Založ si blog

Dalasair 4. – Jesienka. . .

Prvý jesenný deň bol včera.

Áno, začala jeseň – moje obľúbené ročné obdobie. S jeho zázračnou farebnosťou, šuchotavou hudbou listov a náručím plným húb. NIektorí sa  jeseň snažia zmiesť zo stola  slovami, že sa už blíži zima –  no mne prináša jjeseň priezračné horizonty, lákajúce  oči i myšlienky.  A síce jeseň kráča k zime, ale vlákenká pavučín babieho leta ju ešte pútajú k letným dňom.

Kvietky jesienok, vystrkujúce hlávky hnednúcou trávou, v nežne bledofialovej farbe, ktorú mám moc rada  sú jej prvou predzvesťou.

 

Prvý jesenný deň je. A hádajte, kto do neho vkročil. Šarlotka, a je to zjavne ranné vtáča napísala som na mojom fb vo včerajšom nadráne. Simonka už má sestričku.

Dievčatko krehké ako lupienok kvetu, tíško spiace na prvej fotke – o tú sa s vami nepodelím. Ale prezradím vám krásnu koincidenciu – malý postieľkový svet som Šarlotke chystala už dlhšie vďaka šikovným rukám pani z Douhand. Premysleli sme detaily, vybrali látky, čakala na objednaný baranček na teplú podšívku – no mali sme ešte dostatok času. Predvčerom večer mi zrazu napísala, že už je všetko hotové.  A Šarlotka v noci rýchlo na svet pribehla.

No čo dodať? Všetko sa deje v pravý čas…

 

 

 

A v tejto chvíli som uvidela i druhú predvčerajšiu predzvestnú koincidenciu – uvedomila som si, že práve  v ten večer som sa vrátila ku knihe  Pro příštích sedm generací. Je to kniha „babičiek“ z rôznych kútov sveta – Rady múdrych žien, predstavujúcich svoju víziu sveta na základe životných skúseností.

Čítala som ju kedysi a siahla som po nej, aby som prijala ďalšiu časť jej posolstva. Vrátim sa k tomu v niektorom z blogov, no v tejto chvíli uvažujem o posolstve, ktoré by som na základe životných skúseností Šarlotke pri je vykročení do sveta odovzdala ja.

Aby vždy videla veci srdcom.

V tom je nielen láska ku všetkému živému a súcit, ale i radostnosť a dôverčivosť detského pohľadu, schopnosť tešiť sa z maličkostí a vďačnosť životu za všetko ním dávané, ale i prirodzené prijatie sveta aký je, že všetko sa v ňom deje tak ako má, a že nám Zámer sveta ukazuje  príležitosti, aby sme naplnili svoje pravé poslanie.

 

Gum faiceadh do chridhe fhathast, Šarlotka Jesienka…

 


Elena

Óóó 4. – Dokážeme sa s tým ako spoločnosť vysporiadať?

29.01.2023

Nadúmrtnosť na Slovensku je vysoká, dosiahla nárast až o 20 % https://www.napalete.sk/nadumrtnost-na-slovensku-dosiahla-takmer-20-percent/?fbclid=IwAR05L1IWGw1p7Z57o-2No3pH2-h0OcN-3gH_oGIkehogvBY2QB1pP3rJtwg Najvýraznejšie sa zvýšil počet úmrtí v decembri oproti päťročnému priemeru pred nástupom pandémie v Trenčianskom kraji (o 33 percent) a v Trnavskom kraji (o 21 percent). [...]

Óóó 3. – Aby mohli byť s dieťaťom. . .

28.01.2023

Plne podporujem petíciu, ktorú rozbehli matky, aby nebolo na Slovensku porušované právo dieťaťa byť v nemocnici so svojim rodičom. Túto ich iniciatívu podporujem – a viem čo a prečo píšem. Nech zdravotníci Bohu ďakujú, že nezaspomínam verejne na to, akú starostlivosť som videla, keď som raz pri preberaní môjho syna z nemocnice vošla pootvorenými dverami chodby [...]

Óóó 2. – Budeme krajinou predčasných dôchodcov?

28.01.2023

Títo fušeri, ktorí bez hanby chcú nám trčať na krku ešte tri štvrte roka, nepomáhajú veľkej skupine obyvateľstva v problémoch, do ktorých nás práve oni dostali. Nie ja som bola po Bruseli pokrikovať, ako bezodkladne máme odpojiť lacný ruský plyn – ale Heger. A nie ja som umožnila odpredaj lacno vyrobenej elektriny u nás, ale táto vláda. A keď už sme pri [...]

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,498
Celková čítanosť: 7421863x
Priemerná čítanosť článkov: 2971x

Kategórie