Založ si blog

Zrkadlenie 7. – Útoky na školách – naša budúcnosť?

Násilia pribúda, v spoločnosti, aj medzi deťmi.

Situácia sa zhoršuje čoraz viac.

Niet sa čo čudovať. Chudobu, biedu, prudký rast nákladov na život tu máme.  A k tomu patologická neúcta tejto vládnej kamarily voči ľuďom. hlavne voči tým pracujúcim. Dojné kravy a figúrky na šachovnici. Do tých čias, kým sa pohnú masy.  Táto situácia v spoločnosti dolieha aj na deti a zjavne hľadajú spôsob, ako situáciu v spoločnosti vylepšiť.

Popri zhoršujúcej sa sociálnej situácii je tu aj nedostatok pomoci deťom.

Ak si kladiete teraz otázku, že či je to skutočne tak je, potom zjavne nepoznáte pravdivo situáciu  starostlivosti o deti na Slovensku. Lebo starostlivosť o deti v štáte predsa nespočíva v tom, že si prezidentka pozve raz ročne pekne načančaných pár detí na stretnutie, či že im raz ročne otvoria dvere Národnej rady SR a nejaké z nich nechajú aj povykladať do televízie že aké úžasné….

Čo poviete, vedela by nám pani prezidentka povedať, koľko slovenských detí má psychické problémy? Zrejme nie, lebo to by miesto tárania že my sme Ukrajina zamerala pozornosť na pomoc deťom u nás. Alebo by  nám to vedel povedať premiér? Sotva, však, lebo to by namiesto zbytočného nákupu miliónov vakcín na budúci rok radšej riešil skutočné problémy slovenského zdravotníctva, aby zaistil deťom pomoc.

Je smutnou vizitkou „starostlivosti štátu o deti“ štatistika, ktorú v minulom týždni uviedla na svojom fb Liga za duševné zdravie

že na 1,3 milióna detí  u nás je iba 45 psychiatrov. 13 okresov nemá detského psychiatra vôbec.

Dokážete si vôbec predstaviť, aké to je s chorými deťmi cestovať celé hodiny za odborníkom.  A čo ešte v situácii, že nemáte auto.

A ako píše článok v linku na tom fb https://www.facebook.com/ligazadusevnezdravie

nemocnice na Slovensku nemajú jediné špeciálne lôžko pre agresívne sa prejavujúce deti, ktoré medzi dospelých psychiatrických pacientov nepatria, no medzi tých detských ich pre ohrozovanie ostatných nemôžu umiestniť. Nie sú lôžka ani pre deti trpiace závislosťami a donedávna bolo na celom Slovensku iba päť lôžok pre deti s poruchami príjmu potravy – anorexiou či bulímiou.

 

Takže zdravotná starostlivosť o deti  u nás – hm, hm.

A čo výchovno-vzdelávacia? Nikdy doteraz nedostali deti vyžadujúce asistentov učiteľa potrebný počet asistentov. Nie sú na to peniaze. Medzi deťmi je veľa problémov rôzneho druhu – a ako som už prezradila nedávno v blogu, odborníci sa do školstva nehrnú, lebo tento štát si zrejme nevšimol, že otrokársky systém už dávno zrušili a poskytovať odbornú prácu za žobrácku a roky nezvyšovanú mzdu odborníci nebudú. Platová situácia v školstve je skutočne zlá, táto vláda učiteľov  oklamala a po celé roky ich vlády doteraz im platy nezvyšovala

.https://www.trend.sk/spravy/nas-ucitel-nema-ani-sestinu-nemeckeho-platu-prepocte-co-moze-kupit-spadol-uplne-dno

A aj tie reči o zvyšovaní  v budúcom roku sú na vode

https://www.trend.sk/spravy/neschvaleny-rozpocet-nebude-pre-matovica-dovodom-demisiu

Matovič upozornil, že by sa v rozpočtovom provizóriu síce formálne zvýšili platy zdravotníkov, učiteľov či zamestnancov verejnej a štátnej správy, ale štát by na ich vyplatenie nemal peniaze.

Otvorene  – myslím že tejto vláde sa tak popri lekároch podarí naštvať aj učiteľov a aj verejnú a štátnu správu. Vôbec netreba, aby tí naštvaní ľudia vyšli do ulíc, úplne postačí, ak posedia doma. Týždeň, dva – a potom budú všetci chápať, preto potrebujeme štátnu a verejnú správu, školstvo a zdravotníctvo.

Spomínam to tu preto, lebo bez školstva sa vo vzťahu ku ťažkostiam s deťmi nepohneme.  Bez dostatku odborníkov v ňom. A to nepôjde bez toho, aby v ňom boli slušné platy.

Deti sú budúcnosťou každej spoločnosti. Ak tento štát nie je schopný kvalitne investovať do svojej budúcnosti, aká budúcnosť ho asi čaká…

Nuž, urobte si názor sami o prioritách tohto štátu.

A áno – tretiu a záverečnú časť úvahy o tom, ako predísť útokom v prostredí škôl, dám nabudúce.

 

Elena

 

anysta drahá, vždy ma fascinuje pri Vašich príspevkoch ako ste sa s takým jednoduchým myslením dokázali dožiť dospelosti.  Kritizovať neznamená nenávidieť, ale snahu urobiť svet lepší a usmerňovať ku lepšej budúcnosti.

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ V&ošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

šanghaj protest čína police

BBC tvrdí, že jej novinára v Šanghaji zadržala a zbila čínska polícia

28.11.2022 06:56

Novinár mal v Šanghaji informovať o priebehu protestov za ukončenie prísnych opatrení čínskej vlády proti šíreniu covidu.

Germany Russia Ukraine War

Nemeckí vojenskí mechanici sú už v Michalovciach. Aké zbrane pre Ukrajinu budú opravovať?

28.11.2022 06:00

Rezort obrany ubezpečuje, že Slovensku ani Michalovciam v súvislosti s opravou nemeckej bojovej techniky žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

Antonivskij most, Cherson, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev je pod snehom. Zelenskyj očakáva ďalšie raketové útoky

28.11.2022 05:55, aktualizované: 09:28

Kým budú mať Rusi rakety, tak sa neupokoja, uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý očakáva ďalšie ruské raketové útoky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227521x
Priemerná čítanosť článkov: 2934x

Kategórie