Založ si blog

Slovááá 5. – Ako polícia z našich daní cirkus organizovala. . .

Polícia Dědečka sprevádzala na súd. Kukláči obsadili ulice,  vraj mu šlo o život.

Skoro som si od prekvapenia do prsta zarezala – lebo som si ku čisteniu zemiakov a výrobe cesnakovej nátierky pre dcéru večerné správy na chvíľu zapla. Tí lumpi ho fakt pustia, došlo mi okamžite.

Tak aj bolo. Predstavte si, taká fraška – veľký výjazd s ochranou kukláčov a Dědeček v neprestrielnej veste, a potom ho domov pustili. V neprestrielnej veste ide chodiť – či ho vystavia tomu údajnému ohrozeniu života?

Nedá sa to nazvať inak ako cirkus, drahí policajti.  Nože prezraďte verejne, koľko nás stál ten cirkus, ktorý ste zorganizovali „na ochranu“ toho vraha piatich mladých ľudí?

 

Vlastne – teraz sa ukáže, nakoľko úprimné bolo jeho pokrikovanie, že chce zomrieť. Ak to bolo úprimné, už ráno by sme mali čítať, že neprežil. Ale útlocitní diskutéri, môžete byť pokojní, riziko je nulové. Keby som videla čo i len malú pravdepodobnosť takého kroku u neho v tejto chvíli, tak by som to nepísala. Je to egocentrický človek, zrejme aj psychopat, podľa mňa, takže skôr vezme nohy na plecia než by siahol sám sebe na život.

 

Nie sme v právnom štáte – tento rozsudok to ukázal jasne. A ak páchateľ ujde, mal by dostať doživotie sudca, ktorý ho pustil na slobodu.

Ja osobne si myslím, že zaúradovali KAMOŠI   – teda tí jeho, nie moji –   a že teraz nastane veľká prepisovačka majetkov, predpokladám. Aby chudák  ostal s holým zadkom –  a jeho obete v procese o odškodnenie následkov s holými rukami.

To je tá spravodlivosť na slovenský spôsob. Preto, že si o nej myslím svoje, zdá sa mi investovanie do slovenskej justície zbytočným vyhadzovaním našich peňazí.

Je to výsmech obetiam, nechať tohto páchateľa na slobode.

 

Ako som včera otvorene písala, neverím od počiatku oficiálnej verzii o tých 1,6 promile.  Tak už im došlo, že jeho správanie zjavne nekorešponduje s tými promile, čo mu akože namerali, preto ich včera večer v správach už zvýšili na 2 promile, a aj nejaké tie drogy vraj mal v sebe.

 

Ak neujde, budú sa súdy vliecť, páchateľ kvitnúť ako ružička – a obete budú nivočené, retraumatizované vlečúcimi sa súdnymi konaniami a prieťahmi v nich.

Pravdaže, ak sa nenájde niekto komu z takej nespravodlivosti povolia nervy a zráta to samotného Dědečkovi, alebo niekomu z jeho blízkych. Hej, v tomto som si úplne istá – keby bol Dědeček chlap, nevystavil by svojich blízkych takému riziku.

Veď policajti azda nebudú jeho rodinu strážiť???!!!! To by bolo naozaj cez čiaru, aby sme sa vrahovi na ochranku skladali.

Nie, zo žiadneho uhla pohľadu mi to nedáva logiku, aby bol tento páchateľ počas riešenia veci na slobode.

 

 

Elena

 

čokohodotoho  Samozrejme,  ja by som pokojne zavrela páchateľa do cely bez jedla a vody a kľúč zahodila. Nepripadá mi normálne zabávať povinne vraha Breivika hraním spoločenských hier a povinne s ním konverzovať. Kto sa stará o jeho obete? Chodia i s nimi hrávať spoločenské hry a konverzovať? Koľkým vzal život a koľkých psychicky zničil, koľko rodín – keby to bolo na mne, pracoval by od rána do večera, aby aspoň zlomok tej škody nahradil.   A btw, už sa ani nevolá Breivik…

 

 

 

Cesta duše 5. – Sú dni . . .

24.02.2024

Poviem ti príbeh, zašepkala som včera. Iba mne? Dnes? A veď hej, prikývla som. Prší a prší dneškom. Ja si s dažďom rozumiem, no teraz tu mám príbeh plný slnka. O dva dni skôr vznikol, pravdaže. Slnko dopadalo na vzdialené kopce. Tenké zlaté lúče objímali vrcholce stromov a pozlátili zdychavské lazy a svahy nad nimi. [...]

Ale nooo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 7. – Medzinárodný deň obetí zločinu. . .

22.02.2024

Výročie vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice sme si opäť pripomenuli, ako ukazuje link https://tvnoviny.sk/domace/clanok/881717-objednavatel-stale-nepyka-zhrnutie-toho-co-sa-udialo-za-sest-rokov-od-vrazdy-jana-kuciaka?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0JfPkePBeV-BQRu_HC5ySS5uj2vD71uTHiV6AJwjwdSM9D0DFBJRNPcUA#Echobox=1708534015 Čas plynie, a ja akosi nie som [...]

tibor gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

Volodymyr Zelenskyj, Olaf Scholz

Zostáva vám len pár hodín, predpovedali v Berlíne porážku Kyjeva. Prečo Nemci váhali s pomocou Ukrajine?

25.02.2024 12:00

Podporovať Ukrajinu, ale neprovokovať Putina. Proruská politika Berlína sa skončila fiaskom, no Berlín stále nepomáha tak, ako by mohol.

Oleksandr Syrskyj

Syrskyj navštívil veliteľstvo neďaleko frontu. Situácia je ťažká, Rusi neustále útočia, potvrdil

25.02.2024 11:37

Ukrajinskí vojaci sa sťažujú hlavne na nedostatok delostreleckej munície a munície do protileteckých zbraní.

Anka, Donovaly

So snehom je to cez prázdniny bieda. Napriek extrémnemu teplu si však stále môžete zalyžovať

25.02.2024 11:30

Na upršaných Donovaloch sme na kopci stretli len hŕstku ľudí – tamojšie stredisko je napriek súčasným podmienkam stále otvorené. Zimné radovánky však naďalej ponúkajú aj Oščadnica či Jasná.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,824
Celková čítanosť: 8851845x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie