Založ si blog

Dalasair 4. – Jesienka. . .

Prvý jesenný deň bol včera.

Áno, začala jeseň – moje obľúbené ročné obdobie. S jeho zázračnou farebnosťou, šuchotavou hudbou listov a náručím plným húb. NIektorí sa  jeseň snažia zmiesť zo stola  slovami, že sa už blíži zima –  no mne prináša jjeseň priezračné horizonty, lákajúce  oči i myšlienky.  A síce jeseň kráča k zime, ale vlákenká pavučín babieho leta ju ešte pútajú k letným dňom.

Kvietky jesienok, vystrkujúce hlávky hnednúcou trávou, v nežne bledofialovej farbe, ktorú mám moc rada  sú jej prvou predzvesťou.

 

Prvý jesenný deň je. A hádajte, kto do neho vkročil. Šarlotka, a je to zjavne ranné vtáča napísala som na mojom fb vo včerajšom nadráne. Simonka už má sestričku.

Dievčatko krehké ako lupienok kvetu, tíško spiace na prvej fotke – o tú sa s vami nepodelím. Ale prezradím vám krásnu koincidenciu – malý postieľkový svet som Šarlotke chystala už dlhšie vďaka šikovným rukám pani z Douhand. Premysleli sme detaily, vybrali látky, čakala na objednaný baranček na teplú podšívku – no mali sme ešte dostatok času. Predvčerom večer mi zrazu napísala, že už je všetko hotové.  A Šarlotka v noci rýchlo na svet pribehla.

No čo dodať? Všetko sa deje v pravý čas…

 

 

 

A v tejto chvíli som uvidela i druhú predvčerajšiu predzvestnú koincidenciu – uvedomila som si, že práve  v ten večer som sa vrátila ku knihe  Pro příštích sedm generací. Je to kniha „babičiek“ z rôznych kútov sveta – Rady múdrych žien, predstavujúcich svoju víziu sveta na základe životných skúseností.

Čítala som ju kedysi a siahla som po nej, aby som prijala ďalšiu časť jej posolstva. Vrátim sa k tomu v niektorom z blogov, no v tejto chvíli uvažujem o posolstve, ktoré by som na základe životných skúseností Šarlotke pri je vykročení do sveta odovzdala ja.

Aby vždy videla veci srdcom.

V tom je nielen láska ku všetkému živému a súcit, ale i radostnosť a dôverčivosť detského pohľadu, schopnosť tešiť sa z maličkostí a vďačnosť životu za všetko ním dávané, ale i prirodzené prijatie sveta aký je, že všetko sa v ňom deje tak ako má, a že nám Zámer sveta ukazuje  príležitosti, aby sme naplnili svoje pravé poslanie.

 

Gum faiceadh do chridhe fhathast, Šarlotka Jesienka…

 


Elena

Takže tak 8. – Spoločná zodpovednosť – spoločná basa. . .

19.04.2024

Opakované testovanie národa sa označovalo ako Spoločná zodpovednosť. Veru, to vydarené podujatie Matoviča a jeho inšpirátora Pavelku, ktorý sa vydával za epidemiológa – skôr by sme ho mohli označiť ako Zločin storočia, veď šlo o trestný čin, realizovaný vládou na vlastnom národe s verejne prezentovaným hrubým nátlakom, ktorému boli ľudia vystavení pod [...]

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch a raz zájdete k všeobecnému lekárovi, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

nôž, krv, zranenie

Veľká tragédia v Hlohovci: V byte našli dobodaného 19-ročného mladíka. Polícia zadržala podozrivého

20.04.2024 21:44, aktualizované: 22:26

Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Taiwan, vojaci

USA odklepli spojencom pomoc za 95 miliárd dolárov. Biden: Jasná správa o našej sile

20.04.2024 19:51, aktualizované: 22:34

Rad kongresmanov ocenil, že šéf Snemovne Mike Johnson zákony na hlasovanie predložil. Johnson kvôli tomu podľa médií riskuje vlastný post.

nehody

Nešťastný deň pre Brezovú pod Bradlom: Dve nehody a päť zranených. Zasahoval aj vrtuľník

20.04.2024 19:29

Polícia vyšetruje okolnosti dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu v Brezovej pod Bradlom.

loď, trajekt, potopený

V Stredoafrickej republike zahynulo pri potopení sa lode 58 ľudí, smerovali na pohreb

20.04.2024 18:56, aktualizované: 21:33

Podľa svedkov viezla rybárska loď na rieke Mpoko v Bangui viac ako 300 osôb. Pomoc prišla až po 40 minútach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,851
Celková čítanosť: 8987995x
Priemerná čítanosť článkov: 3153x

Kategórie