Svetlo v nás 6. – Otázniky a záhadný príbeh. . .

Ak som písala v blogu Svetlo v nás 3. , že sa mi ako intutívcovi páči príbeh strelca čím ďalej tým menej, nuž potvrdilo sa veľmi rýchlo, že som pravdu mala.

Ktosi do domu strelca prenikol, údajne až dva razy – jedno neúspešné a jedno úspešné vlúpanie v rozmedzí 4 dni, o dva dni nato aj iný dom v tej dedine takto ktosi navštívil.

Hodne zvláštny príbeh, poviem vám – ten dom bol nepochybne policajne označený páskou – a opakovane sa tam niekto vyberie? Veríte na takú náhodu, že sa tam niekto vyberie, hoci nevie, že je to dom vraha, ktorého príbeh je medzinárodne sledovaný? Po prvom raze mohol predpokladať, že policajti začnú dom chrániť, minimálne kamerou – no zvláštne, že niekto takto riskoval. Navyše v časoch, kedy je veľa ľudí doma, lebo sviatky – a v dedine by si preto všimli pohyb cudzieho človeka ľahšie.

A že ktosi potom rovno novoročne nabehol do ďalšieho domu, znamená toľko, že dotyční doma neboli a páchateľ to vedel. Ale prečo by riskoval nejaký zlodejíček vykrádanie ďalšieho domu v práve tak mediálne a policajne sledovanej obci – tobôž ak už miestni boli po dvoch vlámačkách do toho vrahovho domu ostražitejší?!?

Navyše, nie sú v obci žiadne kamerové systémy? V čase sviatkov sa tam bude potĺkať cudzí človek dedinou hoci aj v noci a riskovať, že zašteká pes a niekto vyzrie z okna?

 

Prečo si vybral práve dom vraha? O náhodu nešlo, keďže dva razy sa tam dostať pokúsil – a vlastne  sa aj úspešne dostal.  A prečo potom navštívil aj ďalší konkrétny dom? Čo tie dva domy – a ľudí v nich – spája? Hľadal páchateľ niečo? Ak áno, prečo práve v tom druhom dome, a nie kdekoľvek inde?

 

Jj, a čo vlastne odniesol ten lupič z domu vraha – ak teda niečo odniesol? Žeby chcel odnášať zbrane? Sotva – tie policajti vzali na  expertízu a aj zaistili iste všetky. Tak čo potom odnášal, novoročný kalendár?

Hľadal niečo konkrétne? A prečo práve do toho druhého domu sa potom kvôli tomu vypravil?

 

Alebo žeby niečo priniesol?

 

Elena

 

Takto 11. – „Novembrová“ výzva

16.11.2025

Časopis Plus jeden deň vytiahol anketu s otázkou ľuďom, či sa im žilo za socializmu lepšie – či to bolo skutočne lepšie, alebo už len prevláda spomienkový optimizmus. Pridala som i ja odpoveď. Nie spomienkový optimizmus – ale realita. Kopa lumpov a zbohatlíkov sa stala „víťazmi“ revolúcie, kopa obyčajných slušných ľudí zasa jej lúzrami a [...]

Takto 10. – Tak nakoniec budeme s Ukrajincami bojovať my namiesto Rusov?

16.11.2025

Kaliňák hovorí o tom probléme https://www.youtube.com/watch?time_continue=17&v=hobKLF9D5h4&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fwww.hlavnydennik.sk%2F&source_ve_path=MjM4NTE Popočúvala som to jeho videjko – no prosím, ukrajinskí veteráni nás môžu ohrozovať. Ukrajina ich vraj podľa neho nedokáže po vojne financovať, tak môžu sa valiť sem rabovať a [...]

Takto 9. – Peniaze, ktoré nie sú vyhodené naprázdno. . .

16.11.2025

Ombudsman pre deti sa venuje problémom, ktoré tu rastú rýchlejšie ako burina na poli. Dlho som kopala za to, nech vôbec tá funkcia u nás konečne je napríklad tu DNES 22. – Kde je detský ombudsman? https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2014/09/10/dnes-22-kde-je-detsky-ombudsman/ potom za to, aby tam nenaliezol kadekto. Ako ministerku som kedysi Tomanovú kritizovala, no funkciu [...]

D2 Lamač práce

Diaľnica D1 pri Ilave je pre dopravnú nehodu uzavretá

17.11.2025 07:44

Predpokladané obmedzenie potrvá asi do 12.00 h.

Incirlik, vojenská základňa,

Ekvádorčania v referende odmietli obnovenie amerických vojenských základní

17.11.2025 07:23

Výsledok referenda, v ktorom mohlo hlasovať takmer 14 miliónov Ekvádorčanov, je zdrvujúcou ranou pre prezidenta Daniela Nobou.

Trump Epstein

Trump otočil a podporuje hlasovanie o zverejnení Epsteinových spisov

17.11.2025 07:01

Vyšetrovanie naznačilo, že Epstein bol roky hlavou siete, v rámci ktorej zabezpečoval majetným ľuďom neplnoleté dievčatá.

Venezuela Maduro

USA chcú označiť údajný kartel vedený Madurom za teroristickú organizáciu. Zaútočili na ďalšiu loď

17.11.2025 06:37

Rubio zopakoval oficiálne nepodložené tvrdenia amerických vládnych predstaviteľov, že Kartel Sĺnk vedie Maduro a ďalší vysoko postavení predstavitelia

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,263
Celková čítanosť: 11131231x
Priemerná čítanosť článkov: 3411x

Kategórie

Archív