Založ si blog

Zrkadlenie 5. – Ak chcete vedieť pravdu, tak dnes sledujte. . .

Hviezda čo blikala naľavo od mesiaca

a v krokoch svitania sa potichučky stráca,

i slnka zlatý lesk, keď k ránu nebom kráča,

na strome sediace drobunké spiace vtáča,

belasá obloha, oblak ňou nežne pláva,

je na ňom písaná dnes mojim srdcom správa…

 

Krajinu jesennú hmla do objatia halí,

vítam zas ráno a krehký dych vetra v tvári,

listonoš pochabý sa tajuplne tvári,

na plece list mi zniesol – odkaz tvoj skrýva vari?

 

Deň menín máš dnes zas, no stojím tu v ňom sama, objatie posielam, ľúbim Ťa, synček, mama.

A hej, posielam Ti darček, viem že Ťa poteší – ÁNO, vykročím, aj za Teba.

 

 

No áno, môj syn Maroško by dnes oslavoval meniny. Smial by sa, tešil by sa z darčekov, jedol by chrumky a zelené jablká, jeho obľúbenú kombináciu. A možno niečo iné, čo by si medzičasom obľúbil, veď ľudia sa menia. To sa už nedozviem – život mu vzala lekárka, pre ktorú to bola „iba chyba“.

 

Je nás tak veľa – tých, ktorí prišli o svojich blízkych v dôsledku pochybenia lekárov. A naše rady sa stále rozširujú.

Niektoré z prípadov už v priebehu času dostali pečiatku právoplatného rozsudku, potvrdzujúceho že došlo zo strany lekárov ku pochybeniu, ktoré spôsobilo smrť niečiemu dieťaťu. A utrpenie jeho blízkym, nekonečnú cestu bolesti.

V rozsudku sa nič nepíše o tom, ako sa cíti rodič na meniny a narodeniny  svojho mŕtveho dieťaťa, na Vianoce, na Všechsvätých. A v rôznych životných situáciách, kedy nám naše deti chýbajú a zavalia nás spomienky, ako sme na tom mieste boli s nimi.

 

Rozsudok je strohý úradný záznam.

Nič sa v ňom nepíše ani o tom, aké utrpenie a poníženie zažíva rodič, ktorý za spravodlivosť pre svoje mŕtve dieťa v tomto štáte žiada. Aké podvody a manipulácie s posudkami sa robia, aké vyhrážky či účelové klamstvá zažíva, ak sa snaží dosiahnuť, aby sa čestne prešetrilo, či smrť jeho dieťaťa nie je „iba chyba“.

O tom vám musí porozprávať rodič sám.

A tak dnes v Reflexe na Markíze sledujte v podvečere to, čo povedia o svojom boji za spravodlivosť pre Ninku jej rodičia Ľubo a Danka. 

Otec Ľubo k tomu hovorí

Dnes na reflexe o 17:25 bude reportáž o našom dievčatku, ktoré by včera malo krásnych 16. rokov. Lenže rukou našich zdravotníkov prišla zbytočne o svoje právo na život. Preto vyzývame vás politikov, dokedy sa budete obraciat chrbtom k tomuto problému?Keď aj slubite pomoc, tak sa na nás vykašlete. Jediný, ktorý reagoval vecne a promtne bol minister Gal. V našom prípade sa preukázalo pochybenie policajného zboru ,kedy zle vyhodnotili znalecké posudky a znalecké dokazovanie. 

 

Elena

 

 

K diskusii   lavida   ak by lekár zavinil smrť Vášho dieťaťa, vnímali by ste to zrejme inak…

 

 

 

 

 

 

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ V&ošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

šanghaj protest čína police

BBC tvrdí, že jej novinára v Šanghaji zadržala a zbila čínska polícia

28.11.2022 06:56

Novinár mal v Šanghaji informovať o priebehu protestov za ukončenie prísnych opatrení čínskej vlády proti šíreniu covidu.

Germany Russia Ukraine War

Nemeckí vojenskí mechanici sú už v Michalovciach. Aké zbrane pre Ukrajinu budú opravovať?

28.11.2022 06:00

Rezort obrany ubezpečuje, že Slovensku ani Michalovciam v súvislosti s opravou nemeckej bojovej techniky žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

Antonivskij most, Cherson, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev je pod snehom. Zelenskyj očakáva ďalšie raketové útoky

28.11.2022 05:55, aktualizované: 09:28

Kým budú mať Rusi rakety, tak sa neupokoja, uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý očakáva ďalšie ruské raketové útoky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227546x
Priemerná čítanosť článkov: 2934x

Kategórie