak by tento rok platy o niečo zvýšili, nedokázali by sme takéto vykurovacie náklady uniesť. Keďže podľa mňa väčšina Slovákov nedokáže anticipovať, budem konkrétna – pozrite si  obrázok z facebooku a prerátajte si, či dokážete zaplatiť toľkonásobne zvýšené náklady na vykurovanie.

Zdroj:

https://www.facebook.com/photo?fbid=5545457892180998&set=a.674189369307899

 

No čo, dáme tipovaciu súťaž – podľa vás

za prvé – vykurovanie takto zdražie iba v Rimavskej Sobote,

za druhé – vykurovanie takto zdražie iba v školách,

za tretie – doparoma, máme problém i my.

 

Čo budeme robiť všetci, ktorí takéto šialené náklady na plyn nebudeme vedieť platiť?

za prvé – prestaneme platiť dane a odvody, lebo veď najskôr musíme zarobiť sebe na dôstojný život, zaplatiť si šialené náklady na vykurovanie bytov, a až tak sa budeme  s kýmkoľvek o čokoľvek deliť, čo nepochybne spôsobí problémy ľuďom ktorí nepracujú, 

za druhé – odpojíme sa od plynu a v bytovkách budeme sedieť bez kúrenia ako ľadové medvede,

za tretie – nedovolia nám sa v bytovkách odpojiť od spoločného vykurovania a mnohí prídu o byty exekučne, lebo také vykurovacie náklady nedokážu platiť.

 

Myslím, že je načase začať otvorene hovoriť v tejto spoločnosti o tom, ako ideme situáciu riešiť. Ako nás zasiahne toho nenormálne zvýšenie cien vykurovania. Akým spôsobom nám vláda ide v tejto situácii pomáhať – lebo v prvom rade je to slovenská vláda, ktorá sa má starať o Slovákov, a až tak o občanov akejkoľvek inej krajiny.

Zahájme túto otvorenú diskusiu a hľadanie východísk skôr než naštvaní a zúfalí ľudia každému pokrikovačovi Slava Ukraine začnú pľuť do tváre.

 

Elena

 

P. S.: Ja osobne si myslím, že takéto zvýšenie cien plynu pre nás odpojením od ruského plynu napĺňa aj skutkovú podstatu trestného činu „vystavenia stavu núdze“. A že vinníkov by mala Generálna prokuratúra bezodkladne začať stíhať.

 

K diskusii palenque  Plne chápem, že nie každý sa zaujíma o geografiu, ale aspoň by ste nemali veriť všetkému v médiách napísanému – my nie sme Ukrajina.

Slovááá 4. – To sa to športuje z cudzích daní. . .

06.10.2022

Zločin, pri ktorom páchateľ spôsobil smrť zatiaľ 5 mladých ľudí, zasvietil trochu i do temných kútov športbiznisu. A vysvitlo, že páchateľ trénoval hluchú športovkyňu, ktorej dáva štát takmer 63 000 eur ročne. Nestačím žasnúť ako štedro rozdáva štát z našich daní a odvodov – je to niekoľkonásobok toho, čo človek dostane za poctivú odbornú [...]

Slovááá 3. – Matovič má pravdu a jeho nápad plne podporujem. . .

04.10.2022

Bratislavská tragédia je v skutočnosti tragédiou Slovenska. Lebo obete nie sú Bratislavčania, ale študenti, ktorí prichádzali na internát z rôznych kútov krajiny. Cestovali z domu, ich blízki ani netušili, že ich videli posledný krát. Matovič navrhol, aby vodičovi, ktorý za volantom má viac ako promile, zhabal štát auto. Plne podporujem tento jeho návrh. Dokedy [...]

Slovááá 2. – Večerná tragédia v Bratislave. . .

03.10.2022

Včera večer po desiatej v Bratislave na zastávke MHD vletelo auto do davu ľudí. Piati mŕtvi a najmenej desať ranených. Sedím a plačem v nadráne nad tou hrôzou. A uvažujem, koľko z tých obetí bolo študentov cestujúcich na internáty. Alebo ľudí cestujúcich kvôli práci. Nedeľa večer – aj moje dieťa do školy včera podvečer cestovalo – našťastie nie do [...]

Vladimir Putin

Zelenskyj: Putin by jadrový útok neprežil

06.10.2022 14:50

Zelenskyj spochybnil, či má Putin dostatočnú kontrolu nad ruským vojenským ťažením na to, aby mohol podniknúť jadrový útok.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Dukla nám dodnes pripomína odvahu a vlastenectvo našich predkov

06.10.2022 12:53

Prezidentka to uviedla na sociálnej sieti v súvislosti so 78. výročím Karpatsko-duklianskej operácie.

Covid

Na Slovensku má pribudnúť nový pamätný deň, bude venovaný obetiam pandémie

06.10.2022 11:43

Deň by pripadal na 6. marca, keď oficiálne potvrdili prvý prípad koronavírusu na Slovensku.

Polícia / Policajné auto /

NAKA zasahuje v ružinovskom hoteli. Zaistili samopal a policajné uniformy

06.10.2022 11:35

Jedného muža policajti odviedli v putách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,436
Celková čítanosť: 7044918x
Priemerná čítanosť článkov: 2892x

Kategórie