Pravdivo 7. – Ako v Poprade dôchodcu okradli. . .

Nuž, v blogu som písala v stredu o žobrajúcich deťoch popoludní pred obchodným domom Fórum v Poprade, ktoré som priamo zažila.

Dnes píšem o útoku troch lumpov, ktorí v Poprade 80-ročného dôchodcu idúceho pokojne mestom  s barlou počas bieleho dňa napadli a okradli.

Správu o tom uvádza článok v linku, odkiaľ som prevzala túto fotku a kde nájdete aj ďalšie fotografie z prepadu

https://www.topky.sk/cl/10/2566791/Brutalny-pripad-z-Popradu–Traja-muzi-okradli-nevladneho-dochodcu–80–a-nechali-ho-lezat-na-chodniku-

Najmladší z lumpov má len 14 rokov, ako uvádza spomenutý článok a zjavne vidíte aj na fotke.

Som zvedavá a otvorene sa pýtam, či  a ako budú potrestaní rodičia toho 14-ročného lumpa, ktorý evidentne by ešte mal byť pod dohľadom rodičov. 

Aj ako budú potrestaní tí dvaja dospelí lumpi, ktorí toho pána obkradli.

Budem prípad tvrdo komentovať.

Verí niekto z vás, že títo ľudia sa stanú čestnými a platnými členmi spoločnosti, a bude z nich spoločenský osoh?

 

Opakovane poukazujem v mojom blogu na skutočnosť, že štát ťahá čoraz viac od tých, ktorí poctivo pracujú a prispievajú. a nevidím jeho snahu nejako jasne nastaviť hranice ľuďom, ktorí iba berú.  Nie je podľa mňa v poriadku predlžovať pracujúcim vek odchodu do dôchodku, ak máme v štáte ľudí, ktorí ani slamku nepreložia a spokojne žijú z dávok celoživotne. Neviem o krajine, kde by nezamestnaní žili v blahobyte.

Niektorí hovoria o sociálne vylúčených spoločenstvách a snažia sa to navliecť na etnickú nôtu. Ibaže povedzme si úprimne – skutočne je neochota ľudí kamarátiť sa s podaktorými spoluobčanmi znakom ich rasizmu? No podľa mňa nie – vy azda túžite mať za kamaráta 17x súdne trestaného človeka? Ja v žiadnom prípade nie, ani keby mal zelené uši a žltý nos. Nie je to o farbe pleti, ale o tom, akým spôsobom ten človek žije.

Nuž, a pravda je taká, že mnoho dlhodobo nezamestnaných ľudí u nás o prácu nemá záujem, takže skutočne netuším z čoho by mali mať dobrú životnú úroveň. Štát by ich mal tlačiť do práce, aby sa ich život zlepšil a získali pracovné návyky. Namiesto toho sa úspešne poflakujú niektorí, a keďže nemusia ísť do práce v skorom ráne ako mnohí z nás a celý deň robiť, majú energie až-až. Voľného času tiež vyše hlavy. Nuž a tak robia darebáčiny. Každý človek u nás by mal mať jasno, že životnú úroveň získa iba čestnou prácou.

Ak im štát chce prispievať ešte platbami ako „energeticky chudobným“, tak v podstate iba podporuje rast nespravodlivosti – lebo veď poctivo pracujúci zaplatia zvýšené náklady a nepracujúci nemusia ani prstom pohnúť, ich rast energií trápiť nebude.

 

Mám dosť takého systému, v ktorom sa namiesto poctivej práce vypláca byť lumpom a povaľačom.

 

Elena

 

K diskusii  lavida  Som za dôsledný výskum problematiky, aby sme niektorým nekrivdili. Rada si ten výskum pozriem. Mňa už jednoducho prestali baviť kecy, ako máme pomáhať a pomáhať. Aj my poctivo pracujúci máme práva – nemôžeme jedni ustavične drieť a drieť, druhí sa pohodlne váľať s natiahnutou rukou.

mirsa – Nečítate pozorne – ide o kamerové záznamy, prevzaté TV Markíza a zverejnené  v článku v linku.

Prásk 3. – Tak čo, pán prezident, ste agresor?

15.02.2026

Na úvod rovno prezradím, že nie náš prezident, ale český hrdina dostal túto otázku. Otvorene na sociálnych sieťach, lebo médiá o tom mlčia. Nuž, je to príbeh fakt na pováženie. Vraj si vyberáme podľa toho, akí sme my sami. A to nielen obľúbenú farbu, jedlo, štýl oblečenia, vlastného partnera či partnerku. Ale i tých, ktorí majú viesť celú spoločnosť. Ako [...]

Tíško 11. – Odpoveď. . .

14.02.2026

Ú-ú-ú, ú-ú-ú… Sladkosmutná pieseň Lorda Hurona sa niesla skorým ránom. Nie je to moja srdcovka, ale zaspomínala som ňou na tohtotýždňové cesty autom s dcérou. Dieťa si s jej obľúbencami pospevuje pri šoférovaní, trochu falošne a hodne radostne, a ja spokojne načúvam. …I’ve been searching for a trail to follow again… Hľadal som cestu, ktorú by [...]

Prásk 2. – Harabín to dal na pána. . .

13.02.2026

Spomenula som nedávno v blogu ako justičná stráž nevyviedla doktora Harabína zo súdnej siene na pokyn sudcu. Nuž tak tu máte celý príbeh i s videonahrávkou ako to bolo. Páchate trestnú činnosť v mene štátu a za sedemtisíc eur. To je smutná vec. Ste páchateľ trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Nemáte rozsudok súdu v tej veci, ale ste [...]

Rubio

S prejavom Rubia je mierne spokojný. Čo vníma nemecký poslanec ako nepriateľský postoj USA?

15.02.2026 07:00

Opatrne zhodnotil prejav amerického šéfa diplomacie Marca Rubia bývalý predseda zahraničného výboru nemeckého parlamentu, kresťanský demokrat Norbert Röttgen.

Tomáš Balogh / Maroš Žilinka /

Tri dôvody proti odvolaniu: Balogh hovorí o nezákonnosti rozhodnutia Žilinku, prokuratúra vec uzavrela

15.02.2026 07:00

Tomáš Balogh spochybňuje svoje odvolanie z funkcie krajského prokurátora v Žiline.

Lithuania Hungary Defence Nato

Zelenskyj má recept na ochranu neba proti Rusom, ale kde vezme peniaze?

15.02.2026 06:00

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by chcel kúpiť veľa nových stíhačiek. Až 150 zo Švédska a 100 z Francúzska.

Viktor Orbán

Orbán: Európa sa rozhodla ísť do vojny do roku 2030. Voľby budú posledné pred vojnou

14.02.2026 22:04

Maďarský premiér povedal, že Brusel sa rozhodol poraziť Rusov na ukrajinskom území.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,327
Celková čítanosť: 11544386x
Priemerná čítanosť článkov: 3470x

Kategórie

Archív