Založ si blog

Takže tak 4. – Mali by sme brániť spojencov v NATO?

Nuž, neviem ktorý hlupák by sa hrnul pomáhať spojencom v NATO, ktorí by sa stali obeťou útoku Ruska iba preto, že vytrepali svojich vojakov na Ukrajinu.

Povedzme si rovno – zmluva o vzájomnej pomoci v prípade napadnutia platí, ale týka sa nepochybne situácie, že sa členská krajina stala obeťou útoku.  A nie že sama svojou hlúposťou ako agresor vyprovokuje odvetný útok. V takom prípade jednoducho nemôže nikto očakávať našu pomoc.

S touto otázkou sa v diskusii moderátorka obrátila aj na Pellegriniho, a médiá podaktoré pohoršene písali, že nepovedal, ako by sme sa vrhli na pomoc.  Vysvetľoval, že nieto s čím a nieto za čo, keďže našu výzbroj a financie minulá vláda premrhala.

Ja dodávam jasne, že nieto ani prečo sa na pomoc spojencom vrhať. Lebo na Ukrajinu posielať vojakov pod akoukoľvek zámienkou znamená koledovať si o problémy a o prípadný nás všetkých ohrozujúci jadrový konflikt. Je to akoby si sused zámerne podpálil dom, a potom by čakal, že mu ho na úkor ohrozenia vlastného života pôjdeme hasiť.

 

 

Nerozumiem ľuďom ako je poslanec Valášek, ani jeho voličom

 

 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=8427536320595622&set=a.982415305107798

 

No tak hej, nezabudnite na to, že SMER hlasoval proti tomu návrhu.

Ideálne by bolo, keby sme si spravili voľby verejné – každý by dostal doklad s označením koho volil a v prípade, že politická strana navystrája škody, jej drahí voliči by sa skladali za následky svojej hlúposti na spôsobené škody spolu s politikmi.

Však prečo by mali byť tajné voľby? Ak si niečo volím, hádam si za tým stojím – a som pripravená aj niesť následky svojej voľby. Prečo by sme donekonečna za voľby sprostých a nezodpovedne hlasujúcich mali doplácať všetci svojou životnou úrovňou?

 

Ak by nám Fico zadovážil lacný rusky plyn, voliči opozície vyziapavajúci v uliciach  by principiálne mohli kupovať ten drahý americký. Vlastne ten lacný ruský by nedostali – veď prečo aj?

 

A v prípade, že by „nefašisti“ nahnali ľudí pochodovať do vojny – nielen na Ukrajine, ale kdekoľvek na svete pod hlavičkou NATO – pochodovali by tam iba títo drahívoliči a ich deti.

 

Elena

 

K diskusii  palenque  Otázka je jasne zodpovedaná, no ale Vám to vysvetlím jednoduchšie, ako vždy – nie, nemali, ak by sme poliezli pod akoukoľvek zámienkou na Ukrajinu a vyprovokovali tým odvetný útok Ruska voči sebe, potom nás nemajú spojenci dôvod zachraňovať.

Cynicky povedané, neviem aj či by stihli…

Naozaj 1. – Ako oblaky. . .

27.05.2024

Píšem často blogy aj s politickými témami, no v skutočnosti politika u mňa z hľadiska záujmu má mínusové hodnoty. Keby to bolo na mne, moja vodnárska duša by zariadila svet, v ktorom by neboli žiadne štáty, a hrabivci by nemali nahrabané majetky. Putovali by sme každý kam nás len oči povedú, voľne a bez akýchkoľvek obmedzení. Ako oblaky. Oblaky sú v mojom [...]

Lebo 7. – Bude bez milióna a bez fúzov? Veru nie.

22.05.2024

Nuž, tomu sa hovorí chlapské slovo. Zaujímavú stávku vyhlásil český lekár, ktorý pracuje vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, ako uvádza článok v linku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bludny-balvan-za-ivermektin-Vse-jinak-Vsadim-se-o-milion-Je-tu-studie-755683 Bludný balvan, udelený členke Rady ČT za ivermectin ho pohol k činu. Stratil už trpezlivosť s [...]

Lebo 6. – Upokojovači. . .

21.05.2024

Čo by ste si mysleli o odborníkovi, ktorý by týranej obeti začal vykladať, aby s agresorom nastolila dobrý vzťah, aby s ním uzavrela zmier. Aby už nepripomínala, že jej ublížil a tvárila sa, že to je všetko preč. Asi by ste si poťukali po čele, a pouvažovali, že ktovie ako si ten fušer školu spravil. Situácia v našej spoločnosti je presne taká, ako v spomenutom [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,881
Celková čítanosť: 9107325x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Kategórie

Archív