Založ si blog

Ticho a nahlas 5. – Darovanie MIGov na Ukrajinu – návrh na spravodlivé riešenie

Už je to skrátka hotová vec – vláda, ktorá má iba akési poverovacie dočasné kompetencie aby tu už len kúrila a svietila a hlavne brala ešte plat do volieb až koncoseptembrových, sa rozhodla rozhajdákať ešte čo najviac z toho, čo máme.

Prezradím vám sladké tajomstvo, naša drahá vláda – vy už nie ste vláda, len akísi dočasní poverenci.

Napriek tomu najnovšie plánuje táto zostava odvliecť na Ukrajinu naše MIGy, bez ohľadu na to akým rizikám nás tým vystaví.

 

Zaujímavé je, že z krápov vhodných len do šrotu – ako Naď označoval miediálne MIGy – sa stali zrazu lietadlá, za ktoré chcú Američania vysoliť bezmála miliardu eur údajne. No ale potom vysvitlo, že by sme v hotovosti dostali len 200 miliónov eur, a zvyšok by doplnili ich vojenskou technikou. Jasné, aby sme mali čo povláčiť na Ukrajinu zasa.

 

Povedzme si otvorene – mnohí z nás s darovaním MIGov Ukrajine vonkoncom nesúhlasíme. Ale vraj 40 % občanov Slovenska je za. Dobre, nebudem trvať na preverení údaju referendom a  vychádzajme z toho, že naozaj by sa našlo na Slovensku 40 % ľudí  – no, budem slušná – s takým postojom. Majú právo na svoju časť MIGov – a my ostatní zasa na tú našu.

Takže som za verejné rozpílenie MIGov v pomere 40 ku 60. Tú svoju časť nech si odvlečú na Ukrajinu kedykoľvek. Tá naše 60 % -ná časť nech zostane na Slovensku.

To je spravodlivé riešenie, však?

 

Elena

 

K diskusii  spoza buka kuk   Ďakujem, ja z tejto vlády nechcem ani 1 %, nie to ešte 60 %.

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872596x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie