Založ si blog

Keďže 1. – Ako Pellegrini zabodoval. . .

Progresívci zúfalo lovia omrvinky svojich rozbitých snov.

Keby mali schopnosť realistického náhľadu, videli by, že by mali ďakovať osudu, že sa nestali volebnými víťazmi. Lebo to, čo predviedla minulá vláda, by bolo len slabým odvarom toho, kam by nás dovliekli oni za nejaký ten rok, kým by sa definitívne rozhádali v tej prapodivnej štvorkoalícii. Toto je môj názor a deň za dňom ma presviedča život viac o tom, že sa nemýlim.

 

Pellegrini asi tiež rýchlo a správne odhadol ich intelektový a povolebný potenciál – a teraz si môže gratulovať, že volil správnu alternatívu.  Lebo správanie progresívcov je hlúpe a nezrelé, ale aj smiešne. Ako aj dnes.

Truban víťazoslávne zahlásil, že idú iniciovať schôdzu v parlamente na vyslovenie nedôvery ministrovi Šutaj Eštokovi. Skutočne netuším, že prečo, však všetci vidíme, že začal poctivo pracovať a vidno za ním výsledky jeho práce.

 

A predstavte si, Pellegrini ho hneď dal dole – v tomto videjku to dal pár vetami jasne a stručne. Azda to aj Truban pochopil…

https://www.facebook.com/pellegrini.peter/reels/

 

 

Elena

Cesta duše 5. – Sú dni . . .

24.02.2024

Poviem ti príbeh, zašepkala som včera. Iba mne? Dnes? A veď hej, prikývla som. Prší a prší dneškom. Ja si s dažďom rozumiem, no teraz tu mám príbeh plný slnka. O dva dni skôr vznikol, pravdaže. Slnko dopadalo na vzdialené kopce. Tenké zlaté lúče objímali vrcholce stromov a pozlátili zdychavské lazy a svahy nad nimi. [...]

Ale nooo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 9. – Všetci chcú naše dobro. . .

22.02.2024

Všetci chcú naše dobro. Nedajme si im ho vziať – znel známy aforizmus. Spomenula som si naň v dnešnom nadráne pri čítaní zaujímavej úvahy. O vyjadreniach, ktorá sa dnes šíria o dobách minulých. Nejde o dobu, v ktorej žili mamuty – lebo tie žili tak dávno, že k ich podobe sa nevieme vyjadriť, či skutočne verzia vedcami predkladaná je alebo nie je plne [...]

Igor Matovič, Michal Šipoš, OĽaNO

Hnutie Slovensko čaká začiatkom marca snem aj k blížiacim sa voľbám

25.02.2024 13:39

Hnutie by si malo voliť členov predsedníctva a venovať sa aj blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu a voľbám prezidenta.

Išikawa

Japonsko poskytne ďalšie miliardy jenov na obnovu po zemetrasení v prefektúre Išikawa

25.02.2024 13:37

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 na Nový rok zničila domy a infraštruktúru na polostrove Noto v prefektúre Išikawa na japonskom hlavnom ostrove Honšu.

holokaust, koncentračný tábor, Židia, fašizmus, kosti

Namíbia žiada od Nemecka, aby urýchlilo rokovania o odškodnení za genocídu

25.02.2024 13:20

Nemecko genocídu z koloniálnej éry uznalo, pričom krajine ponúklo financovanie rozvojových projektov v hodnote 1,1 miliardy eur.

Tibor Gašpar

Gašpar: Ak sa NATO nezmení na útočnú alianciu, budeme ju plne podporovať

25.02.2024 12:34, aktualizované: 13:12

Podľa Gašpara je deklarovaná snaha vlády vynaložiť na obranu dve percentá HDP.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,825
Celková čítanosť: 8851968x
Priemerná čítanosť článkov: 3133x

Kategórie