Založ si blog

Zrkadlenie 6. – Ak je to pravda, Tamara by mala dostať vyznamenanie za statočnosť. . .

Ako predísť útokom na školách som sľúbila načrtnúť.

Dám to v troch častiach, lebo je toho veľa, čo sa s tým spája.

 

Nuž, nemali by sme vytvoriť páchateľov, ak nechceme útoky.

Nevytvoriť situácie, v ktorých sa „rodia“. Lebo na jedného útočníka pripadá aj v tejto chvíli niekoľko plánujúcich. Ak veríte tomu, že ich NAKA poodchytáva, tak ja nie. Lebo ani v Amerike nezachytia kopu útokov, a to sú tam iní machri a inak presieťované tie bezpečnostné služby. A dlhodobo sa im to nedarí. Nie je to také jednoduché, ako by ste si mysleli.

Ich útoky sa spúšťajú vo vlnách, ako domino, a zanechávajú za sebou mŕtvych a  ich blízkych, celoživotne trpiacich stratou. Všimnite si koľko útokov nožom a sekerou sa spustilo v poslednom čase u nás – tie útoky prebiehajú vždy vlnou. Pridať tam môžeme  i útok v Česku

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/727615/vrazda-ve-vysokem-myte-student-19-chtel-zabit-co-nejvic-lidi-sestrojil-bombu-pak-utocil-sekerou.html

Páchateľ dokonca dva dni útočil. A je lepšie nevedieť, čo všetko plánoval a našťastie nestihol zrealizovať, lebo náznaky o plánovaných oveľa väčších útokoch  v článku sú mrazivé.

U nás ešte stále víri mediálnu hladinu ten útok v Novákoch – a mám zlý pocit z toho, ako sa ho obhajca snaží vysekať rečami o desivých snoch a privolaní polície ním samým. Páchateľ po čine NEĽUTOVAL ČIN – tak to písali médiá po čine, takže z neho robiť pomaly záchranára sa mi nezdá v poriadku.

 

A ešte na jeden detail chcem upriamiť pozornosť – ak naozaj to dievčatko, ktoré páchateľ sekerou sekol, zostalo tam chrániť spolužiaka, ktorého chcel napadnúť a ju sekol preto, že ho chránila, ako spomenuli v ktoromsi článku – tak to dieťa by malo dostať vyznamenanie za svoju statočnosť.

https://www1.pluska.sk/krimi/mimoriadne-chlapec-novakoch-behal-skole-sekerou-jedno-dievca-mal-seknut-cela

Útočiť mal študent prvého ročníka. Podľa portálu startitup.sk jeho obeťami, ktoré skončili so zraneniami, boli jeho rovesníci Jakub a Tamara. Od veľmi dôverného zdroja zo školy sa nám podarilo zistiť, že študentka to schytala preto, lebo útočník chcel pôvodne zaútočiť na spolužiaka, no tá sa ho zastala.

„Spolužiak bol k chlapcovi, ktorý útočil, milý. Aj sa s ním snažil rozprávať, ale on odpovedal len dvomi slovami, alebo bol úplne ticho a pozeral do steny. Neviem prečo práve po ňom vyštartoval. Asi to už mal naplánované, lebo zatvoril triedu a až potom začal niečo vyťahovať z tašky. Rozbehol sa priamo po spolužiakovi a my sme sa rozutekali, čiže neviem, či chcel napadnúť aj ostatných. Strašne sme sa báli. Spolužiačka, ktorá to schytala, tam zostala sama,“ povedali nám na mieste spolužiaci.

 

 

Elena

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ V&ošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

šanghaj protest čína police

BBC tvrdí, že jej novinára v Šanghaji zadržala a zbila čínska polícia

28.11.2022 06:56

Novinár mal v Šanghaji informovať o priebehu protestov za ukončenie prísnych opatrení čínskej vlády proti šíreniu covidu.

Germany Russia Ukraine War

Nemeckí vojenskí mechanici sú už v Michalovciach. Aké zbrane pre Ukrajinu budú opravovať?

28.11.2022 06:00

Rezort obrany ubezpečuje, že Slovensku ani Michalovciam v súvislosti s opravou nemeckej bojovej techniky žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

Antonivskij most, Cherson, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev je pod snehom. Zelenskyj očakáva ďalšie raketové útoky

28.11.2022 05:55, aktualizované: 08:35

Kým budú mať Rusi rakety, tak sa neupokoja, uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý očakáva ďalšie ruské raketové útoky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227297x
Priemerná čítanosť článkov: 2934x

Kategórie