Založ si blog

Ticho a nahlas 3. – Aj ten najlepší úmysel možno zneužiť. . .

Ak sa pozrieme na realitu spojenú s transosobami, ktoré sa aj bez operatívneho zákroku môže vyhlasovať za osoby iného pohlavia, ktorú nám tu ako darčekový bonus pri svojom odchode z funkcie zanechal Lengvarský, zrejme za ním budeme ešte aj odpľuvať.

 

Dala som si námahu a pozrela som si veci ku transrodovosti zopár u nás. Vo viacerých prípadoch bojujú za práva svojich detí matky transrodovcov. Rozumiem im, každá normálna matka za svoje dieťa bojuje.

No na druhej strane je potrebné otvorene hovoriť o tom, či majú byť práva transrodových osôb napĺňané na úkor osôb netransrodových, ktoré žijú v tradičnom svete mužov a žien. Mala by zrejme väčšina z nás výhrady proti tomu, aby sa transrodová osoba napríklad v nemocnici zložila do tej istej izby ako sú ľudia s tradične rozdelenými rolami mužov a žien. Má azda nejaká slovenská nemocnica špeciálnu izbu pre transrodové osoby?

 

Lebo i ten najlepší úmysel je zneužiteľný. A transrodovosť zjavne v tomto smere nedopadla dobre – pozrite

https://hnonline.sk/svet/96071609-muzi-ktori-vrazdili-a-znasilnovali-teraz-sedia-vo-vaezbe-spolu-so-zenami-staci-ze-sa-citia-byt-trans?cx_testId=2&cx_testVariant=cx_1&cx_artPos=2&cx_experienceId=EXK3P0FV766N#cxrecs_s

Štúdia Kanadskej väzenskej služby ukazuje, že práve vrahovia a páchatelia sexuálnych zločinov .- ako uvádza článok v tom linku – zo všetkých väzňov mužského pohlavia po odsúdení zistili, že sa cítia ako ženy. 71 percent ich bolo poslaných za mreže za vraždy alebo sexuálne delikty. A skoro polovica z nich, presne 44 percent, má v registri z minulosti záznam o sexuálnom násilí. Zhruba rovnaký počet z tých, ktorí sa hlásia ako ženy, sedia za vraždu.

A teraz ich posadili na cely ku ženám.

 

 

Elena

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba dvadsať eur“ – lebo optikou [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

France Macron

Pred letnou olympiádou minister atentátov spustil jarnú ofenzívu proti teroristom

19.04.2024 07:00

Obava z možnej masakry v Paríži. Keby hrozil teroristický útok, organizátori by presunuli slávnostný ceremoniál na jedno z dvoch náhradných miest.

Milei

Ďalšia posila pre NATO: Argentína chce byť globálnym partnerom

19.04.2024 06:50

Argentína má od roku 1998 strategické vzťahy s ozbrojenými silami USA, hoci nie je plnoprávnym členom NATO.

Russia Ukraine War

ONLINE: Trump: Prežitie Ukrajiny je dôležité aj pre USA. Hýb sa Európa, daj viac peňazí

19.04.2024 06:15

Prežitie Ukrajiny v súčasnej vojne proti Rusku je dôležité tak pre Európu, ako aj pre Spojené štáty, uviedol americký exprezident Donald Trump.

Ukrajina

Ukrajina aj Izrael. Zvládla by EÚ dve vojny?

19.04.2024 06:00

Pre Ukrajinu hľadajú protivzdušnú obranu, na Blízkom východe chcú zabrániť stupňovaniu napätia. Na tom sa zhodli lídri krajín EÚ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,850
Celková čítanosť: 8982195x
Priemerná čítanosť článkov: 3152x

Kategórie