Založ si blog

Na rovinu 8. – Vo Veternej Porube (alebo žeby v Trstenom) je už neskoro. . .

Nuž, v tej Veternej Porube je už neskoro – lebo podaktorí rodičia tam mali antikoncepciu brať už pred hodne dlhým časom. Vtedy, keď keď privádzali na svet svojich nepodarených potomkov, z ktorých mali vychovať slušných ľudí, čo zjavne zanedbali. Alebo možno v Trstenom, lebo psíka tam vraj ubili pri maštaliach – ako som získala informáciu priebežne.

Predstavte si, dobili tam nejakí primitívi šteniatko zlatého retrívera, ktoré mal bača. Fotku šteniatka aj celú informáciu nájdete tu

https://www.facebook.com/photo/?fbid=7712345592192770&set=gm.2115659935500213&idorvanity=178448205888072

Kým som si správu prečítala, napísala som radu, ako majú postupovať účinne ľudia, ktorých krutá smrť bezbranného psíka trápi.

Ale potom som čítala detaily – psík zomieral v bolestiach tri dni. 

Tak som podala trestné oznámenie vo veci aj ja osobne.

Po mojom minulom oznámení navštívila policajná hliadka dotyčného pána páchateľa už za dve hodiny, v sobotu popoludní.

Uvidíme, ako sa rozhýbe polícia v Liptovskom Mikuláši.

 

Bolo by to jednoduchšie pre nás všetkých, keby niektorí rodičia deti na svet radšej nepriviedli, povedala som Zámeru sveta pošepky.

Viem, že to chceš spraviť – si krajne rozzúrená, povedal, urob to. Ale najprv sa upokoj, nesmieš dať prekliatie na rodinu – dodal.

Stála som na balkóne a dýchala svieži horský vzduch. Stromy šumeli a ja som sa hasila vnútorné plamene.

Už som pokojná, povedala som po chvíli Zámeru sveta.  Nech páchateľov ich zlo sprevádza ako hada chvost, nech sa vlečie s nimi ich životom a dopadá na ich plecia, iba na ich vlastné plecia. Nechávam to ale v Tvojich rukách. A ďakujem, že si mi to prekliatie chcel dovoliť. Nie ja to tu riadim, chcem len spravodlivosť pre to bezbranné utýrané šteniatko.

Usmial sa. Ja viem. A prezradím ti – jeden z nich už môže uvažovať o dopadoch svojho činu.

.

Povedz mi, prečo ľudia robia toľko zla, povedala som Zámeru sveta. Vláčia sa po kostoloch a chodia na púte rodiny, a popritom sú synáčikovia lumpami, príživníkmi, povaľačmi. Však keď vlezie do kostola taký človek, ktorý takto utýra zviera, mal by sa Boh natiahnuť z obrazu nad oltárom a rovno vo dverách mu jednu ubaliť po hube. Keď výchovu potomka nezvládol otec pozemský, mal by ju doplniť otec nebeský. Aj keď je otázne, či taký človek vkročí aj do kostola, a nielen do krčmy. Ale ktovie, možno ani tá tam nie je – tá Veterná Poruba má 381 ľudí, to by tých lumpov mali policajti vypátrať za pol hodiny. Ale vraj v Trstenom pri maštaliach psíka dobili, tak ktovie skadiaľ bola tá čvarga. Tak či onak, platí jedno, mali ich rodičia brať antikoncepciu namiesto plodenia takýchto potomkov.

Otázne je, kedy konečne niekoho z takých lumpov štát odsúdi nepodmienečne.

 

 

 

Elena

 

K diskusii  luna 5    Veď práve, preto je potrebné naozaj tvrdo potrestať zopár lumpov pre výstrahu ostatným.

 

No tak už to polícia postúpila enviropolícii, oznámili mi to. Verím, že páchateľov nájdu.

A páchateľom prajem, za toho starého bezbranného pána, ktorý umrel so smútkom, že mu utĺkli jediného kamaráta, a za to šteniatko-psíka tri dni bolestne zomierajúceho, nech všetko to zlo, ktoré v nich je, dopadne na nich samých a ich rodiny.

Akotak 8. – Viete kde je zlatá baňa na Slovensku?

22.07.2024

Nie, neposielam vás zlatú žilu hľadať kamsi do hôr. Ani ryžovať zlatý piesok na brehy slovenských riek. Oveľa lepšie sa ryžuje na úplne iných miestach. Konkrétne v štátnej akciovke Slovensko IT. Remišová chcela týmto počinom usporiť tretinu vynakladaných finančných prostriedkov v rámci štátneho IT. Nuž, cieľa sa zjavne minula – lebo namiesto úspor sa [...]

Akotak 7. – Pamätník banderovských zločinov v Poľsku. . .

22.07.2024

Poliaci odhalili pamätník, ktorý má pripomínať zločiny banderovcov voči poľskému obyvateľstvu v časoch druhej svetovej vojny. Písala som o Volyni opakovane v blogu, a nejdem zoširoka udalosti teraz analyzovať opäť – aspoň jeden ďalší link pridám, aby sme si pripomenuli, čo banderovci vystrájali. [...]

Akotak 6. – Leopoldov nie je tak ďaleko, ako by sa zdalo. . .

21.07.2024

Zaujímavý článok v linku https://standard.sk/716371/za-akych-okolnosti-by-nad-mohol-byt-zodpovedny-za-trestny-cin-vlastizrady?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2f6DobfkKQkkaD2NFrqN527EkszZSX8VLKG_hD4okQCelt9X8DqIojtR8_aem_eVb6gHeC494FMHPuw2h5TQ poskytuje právnu analýzu dekana Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Zaoberá sa otázkou Za akých okolností by Naď mohol byť zodpovedný za [...]

Alsa Kurmaševová

Napísala knihu, kde vyzvala na mier. V Rusku neprijateľné, Kurmaševovú poslal súd do basy

22.07.2024 16:19

Výkonný riaditeľ RFE/RL Stephen Capus označil proces proti Kurmaševovej za výsmech spravodlivosti a vyzval na jej prepustenie.

polícia BA

Otrasný prípad: Muž zbil vlastnú matku, zlomil jej ruku a chcel ju utopiť v žumpe

22.07.2024 16:05

Polícia začala trestné stíhanie pre nebezpečne vyhrážanie sa a ublíženie na zdraví.

keketi

Kamenický musí šetriť, no Dankovo ministerstvo sa podľa PS ďalej nafukuje

22.07.2024 15:34

V medzirezortnom pripomienkovom konaní sa objavili štyri návrhy za viac ako 70 miliónov eur.

Kamala Harrisová

Harrisová nie je silnou kandidátkou, bude to mať ťažké. Záleží na jednom, uviedol analytik

22.07.2024 15:03

Viceprezidentka zaostáva v prieskumoch za Trumpom podobne ako Biden.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,925
Celková čítanosť: 9288053x
Priemerná čítanosť článkov: 3175x

Kategórie

Archív