Založ si blog

Nooo 6. . – Posledná generácia?

Takže pokračovanie k minulému blogu, či naozaj budeme poslednou generáciou.

Ladislav Jakl dal silnú bilanciu, v ktorej uviedol

Sme poslednom generáciou, ktorá vie čítať knihy a ktorá potrebuje knihy. Poslednou generáciou, pokladajúcou ovládanie gramatiky za dôležité a dorozumievajúcou sa plynulou rečou, aj rečou vôbec. Ktorá vie, že sa má dávať prednosť starším a má sa zdraviť, vie čo znamená priateľ a má všeobecný spoločenský prehľad

 

Ani komunikácia na facebooku ma neočaruje, kadejaké lajky či smajlíky mi nič nehovoria. Dokážem šťastne sedieť v dobrom tichu pokojne i dve-tri hodiny, no je pre mňa dôležitý živý človek, tu a teraz. Zdieľanie.

Ako výstižne podotkol Jakl, zdieľanie malo silne emotívny obsah, nie je to rozoslať fotku svojho obedu cudzím ľuďom – zdieľať by sme mali dobré a zlé, úctu k cnostiam a oddanosť ideálom. Ibaže položme si otázku – ako zdieľame v tejto spoločnosti tieto veci? Ako je cenená čestnosť, vernosť, zásadovosť, zodpovednosť? No nijako. Vážne čakáte, že sa mám hodnotovo pridať k tým, ktorí vykladajú že nevera je normálna a byť čestný sa neoplatí? Život v tejto spoločnosti je čoraz viac konzumnejší, plytkejší, povrchnejší. A akým ideálom sme, preboha, oddaní ako spoločnosť – k akej budúcnosti chceme smerovať? K tomu, že nás budú okrádať „naši spojenci“, lebo sme pre nich pohodlní na výpredaj odpadov a na využívanie obohatenia na náš úkor? Lebo nič iné slávny energetický trh nie je – ryžujú na úkor nás. Pri našich viac ako trojnásobne nižších platoch, pri podstatne vyšších životných nákladoch v mnohých oblastiach. Pozrite sa na aktuálnu cenu oleja v Nemecku – a porovnajte jeho cenu u nás.

 

A zdieľanie dobrého a zlého? Nemáme u nás zdieľací solidárny systém, lebo ten by znamenal vzájomné dávanie – ale doslovne parazitný. Je v ňom kopa špekulantov a nezodpovedne žijúcich ľudí, ktorí zo solidárneho systému iba ťažia, čoraz viac. Máme desaťtisíce voľných pracovných miest, a im sa nechce vynaložiť úsilie a začať pracovať. Aby solidarita fungovala, musí byť vzájomnosť v nej. Čím sú títo ľudia solidárni s tými, ktorí sa musia plahočiť dažďom a  vetrom, či snehom po kolená v tme a zaplatiť za cestu do práce, aby sa oni pohodlne nakŕmili? Tí, ktoré robia, musia dávať čoraz viac a čoraz dlhšie, a pritom si uvedomujú, že ich štát okráda nielen nízkou mzdou, ale i odvodmi a ešte im uberá aj na dôchodku, nedáva čestne úmerne ich vkladom. Jednoducho čoraz viac doplácajú na solidárny systém.

No a o úcte k starším by sa toho dalo vo vzťahu k našej súčasnej spoločnosti tiež veľa povedať, nie však veľa pekného. Dala som tvrdý koment k manipulatívnej stránke progresívcov, vyzývajúcej mladých aby šli voliť, lebo ich je vraj u nás menej a musia hájiť svoje záujmy. Proti komu štvú progresívci mladých – proti ich vlastným rodičom a starým rodičom? Tak som komentovala, že by to tu teda vyzeralo, podľa toho ako sa snažia rozoštvávať medzigeneračne ľudí, keby mali vládnuť ďalšie štyri roky.

Dala som im tam koment: Dajte už ľuďom pokoj. Nútene ste nás chceli vakcinovať. Dôchodky podľa vás majú ľudia privysoké. Štvete mladých proti starým, rozdeľujete spoločnosť – za pár rokov „vládnutia“ by ste tu narobili riadnu šarapatu. Pevne verím, že nevyhráte a nebudete nivočiť túto spoločnosť.

Mimovládky z Česka vraj vypravia dva vlaky pre voličov progresívcov deň pred voľbami. Radšej by som bola, keby nimi odviezli progresívcov aj ich voličov. kadeľahšie.

Minulé generácie uplatňovali zručnosť, pracovitosť a silu – ako som videla porovnanie na obrázku z fb muži pred polstoročím na motorkách a dnes na elektrických kolobežkách (som dobrá, a nepíšem že na podpätkoch a v sukničkách)– zauvažovala som, či progresívcami ospevované zmeny v spoločnosti sú na smiech. alebo na zaplakanie.

 

 

Elena

 

K diskusii  Asi takto

https://dennikn.sk/3575159/po-studentov-poslu-do-ceska-volebne-vlaky-mozno-to-zobudi-aj-niektorych-doma-hovori-marek-mach/

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Cesta duše 6. – Legenda. . .

26.02.2024

Hľadám starú Blažkovú – zakričal pred chvíľou Zámer sveta – hľadám starú Blažkovú… A ako to už býva pri takýchto zdanlivo nepochopiteľných udalostiach – mal na to dobrý dôvod. Reagoval tým milo na moje nemilé správanie. Nezvyknem byť odvrkujúca často, vlastne skoro nikdy nie, lebo v živote sa snažím konfliktom predchádzať. Nemilo som [...]

spúšť, Čadca, Základná škola

Spúšť v škole na Kysuciach: Mladí vandali zdemolovali kontajnery a smeti podpálili

03.03.2024 15:00

Rozsypané a zhorené odpadky, rozbité okná či zadymená omietka budovy. Takýto pohľad sa naskytol policajtom a zamestnancom jednej zo základných škôl v Čadci.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok: Vyšetrovanie Dankovej nehody by malo byť ukončené na budúci týždeň

03.03.2024 14:40

Policajti, ktorí riešili januárovú dopravnú nehodu podpredsedu parlamentu Andreja Danka, boli potrestaní "výčitkou".

Tibor Gašpar a Pavol Gašpar

Tajné zmeny vo vedení SIS? Kolíková sa zbláznila, tvrdí Gašpar. Pellegrini chce, aby prezidentka Gašpara ml. vymenovala

03.03.2024 14:30

Predseda parlamentu Peter Pellegrini v relácii RTVS O 5 minút 12 priznal, že žiadne iné meno na post riaditeľa SIS koalícia nemá.

parlament

Prieskum Focusu: Smer si drží preferencie nad 21 percentami, PS a Hlas stúpajú

03.03.2024 13:55

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,829
Celková čítanosť: 8870271x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie