Založ si blog

V mene Loly 11. – Nedovoľme, aby asociáli zabili aj tohto psíka. . .

Keď spomíname na svojich blízkych, niektorým z nás sa popri ľudských tvárach vynárajú aj tváre domácich miláčikov. Naši zvierací priatelia, ktorí nás sprevádzali v čase.

U mňa sú tieto spomienky úzko poprepletané – starý otec kŕmiaci na dvore našu dogu Lorda, či stará mama ohrievajúca na sporáku mlieko mačiatkam.

Je to tak, ak niektorí spomíname na roky, ktoré sme prežili, sprevádzajú nás nimi nielen kroky našich blízkych ľudí, ale i drobné stopy labiek.

 

A tak ma v nadráne zdvihla k dračiemu plameňu zúfalá výzva Slobody zvierat.

POTREBUJEME VAŠU POMOC: RVPS LM necháva už mesiac trpieť psa uviazaného na krátkom lane na wc! Prosíme napíšte na RVPS LM, a požiadajte MVDr. Jána Stupku o okamžitú záchranu psa v zmysle veterinárneho zákona a vyhlášky o ochrane spoločenských zvierat. Mail priamo naňho tu: riaditel.LM@svps.sk

A tu sú telefonické kontakty:

O ČO IDE? Pred mesiacom ste nám nahlásili staforda v Lipt. Trnovci u asociálov nepretržite zatvoreného v dome na WC a ešte aj uviazaného na veľmi krátkom lane. Bez pravidelného prísunu vody a jedla. Je vychudnutý a apatický, trpí… Hneď vtedy poslala naša LPK podnet na RVPS Lipt. Mikuláš a žiadali sme urgentné riešenie situácie. Napriek tomu tam doteraz neboli a nie je jasné, kedy „stihnú“ ísť. Inšpektorka prípad telefonicky urgovala, RVPS odpovedala, že ešte ísť nestihli, lebo ľudia sú PN… Na otázku, v akom časovom horizonte kontrolu spravia, vraj nevedia, že keď budú môcť, pôjdu… Pripomenula im, že pes sa z polmetroveho lana celý mesiac nepohol!

Ďakujeme za vašu pomoc a veríme, že sa psíka podarí čo najskôr vyslobodiť z toho pekla.

 

To je on. Prosím vás, pomôžme tomu psíkovi zachrániť život – oslovujte toho riaditeľa.

Ja osobne som poslala pred chvíľou pánovi riaditeľovi žiadosť o stanovisko, tak ak sa vyjadrí, zverejním ho tu dodatočne.

 

Písala som pred časom o šteniatku Borke, ktoré už nežije.

Zápisky z mŕtveho útulku na fb pred časom napísali:

Borka, šteniatko z nášho plagátu, si už nehľadá ten najlepší domov. Je mŕtva. Zabila ju naša ľahostajnosť. Dopustili sme, že bola vrátená do podmienok, o ktorých sme vedeli, že sú zlé. Majiteľom, o ktorých bolo všeobecne známe, že zviera je pre nich len hračkou.

 

 

Hovorilo sa o škaredom príbehu, v ktorom vraj spoluobčania týrali šteniatko. Malo skončiť v útulku a malo byť v bezpečí, keby ho pracovník útulku nevrátil spoluobčanom a šteniatko neprežilo. Požiadala som útulok o vyjadrenie k príbehu, nevyjadrili sa. Ja rozumiem tomu, že ten zamestnanec útulku sa asociálov bál. Chránil radšej svoj život ako život šteniatka. Viete, keď chcem, tak viem – takže vám prezradím, že páchatelia sú asociáli z dedinky revúckeho okresu, zrejme ešte aj v súčasnosti v podmienke, s tromi deťmi, známi krádežami v supermarketoch a fyzickými útokmi. No prečo im nezveriť nazad už nimi týraného psa, že?

A cynicky dodávam – k najnovšiemu návrhu pani Radičovej a jej proliberálneho „tímu odborníkov“ – áno, áno, treba vziať rodičovské dôchodky ľuďom, ktorých deti poctivo pracujú a vytvárajú hodnoty pre spoločnosť – a dať to rodičom „za vychované dieťa“, aby tí „chudobní a zraniteľní,“ t. j. nepracujúci rodičia s nepracujúcimi deťmi neboli diskriminovaní, však???!!

Neviem, či enviromentálna polícia, ktorá prípad začala prešetrovať, už konečne s vrahmi šteniatka – s asociálkou Mišou a jej rodinou – urobila  nejaký poriadok, ale zrejme nie. moja trpezlivosť  –  no akosi ju už v tejto chvíli nevidím.  Každý takýto príbeh ma viac a viac vedie k tomu, že si kladiem otázky, či skutočne chcem podporovať z mojich daní a odvodov takýto solidárny systém.

 

Borke sme život nedokázali zachrániť. Prosím vás, pomôžme Slobode zvierat aspoň tomuto psíkovi zachrániť život – oslovujte toho riaditeľa RVPS LM.

 

Elena

 

K diskusii luna5  Keby štát z našich daní a odvodov nedával asociálom čoraz viac na pohodlný život, nepribúdalo by ich geometrickým radom a ani potreba riešiť týrané zvieratá by nebola taká obrovská.

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

Ale nooo 3. – Kovidlumpov treba potrestať. . .

20.02.2024

Spoločnosť sa potrebuje s časmi kovidu vyrovnať spravodlivo – a to nepôjde bez potrestania lumpov. Žiadne „zavrime oči, urobme hrubú čiaru, odpustime a zabudnime“ nesmie nastať. To jednoducho nejde – po tom všetkom, čo sme museli prežiť kvôli zločincom, a koľkí tú darebáčinu neprežili, nemôžeme iba mávnuť rukou a ísť ďalej. Som aj proti [...]

Ale nooo 2. – Akú pravdu nám Hellebrandt ukázal. . .

19.02.2024

Nuž, bývalý poslanec Progresívneho Slovenska Hellebrandt nám ukázal niekoľko aspektov pravdy v situácii odhalenia jeho ochorenia. V prvom rade – nevidela som jediný ohlas, ktorým by ho niekto hanil za jeho chorobu. Všetky kritické príspevky mu vyčítali nekomunikovanie o nej so zdravotníkmi. Pripadá mi zvláštne, že ľudia tváriaci sa progresívne namiesto progresívneho [...]

Húsíovia / Jemen /

Húsíovia nad Červeným morom zostrelili americký vojenský dron

21.02.2024 08:31

Húsijskí povstalci, ktorí ovládajú rozsiahle oblasti Jemenu, tvrdia, že útočia na lode v Červenom mori v rámci odvety za izraelskú vojenskú operáciu v Pásme Gazy.

Antony Blinken

Rio de Janeiro hostí šéfov diplomacií G20. Stretnú sa aj Blinken s Lavrovom

21.02.2024 08:12

Ministri zahraničia krajín skupiny G20 budú hovoriť najmä o vojnách na Ukrajine a na Blízkom východe.

Robotyne, streľba do zajatcov

VIDEO: Unian: Ruskí vojaci opäť postrieľali ukrajinských zajatcov

21.02.2024 08:00

Moskva a Kyjev sa od ruskej invázie na Ukrajinu obviňujú zo zabíjania vojnových zajatcov.

Viagra

V španielskom meste Don Benito zadržali kňaza, ktorý obchodoval s viagrou

21.02.2024 07:44

Kňaz bol v meste dobre známy a tešil sa obľube miestnych. K zadržaniu došlo v dome, ktorý kňaz zdieľa s iným mužom - svojím životným partnerom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,821
Celková čítanosť: 8840918x
Priemerná čítanosť článkov: 3134x

Kategórie