Založ si blog

Kroky v tme 6. – Päťnásobne vyššie náklady za plyn?

Ideme podporiť Ukrajinu vo vojne s Ruskom odstavením ruského plynu?

Pred takýmto krokom bolo potrebné zrealizovať dôsledné odborné analýzy, koľko nás to bude stáť – ako to zvýši cenu plynu reálne pre občanov a pre firmy, ako to zvýši vykurovacie a výrobné náklady, aký dopad to bude mať na našu životnú úroveň.

Predpokladám, že vláda a ani naši vydarení spojenci v Bruseli sa neunúvali realizovať takéto analýzy – a veď načo? Oni majú dosť, ešte  si na platoch pridali výdatne „naši“ i „bruselskí“, a čo ich po nás?

 

Pri nezvyšovaní platov podstatným spôsobom – ani len infláciu nekompenzujú v tomto roku mnohým z nás –   je odstavenie ruského plynu pre nás vražedné.

A obávam sa, že i v prípade, ak by tento rok platy o niečo zvýšili, nedokázali by sme takéto vykurovacie náklady uniesť. Keďže podľa mňa väčšina Slovákov nedokáže anticipovať, budem konkrétna – pozrite si  obrázok z facebooku a prerátajte si, či dokážete zaplatiť toľkonásobne zvýšené náklady na vykurovanie.

Zdroj:

https://www.facebook.com/photo?fbid=5545457892180998&set=a.674189369307899

 

No čo, dáme tipovaciu súťaž – podľa vás

za prvé – vykurovanie takto zdražie iba v Rimavskej Sobote,

za druhé – vykurovanie takto zdražie iba v školách,

za tretie – doparoma, máme problém i my.

 

Čo budeme robiť všetci, ktorí takéto šialené náklady na plyn nebudeme vedieť platiť?

za prvé – prestaneme platiť dane a odvody, lebo veď najskôr musíme zarobiť sebe na dôstojný život, zaplatiť si šialené náklady na vykurovanie bytov, a až tak sa budeme  s kýmkoľvek o čokoľvek deliť, čo nepochybne spôsobí problémy ľuďom ktorí nepracujú, 

za druhé – odpojíme sa od plynu a v bytovkách budeme sedieť bez kúrenia ako ľadové medvede,

za tretie – nedovolia nám sa v bytovkách odpojiť od spoločného vykurovania a mnohí prídu o byty exekučne, lebo také vykurovacie náklady nedokážu platiť.

 

Myslím, že je načase začať otvorene hovoriť v tejto spoločnosti o tom, ako ideme situáciu riešiť. Ako nás zasiahne toho nenormálne zvýšenie cien vykurovania. Akým spôsobom nám vláda ide v tejto situácii pomáhať – lebo v prvom rade je to slovenská vláda, ktorá sa má starať o Slovákov, a až tak o občanov akejkoľvek inej krajiny.

Zahájme túto otvorenú diskusiu a hľadanie východísk skôr než naštvaní a zúfalí ľudia každému pokrikovačovi Slava Ukraine začnú pľuť do tváre.

 

Elena

 

P. S.: Ja osobne si myslím, že takéto zvýšenie cien plynu pre nás odpojením od ruského plynu napĺňa aj skutkovú podstatu trestného činu „vystavenia stavu núdze“. A že vinníkov by mala Generálna prokuratúra bezodkladne začať stíhať.

 

K diskusii palenque  Plne chápem, že nie každý sa zaujíma o geografiu, ale aspoň by ste nemali veriť všetkému v médiách napísanému – my nie sme Ukrajina.

Takže tak 8. – Spoločná zodpovednosť – spoločná basa. . .

19.04.2024

Opakované testovanie národa sa označovalo ako Spoločná zodpovednosť. Veru, to vydarené podujatie Matoviča a jeho inšpirátora Pavelku, ktorý sa vydával za epidemiológa – skôr by sme ho mohli označiť ako Zločin storočia, veď šlo o trestný čin, realizovaný vládou na vlastnom národe s verejne prezentovaným hrubým nátlakom, ktorému boli ľudia vystavení pod [...]

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch a raz zájdete k všeobecnému lekárovi, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

nôž, krv, zranenie

Veľká tragédia v Hlohovci: V byte našli dobodaného 19-ročného mladíka. Polícia zadržala podozrivého

20.04.2024 21:44, aktualizované: 22:26

Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Taiwan, vojaci

USA odklepli spojencom pomoc za 95 miliárd dolárov. Biden: Jasná správa o našej sile

20.04.2024 19:51, aktualizované: 22:34

Rad kongresmanov ocenil, že šéf Snemovne Mike Johnson zákony na hlasovanie predložil. Johnson kvôli tomu podľa médií riskuje vlastný post.

nehody

Nešťastný deň pre Brezovú pod Bradlom: Dve nehody a päť zranených. Zasahoval aj vrtuľník

20.04.2024 19:29

Polícia vyšetruje okolnosti dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu v Brezovej pod Bradlom.

loď, trajekt, potopený

V Stredoafrickej republike zahynulo pri potopení sa lode 58 ľudí, smerovali na pohreb

20.04.2024 18:56, aktualizované: 21:33

Podľa svedkov viezla rybárska loď na rieke Mpoko v Bangui viac ako 300 osôb. Pomoc prišla až po 40 minútach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,851
Celková čítanosť: 8987950x
Priemerná čítanosť článkov: 3153x

Kategórie