Založ si blog

Pravdu na stôl 5. – Ako môžeme mať novú nemocnicu rýchlo a relatívne lacno. . .

Netajím v mojom blogu, že som srdcom podtatranka, je to môj rodný kraj.

Zakaždým, keď idem smerom na Poprad, prechádzam okolo miesta, pri ktorom mi zovrie smútkom srdce.

A tak keď som dnes objavila dokument o Kvetnici, je to príležitosť urobiť malý výkop za to miesto, aj za príležitosť pre nás všetkých.

 

Takže sledujte

https://www.youtube.com/watch?v=EN_FRkg9RRM

Dokument hovorí o tom, že ten, kto natiahol paprče na túto nemocnicu, mal prepojenie na politikov konkrétnej strany.

No tak skutočne netuším, čo ešte robí Generálna prokuratúra, ktorá údajne mala preskúmavať pozadie podivného osudu nemocnice – je skutočne na pováženie takéto nehorázne zaobchádzanie s majetkom nás všetkých. Ale predstavte si, preskúmavali len chátranie, a nie podivné prevody, ako prezrádza článok v linku

https://spis.korzar.sme.sk/c/22935673/byvala-nemocnica-v-kvetnici-ostava-nevyuzita-ma-noveho-majitela.html.

Ako vysvetlil hovorca Krajskej prokuratúry v Prešove Marián Spišák, trestné stíhanie sa netýka priamo likvidácie nemocnice Kvetnica, ale skutočnosti, ktoré nastali po nadobudnutí majetku nemocnice neziskovou organizáciou Odborný liečebný a sociálny ústav (OLSÚ) so sídlom v Prešove. „Ide o preverenie toho, že zodpovedná osoba neziskovej organizácie sa o jej prioritný majetok riadne nestarala, nechala ho chátrať, čím na uvedenom majetku malo dôjsť k vzniku škody vo výške minimálne 133-tisíc eur,“

Neziskovka, ktorá vznikla len tri dni pred vyhlásením opakovanej ponuky – no to je ale náhoda, že? Život je skrátka plný náhod, teda na Slovensku to platí dvojnásobne.

Aj druhá neziskovka vznikla podobne podivne – tá sa dovlastnila ku druhej časti tejto nemocnice.

 

Bývalý odborný liečebný ústav tuberkulózy a respiračných chorôb v Kvetnici zatvorili pre nedostatok financií v roku 2008.

Dva roky nato Popradský Korzár informoval, že nezisková organizácia Špecializovaná nemocnica respiračných chorôb, ktorá ústav s okolitým parkom vlastnila od roku 2005, ju previedla na inú neziskovú organizáciu.

Prešovská nezisková organizácia OLSÚ sa stala jej vlastníkom po tom, ako ju podľa medializovaných informácií na ňu previedla nezisková organizácia Špecializovaná nemocnica respiračných chorôb, ktorá bola v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR.

Podľa registra neziskových organizácií OLSÚ založil Prešovčan Ján Bync spolu so stavebnou a investičnou spoločnosťou PKB invest, s. r. o. ako právnickou osobou, ktorej bol Bync konateľom. Nezisková organizácia bola založená na poskytovanie zdravotníckej starostlivosti. Bync na otázky ohľadom zámerov OLSÚ s bývalým liečebným ústavom v Kvetnici médiám neodpovedal.

ako píše článok v linku  https://spis.korzar.sme.sk/c/7293625/liecebny-ustav-v-popradskej-kvetnici-chatra-uz-sest-rokov.html

V roku 2019 chceli vytiahnuť od Mesta Poprad za kúpu Kvetnice 950 000 eur.

https://spis.korzar.sme.sk/c/22063920/poprad-moze-kupit-areal-byvaleho-ustavu-na-kvetnici-ponuku-zvazuje.html?ref=av-center

No vidíte, neziskovku si založte v tomto štáte, a nie poctivo putujte do práce na šiestu ráno deň za dňom…

No ale z obchodu zišlo, a v súčasnosti sú tam zasa noví majitelia –  novozaložená neziskovka Blumental – Ústav sociálnej, komunitnej a zdravotnej starostlivosti z Prešova. V máji 2019 sa s ňou navyše zlúčil Odborný liečebný a sociálny ústav Prešov krátko po tom, ako Kvetnicu na predaj ponúkal popradskej samospráve.

Ako zistíme z Finstatu, OLSU už zanikla v roku 2019.

Za Blumentalom stojí podnikateľ s vínom Miroslav Gajko z Bratislavy a jeho biznis partner Michal Ďurkovič z Popradu.

 

Máme tu budovu v krásnom prostredí, s vynikajúcou polohou, v dobrom stave budovy – teda vlastne nie my – kto ju teraz má?

Udeje sa konečne niečo, aby sme sa len bezmocne neprizerali tomu, ako rok za rokom chátra táto nemocnica čoraz viac? Pritom nemocnica slúžila na liečbu pľúcnych i onkologických ochorení. Ako soľ by sa zišla.

Písalo sa o tejto nemocnici kdekade – a nič.

Ako sa dá ukradnúť najväčšia nemocnica na liečenie TBC a respiračných chorôb na Slovensku i v Česku, alebo ako ľahko prísť k majetkom na postkomunistickom Slovensku!

 

Nemocnica je navyše od roku 2015 národnou kultúrnou pamiatkou. Takže to v národnej kultúrnej pamiatke má nejaká firma sklad?

 

No čo na toto všetko dodať?

Som presvedčená, že právnikov, ktorí v tomto štáte zostavili legislatívnu umožňujúcu tieto zlodejiny a lumpov, čo ju poschvaľovali, by mali verejne popraviť. 

 

Elena

 

 

Naozaj 1. – Ako oblaky. . .

27.05.2024

Píšem často blogy aj s politickými témami, no v skutočnosti politika u mňa z hľadiska záujmu má mínusové hodnoty. Keby to bolo na mne, moja vodnárska duša by zariadila svet, v ktorom by neboli žiadne štáty, a hrabivci by nemali nahrabané majetky. Putovali by sme každý kam nás len oči povedú, voľne a bez akýchkoľvek obmedzení. Ako oblaky. Oblaky sú v mojom [...]

Lebo 7. – Bude bez milióna a bez fúzov? Veru nie.

22.05.2024

Nuž, tomu sa hovorí chlapské slovo. Zaujímavú stávku vyhlásil český lekár, ktorý pracuje vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, ako uvádza článok v linku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bludny-balvan-za-ivermektin-Vse-jinak-Vsadim-se-o-milion-Je-tu-studie-755683 Bludný balvan, udelený členke Rady ČT za ivermectin ho pohol k činu. Stratil už trpezlivosť s [...]

Lebo 6. – Upokojovači. . .

21.05.2024

Čo by ste si mysleli o odborníkovi, ktorý by týranej obeti začal vykladať, aby s agresorom nastolila dobrý vzťah, aby s ním uzavrela zmier. Aby už nepripomínala, že jej ublížil a tvárila sa, že to je všetko preč. Asi by ste si poťukali po čele, a pouvažovali, že ktovie ako si ten fušer školu spravil. Situácia v našej spoločnosti je presne taká, ako v spomenutom [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,881
Celková čítanosť: 9107281x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Kategórie

Archív