Založ si blog

Oooooch 11. – Nie je Leyenová ruský agent?

Dlho som uvažovala nad tým, ako je možné, že nám svojimi nápadmi narobila Leyenová s Európskou úniou za krátky čas podstatne viac škody ako Rusi svojim 20-ročným pobytom u nás.

Veď v EÚ by mali byť naši priatelia a mali by robiť všetko pre naše dobro, nie? A tiež, prečo sa nebránime – čo sme osprosteli?

Podaktorí vykladajú, ako nám Putin zavaril s tou vojnou na Ukrajine pri našich vysokých cenách potravín, plynu a elektriny, ale ja tam Putina  nevidím. Rada sa dám poučiť od múdrejších  – ale pravdaže faktograficky.

 

Tak ako je to s plynom?

Podľa mňa problémy s plynom máme preto, lebo sme sa rozhodli od ruského plynu odstrihnúť. A ak ma pamäť neklame, tak po Bruseli pobehoval medzi prvými – či rovno i s prvenstvom – náš premiér Heger, pokrikujúci ako sa máme okamžite od ruského plynu odstrihnúť. Hádam nechce povedať, že nemal zanalyzované dopady takého kroku na nás, keď ho začal tak vehementne presadzovať?!

Že by ho na to bol naviedol Putin?

 

A čo potraviny?

Máme chlieb drahší ako väčšina štátov, i tých, ktoré majú oveľa lepšie príjmy občanov.  A samozrejme sa to týka aj ďalších potravín i výdavkov. Začínam mať pocit, že sa tu každý snaží urvať čo najviac. Prečo máme ten chlieb, maslo a všetky tie ostatné veci drahšie ako tie krajiny, od ktorých máme o toľko nižšie platy? 

To azda nám Putin chce viac zle ako im?

 

No a tá elektrina – to sme implementovali Putinove príkazy, alebo legislatívu EÚ?

Článok v linku vám ozrejmí pár faktov

https://www.energie-portal.sk/Dokument/zakon-o-energetike-2022-108146.aspx

Rezort hospodárstva presadil čiastočnú dereguláciu cien energií, právnu úpravu akumulácie aj vstup nových účastníkov na energetický trh.

Zvýraznila som vám, kto je autorom – náš drahý Sulík – no tak si pekne položte otázku, čo ešte chcel dorobiť, keď sa tak vehementne hrabal späť do vlády, z ktorej dobrovoľne odišiel? Viete, že v rámci toho  deregulovania schválili zrušenie regulovaných cien pre koncových spotrebiteľov? Práve ku 1.októbru to nadobudlo platnosť, dovtedy sme mali ešte ceny regulované.

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2012/250/

Prečo vám títo zradcovia národa nepovedia pravdu?

Veríte tomu, že keď vytvárali Európsku sieť prevádzkovateľov prenosových sústav pre elektrinu  a prevádzkovateľov distribučných sústav Európskej únie, tak zostavovatelia nevedeli o tom, že sa my takýmto spôsobom poskladáme na drahú uzávierku jadrových elektrární Francúzska a Nemecka?  No,ak sa niekto chce takto priživiť na úkor niekoho iného, má to podľa mňa veľmi škaredé pomenovanie – vyžírka – a spojenectvom či priateľstvom to nazývať nemožno.

A čo poviete na toto?

https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/nieco-nieco-ak-nemecko-dostane-svoje-dotacie-krajinam-eu-umozni-lacne-energeticke-dlhy?itm_brand=trend&itm_template=hp&itm_modul=trend_topbox&itm_position=1

Naši drahí spojenci Nemci? Sebe naryžovať z dotácií. Obrať nás o lacnú cenu energie a urobiť z nás ich „sponzorov“ – bez hanby a morálnych zábran.

To ich Putin na to nahovoril?

 

Poviem vám, Plán obnovy je ako mantra, ktorú podaktorí omieľajú – niečo ako – no dobre, radšej neuvediem príklad.

Ako k Plánu obnovy povedala prezidentka v článku

https://plus7dni.pluska.sk/domov/prezidentka-plan-obnovy-nie-je-vseliek-dari-vdaka-nemu-presadzovat-reformy

jeho súčasťou nie sú len medializované reformy, akými sú nová súdna mapa alebo optimalizácia siete nemocníc, ale aj plán investícií do železníc, obnova rodinných domov, reforma vysokých škôl a Slovenskej akadémie vied či dekarbonizácia priemyslu.

Došlo vám už konečne, koho pieseň Kolíková spievala pri tej „reforme“ súdnictva?

A takisto čia taktovka bola pri reforme zdravotníctva?!!!

Pravdou je, že hodne kritický článok vyšiel v marci minulého roka s názvom

Odborníci OSTRO KRITIZUJÚ Hegerov PLÁN OBNOVY: Je diskriminačný, doplatia na to pacienti

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/miliardu-eur-chcu-rozdelit-iba-trom-nemocniciam-doplatia-to-pacienti-tvrdia-odbornici

To bolo pred rokom.

A vyjadrenia teraz

https://mediweb.hnonline.sk/zdn/nazory/96044926-bohati-budu-mat-zdravotnu-starostlivost-a-chudobnym-ostanu-vybyvane-nemocnice-bez-lekarov?cx_testId=4&cx_testVariant=cx_1&cx_artPos=0&cx_experienceId=EXZPK4VT7Q3R#cxrecs_s

 

Niečo  z toho Plánu obnovy  sú i dobré veci. Ibaže je to taká podivná hra – lebo keď nesplníte všetky podmienky, nedostanete nič

https://plus7dni.pluska.sk/domov/vasakova-vladna-kriza-je-rizikom-pre-plan-obnovy-hre-je-1-6-miliardy-eur

A že tam zrejme niečo bude smrdieť, o tom svedčia aj slová v tom článku

problematická môže byť najmä oblasť školstva. SR pritom môže prísť o celú platbu, ak ktorýkoľvek z míľnikov nesplní. Je preto dôležité, aby strany súčasnej koalície podporovali prijatie potrebných zákonov.

„Vidím tam ako najkritickejšiu oblasť školstvo, kde môže v určitých prípadoch dochádzať k ideovým rozporom v rámci strán ešte stále súčasnej koalície,“ podotkla Vašáková.

Tak si položte otázku – čoho sa majú týkať tie zákony?

 

Ako z tohto marazmu vonku?

Prestať sa dať zneužívať. Nóri a Američania majú zisky za plyn podstatne vyššie ako minulý rok. Bez zábran na nás ryžujú, bez ohľadu na to, čo to s nami spraví. Na čo by nám boli takí „kamoši“? Ja nemám problém z môjho života vyhodiť bez zaváhania kohokoľvek, o kom si nemyslím, že sa ku mne správa čestne. A mali by sme to urobiť hromadne. Buď sme spojenci,a potom aj pre nás budú niečo robiť tí druhí a budú sa voči nám správať čestne a nezneužívajúco – alebo nie sme  spojenci, a potom choďte kadeľahšie, lumpi, tam sú dvere, okrádať sa nedáme.

Tiež máme právo vedieť, aká je miera zisku za tovar či službu, ktorú si kupujeme. Výrobca, dovozca, predajca – kto z nich aké % zisku má? Koľko na nás  zarobí SEPE, koľko zarobí výrobca – a kto vôbec má tých  66 % akcií SE??? Je to jedna konkrétna fyzická osoba. Je potrebné začať otvorene hovoriť o primeranej miere zisku z tovarov a služieb, o jej únosnosti. Opakovane hovorím, treba ponechať  maximálne tri percentá zisku. Komu sa to nepáči, nech nepodniká.

Vláda sa iba prizerá tomu, ako nám šialene rastú náklady na život. Ako čoraz viac živoríme, a melie, že nemôžeme zrútiť európsky trh s energiami.

Ale čo by sme nemohli? Nech sa zariadia ako vedia – ak neberú ohľad na nás, prečo by sme ho brali my na nich?

My sme nezačali, nech poďakujú špinavým ryžovačom.

A ako je to s pomocou občanom zo strany vlády? V predvčerajších správach zaznelo, že vraj o 20 či 25 eur mesačne na rodinu by mali vzrásť náklady na budúci rok za teplo. Nuž, i 25 eur je veľká suma pri tom všetkom raste životných nákladov. A ja neverím tomu číslu,  u nás sa kúri probugasom a náklady sú i tak vysoké, predpokladám ich výraznejší nárast.

 

A do toho marazmu drahých potravín, plynu a elektriny Leyenová ustavične prídáva protiruské sankcie. Doplácame na ne hlavne my, takže sú, pravdaže, protiruské asi tak, ako je materská dovolenka dovolenkou

https://ereport.sk/ursula-von-der-leyenova-kona-naozaj-v-zaujme-europy-alebo-plni-aj-ziadosti-niekoho-ineho/

Bidenova administratíva pritom opakovane požadovala, aby sa Európa odstrihla od ruskej ropy do 5.decembra tohto roku. Vtedy má vstúpiť do platnosti zákaz prepravy ruskej ropy po mori. Nielen že to vyzerá ako vyhovenie želaniu Ameriky, Leyenová ide ďalej – na ruskú ropu bude od tohto dátumu zavedený cenový strop.

 

No a Leyenovej vyhlásenie, že EÚ je pripravená na zimu lepšie než kedykoľvek predtým mi pripadajú ako výsmech v ituácii, kedy na pracoviskách zamestnancom i kanvice na vodu či mikrovlnku na zohriatie jedla pozakazovali

https://www.teraz.sk/najnovsie/leyenova-eu-je-pripravena-na-zimu-le/665693-clanok.html

Neviem či viete, že Ursula von der Leyenová je bývalá nemecká ministerka vo vládach exkancelárky Angely Merkelovej. Šéfovala rezortu pre rodinné záležitosti, neskôr ministerstvu práce a napokon obrany. Miesto predsedníčky eurokomisie zastáva od konca roka 2019. Podľa mňa by mala vedieť aspoň trochu realisticky hodnotiť veci pri toľkých funkciách, nie? Tak tá jej hláška mi pripadá ako  výsmech nám občanom.
Niekoľkonásobne vyššie ceny energií, potravín, životných nákladov máme, ale platov rozhodne nie. Možno by som doplnila tvrdo –

EÚ je pripravená na zimu lepšie než kedykoľvek predtým. Na úkor Slovákov.

A keďže nás zasypávajú správami,ako Ukrajincom vypadáva po ruských zásahoch energozásobovanie, je podľa mňa otázkou krátkeho času, kedy sa začneme s nimi hrdinsky deliť ešte i o elektrinu.

K tomu máme ešte naskladať obrovské peniaze na zbrojenie – keďže Naď daroval  náš ochranný systém Ukrajincom, a ako kriticky píše článok v linku – ten spojencami sľúbený na odkúpenie už odvliekli od nás a musíme  si kúpiť nejaký za ten nami darovaný???!!!!!

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/644656-sulik-neveri-nadovi-ani-nos-medzi-ocami-pri-patriotoch-podla-neho-zavadzal-a-klamal/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

 

A Leyenovej nápad, že Ukrajine ideme dávať 1,5 miliardy mesačne – tak to už ťažko akokoľvek slušne pomenovať. Sme zadĺžení ako nikdy doteraz, splácať to budú ešte naše vnúčatá, životné náklady sú zúfalé – a my ideme Ukrajine rozdávať miliardu a pol každý mesiac?!!!

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/644502-von-der-leyenova-eu-bude-davat-ukrajine-1-5-miliardy-eur-mesacne/

No ako dlho asi potrvá, kým zúfalí ľudia nabehnú do ulíc?

 

Čuduje sa niekto z vás, že po takýchto Leyenovej vyhláseniach uvažujem, či nie je Putinov agent?

 

Elena

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

Ale nooo 3. – Kovidlumpov treba potrestať. . .

20.02.2024

Spoločnosť sa potrebuje s časmi kovidu vyrovnať spravodlivo – a to nepôjde bez potrestania lumpov. Žiadne „zavrime oči, urobme hrubú čiaru, odpustime a zabudnime“ nesmie nastať. To jednoducho nejde – po tom všetkom, čo sme museli prežiť kvôli zločincom, a koľkí tú darebáčinu neprežili, nemôžeme iba mávnuť rukou a ísť ďalej. Som aj proti [...]

Ale nooo 2. – Akú pravdu nám Hellebrandt ukázal. . .

19.02.2024

Nuž, bývalý poslanec Progresívneho Slovenska Hellebrandt nám ukázal niekoľko aspektov pravdy v situácii odhalenia jeho ochorenia. V prvom rade – nevidela som jediný ohlas, ktorým by ho niekto hanil za jeho chorobu. Všetky kritické príspevky mu vyčítali nekomunikovanie o nej so zdravotníkmi. Pripadá mi zvláštne, že ľudia tváriaci sa progresívne namiesto progresívneho [...]

Antony Blinken

Rio de Janeiro hostí šéfov diplomacií G20. Stretnú sa aj Blinken s Lavrovom

21.02.2024 08:12

Ministri zahraničia krajín skupiny G20 budú hovoriť najmä o vojnách na Ukrajine a na Blízkom východe.

Robotyne, streľba do zajatcov

VIDEO: Unian: Ruskí vojaci opäť postrieľali ukrajinských zajatcov

21.02.2024 08:00

Moskva a Kyjev sa od ruskej invázie na Ukrajinu obviňujú zo zabíjania vojnových zajatcov.

Viagra

V španielskom meste Don Benito zadržali kňaza, ktorý obchodoval s viagrou

21.02.2024 07:44

Kňaz bol v meste dobre známy a tešil sa obľube miestnych. K zadržaniu došlo v dome, ktorý kňaz zdieľa s iným mužom - svojím životným partnerom.

Sergej Lavrov / Nicolas Maduro /

Rusko a Venezuela sa dohodli na užšej spolupráci v oblasti ropy, plynu a jadra na mierové účely

21.02.2024 07:27

Moskva sa snaží nájsť diplomatických a obchodných partnerov, pretože čelí sankciám západných štátov a izolácii v dôsledku invázie na Ukrajinu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,821
Celková čítanosť: 8840876x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie