Čas lumpov 2. – Fico by sa nemal dať vydierať. . .

Pellegrini je ako kolotočár – snaží sa vydierať a vytĺkať z pozície, v ktorej v súčasnosti je. Teda, myslí si, že je – lebo nie je.

Schopnosť vydierať v takejto situácii sama osebe nie je výpoveďou o kvalite osobnosti – vidieť jasne, kde má blaho národa. Ja by som si na jeho mieste beztak volila radšej byť želaným prezidentom, ako neželaným premiérom, to už som napísala hneď po voľbách – Fica by som nechala ako premiéra robiť nepopulárne opatrenia, nech na neho národ nadáva a ja by som bola „úžasným a milovaným prezidentom“. Ale každý svojho šťastia strojcom, ako sa vraví.

Namiesto toho, aby Pellegrini chápal, že jeho vytvorenie vlády s Progresívnym Slovenskom by na Slovensku vytvorilo situáciu nestability, vedúcu ku obrovským spoločenským nepokojom a ďalším predčasným voľbám, v ktorých by asi dokšeftoval, „rokuje na všetky strany“. Ja by som tým ani nestrácala čas. A to som sakra optimistická, že by vydržal do nejakých predčasných volieb o pol  či trištvrte roka, strana by sa mu mohla rozpadnúť aj do týždňa. Lebo jeho voliči rozhodne neplánovali progresívnu poilitiku na Slovensku zavádzať. Mal by Pellegrini pribehnúť na slovenské dediny na debaty, alebo sa poprevážať autobusmi po Slovensku, aby sa dostal do obrazu. Jeden príklad za všetky – starý pán predvčerom v buse „fakt by nám mali zakázať voliť, nám starým, lebo zasa sme to pos…li. Mysleli sme si, že Pellegrini je slušný človek, a tak sme ho so ženou volili, a on s tými progresívcami bandu bije“… Je teda otázne, koľkí by mu zo strany ušli rovno teraz pri vstupe do vlády s progresívcami. Jeho  voliči nechcú žiadnu progresívnu agendu – a nielenže že ju nechcú, ale väčšina z nich by sa s ňou nezmierila. Nepochopil zrejme, že Slovensko je stále tradične orientované.

Ďalší z jeho verných by poutekali po tom pol či trištvrte roku, ktorý by uplynul do nových predčasných volieb. V tom čase by sa progresívci prejavili tak jasne, že Pellegrini by so stranou dopadol možno aj ako Remišová, v nich by už nemal šancu dostať sa do parlamentu inak ako na deń otvorených dverí pre občanov.

Mal by preto urýchlene s Ficom uzavrieť prijateľnú dohodu, kým Ficovi svitne, že by sa nemal dať vydierať. On by pol rokom vlády progresívcov iba získal, naštvaní ľudia by určite medzitým v uliciach boli. Lebo hádajme, kto by doplatil na opatrenia progresivcov, ak nie obyčajní pracujúci ľudia a dôchodcovia?

Mali by sa politici konečne rozhýbať, aby v prospech občanov začali čím skôr konať. Situácia u nás je zlá nielen ekonomicky, ale aj vo vzťahu ku migrantom. Kým sa bude Pellegrini handrkovať o kreslá, dovtedy môže vypuknúť otvorený konflikt obyvateľov s migrantmi. Je smutnou vizitkou spoločnosti, že si občania musia chodiť strážiť hranice a odchztávať migrantov.

 

Elena.

 

I tu 2. – Má byť trest trestom?

23.05.2025

No áno, Černákov prípad mám na mysli. Víri vody slovenskej spoločnosti. Mal by doživotne odsúdený človek ísť na slobodu? Pojednávanie ďalšie bolo, a opäť neukončilo túto storku – ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/3048793/Potopil-ho-anonym-z-basy–Cernak-sa-uz-triasol-na-oslobodzujuci-rozsudok–jeho-sklamana-priatelka-prehovorila- [...]

TU 11. – Slávny sociálny štát

23.05.2025

Niekedy veru uvažujem nad tým kto vytvoril takéto štáty, takéto riadenia spoločnosti – musel to byť úplný idiot, alebo špina ťažkého kalibru. Lebo nefandím si, že som najgeniálnejší človek na svete, ale o 3 triedy lepšiu a spravodlivejšiu spoločnosť by som vytvoriť dokázala. Povedzme si pravdu o tomto slávnom sociálnom štáte. Otvorene a verejne si ju [...]

I tu 1. – Príbeh o hodne zvláštnom zbere údajov. . .

22.05.2025

Príbeh o hodne zvláštnom výskume som vám začala už v roku 2021 rozprávať. Keď som sa nedávno začala venovať dielikom tej skladačky, aby som z nich obrázok zložila, požiadala som o informáciu všetkých verejne známych zainteresovaných, t. j. Univerzitnú nemocnicu – nemocnicu sv. Michala, NCZI i UVZ SR. NCZI mi ujasnilo, že vraj Dňa 13.09.2023 vláda [...]

Israel / Palestinians / Genocide /

Viac ako 900 hercov a filmárov podpísalo otvorený list, vinia v ňom Izrael z genocídy v Gaze

23.05.2025 22:03

Otvorený list tiež kritizuje filmový priemysel, že dostatočne nevystupuje proti hrôzam v Pásme Gazy.

Su-34 bomber

Fínsko hlási narušenie vzdušného priestoru ruskými vojenskými lietadlami. Poľsko zachytilo ruský taktický bombardér

23.05.2025 21:17

Kontrolu činnosti ruského letectva v regióne vykonáva misia NATO

mráz, záhrada, pôda

V niektorých okresoch Slovenska hrozí mráz. SHMÚ upozorňuje na silný vietor

23.05.2025 20:33

Meteorológovia vydali viacero výstrah.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,155
Celková čítanosť: 10417186x
Priemerná čítanosť článkov: 3302x

Kategórie

Archív