Založ si blog

Na rovinu 7. – Neďaleko od Trenčína. . .

Podľa ľudovej piesne tam akási Katarína bývala.

Ale nielen ona, pravdaže – podľa popisu v príbehu na fb tam zjavne žije aj akýsi primitív dodnes.

Bohužiaľ, že žije – dodávam. lebo skoro utýral psíka.

 

Dotýrané zvieratko našli pri železnici v Drahovciach priviazané.

Ten magor ho týral dlhodobo. Psík mal na tele mnohopočetné rany, chronické aj otvorené. V príbehu na fb je obrázkov viac, pri pohľade na ne cítim bolesť toho psíka, každú jeho ranu.

Z dôverčivého šteniatka spravil ten magor krvácajúcu trosku, dokonca ho aj ťahal za autom. Pri čítaní takýchto príbehov ľutujem za tými krásnymi časmi praveku, kedy ľudské spoločenstvo človeka darebne konajúceho vylúčilo zo svojej skupiny a on skapal hladom.

Pozrite, ako ho dotýral –

https://www.facebook.com/photo/?fbid=867720235403347&set=pcb.867721018736602

 

Nuž, takíto ľudia by podľa mňa nemali mať deti, lebo z nich vychová akurát tak takých istých magorov ako je on sám.

 

Enviropolícia z Trenčína páchateľa vyšetruje, a ja akosi neverím, že to skončí u nás nepodmienečným trestom pre páchateľa. Neverím ani v jeho polepšenie a ani v to, že takému primitívovi hovoria niečo slová ako morálka či zodpovednosť. Zakaždým pri takomto odpornom príbehu si preto kladiem otázku, či by sme namiesto vyčkávania na spravodlivé odsúdenie gaunera nemali radšej mať Klub čiernych anjelov, ktorí by dotyčného v jeden večer stĺkli ako hada.

A kladiem si aj otázku – prečo zomrie v jednej chvíli sedem dobrých a slušných ľudí, a takéhoto lumpa máme okvačeného na krku?

 

 

Elena

 

 

K diskusii

K Drahovciam psíka len odvliekol a nechal trpieť pár dní dotýraného. Predpokladám, že je z okolia Trenčína,nakoľko ich enviropolícia to vyšetruje. Mali by o takýchto lumpoch zverejniť  meno a priezvisko, aj s fotkou, a nie ich chrániť utajovaním, akoby to bol národný poklad.

 

Akotak 8. – Viete kde je zlatá baňa na Slovensku?

22.07.2024

Nie, neposielam vás zlatú žilu hľadať kamsi do hôr. Ani ryžovať zlatý piesok na brehy slovenských riek. Oveľa lepšie sa ryžuje na úplne iných miestach. Konkrétne v štátnej akciovke Slovensko IT. Remišová chcela týmto počinom usporiť tretinu vynakladaných finančných prostriedkov v rámci štátneho IT. Nuž, cieľa sa zjavne minula – lebo namiesto úspor sa [...]

Akotak 7. – Pamätník banderovských zločinov v Poľsku. . .

22.07.2024

Poliaci odhalili pamätník, ktorý má pripomínať zločiny banderovcov voči poľskému obyvateľstvu v časoch druhej svetovej vojny. Písala som o Volyni opakovane v blogu, a nejdem zoširoka udalosti teraz analyzovať opäť – aspoň jeden ďalší link pridám, aby sme si pripomenuli, čo banderovci vystrájali. [...]

Akotak 6. – Leopoldov nie je tak ďaleko, ako by sa zdalo. . .

21.07.2024

Zaujímavý článok v linku https://standard.sk/716371/za-akych-okolnosti-by-nad-mohol-byt-zodpovedny-za-trestny-cin-vlastizrady?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2f6DobfkKQkkaD2NFrqN527EkszZSX8VLKG_hD4okQCelt9X8DqIojtR8_aem_eVb6gHeC494FMHPuw2h5TQ poskytuje právnu analýzu dekana Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Zaoberá sa otázkou Za akých okolností by Naď mohol byť zodpovedný za [...]

vybor pre obranu a bezpecnost, gaspar

ÚS: Gašpar a Žiga budú v prípade odsúdenia profitovať z trestnej novely

22.07.2024 14:58

Súčasní podpredsedovia parlamentu (zatiaľ) nie sú priamymi beneficientami predmetnej právnej úpravy, skonštatoval súd.

Hungary National Day

Maďarská opozícia na vzostupe: Najsilnejšieho Orbánovho kritika zvolili za lídra strany TISZA

22.07.2024 14:26

Dodal, že o členstvo v TISZE prejavilo záujem tisíce ľudí a v krátkom čase sa strana stala najsilnejšou opozičnou silou v Maďarsku.

Kamala Harrisová

Deväť mien. Kto bude ako viceprezident kryť Harrisovej chrbát?

22.07.2024 14:19

Demokrati už po rozhodnutí Joea Bidena, že sa nebude ďalej uchádzať o znovuzvolenie, diskutujú o tom, kto by mal byť kandidátom na viceprezidenta.

čína, covid

Hongkong je globálnym obchodným centrom pre najbrutálnejšie svetové režimy, uvádza správa

22.07.2024 14:14

Správa konštatuje, že v rokoch 2021 a 2022 sa vývoz polovodičov z Hongkongu do Ruska približne zdvojnásobil na 400 miliónov dolárov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,925
Celková čítanosť: 9287597x
Priemerná čítanosť článkov: 3175x

Kategórie

Archív