Fúúúha 4. – Je suis „dezolat“. . .

Diskriminovanie neočkovaných nebol rozhodne dobrý nápad. Nielen preto, že ich je stále väčšina – a že nahnevaní voliči nezabúdajú.

Ale i preto, že raz bude potrebné niesť následky. Nepomôžu vykrúcačky, že aj inde to tak robili, ani argument, že aj iní u nás tak konali – trestnosť zakladá konanie konkrétnych jednotlivcov každému z nich za seba. A dokonca ani to nebude ochranou, že v čase takéhoto konania, nejakú verejnú funkciu zastávali, dokonca priťažujúcou okolnosťou by to byť mohlo.

 

Napriek všetkému snaha označovať neočkovaných a očkovaných digipasom je prospešná vec. Lebo – ako hovorí v článku v linku právnik Weis – očkovaní ľudia sú superprenášačmi a i Fauci sa už vyjadril, že

virálna nálož v nasofarynxe u vakcinovaných pri tzv. „breakthrough“ infekcii (t. j. prepuknutiu ochorenia napriek dvom dávkam vakcíny) je úplne rovnaká ako u nevakcinovaných.

https://akw.sk/covid-19/delta-variant-a-vakcinovani-superprenasaci/?fbclid=IwAR1BKlO4xQKAjYAh99p1H2GOGKwBxKV4mP4Af4ZVTpz5yNNjtP–Wt10utY

takže zrejme vznikne u niektorých očkovaných snaha o falošné „zbavenie sa svojej očkovanosti“. Keďže ide o rozhodnutie nezvratné a nenapraviteľné, nie je možné sa „odočkovať“,  a očkovaní ľudia vraj podľa článku v linku budú musieť nosiť masky, aby ostatných neohrozili. Ale to im určite nebude prekážať, lebo práve oni tak bazírujú na potrebe chrániť ostatných, že je nepochybne dobre, ak tá povinnosť prischne im namiesto nás nezodpovedných dezolátov.

Vakcína Vás mala chrániť do konca života, len nepovedali, že zrejme nehovorili o jeho prirodzenej dĺžke – pripomeňme realitu slovami doktora Weisa v spomenutom článku…

 

Očkovaní sú rizikom –  je preto evidentné, že problém tretej vlny u nás teraz spustila vláda a jej „odborná“ komisia svojimi neodbornými postupmi, v rámci ktorých nechali očkovancov prechádzať cez hranice hala-bala. Ďalšiu škodu veľkého rozsahu tým spôsobujú.

A ja k tomu dodávam, že ľutujem – ale nemôžeme sa tváriť tak, ako si to predstavuje vedec Čekan, ktorý priznáva dramatickú situáciu počas druhej vlny pandémie. Vyjadril ľútosť nad množstvom obetí. Na otázku, kto za to môže sa v článku v linku povedal len: „Urobme hrubú čiaru.“

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/593093-vedec-cekan-v-ide-o-pravdu-o-druhej-vlne-pandemie-je-mi-to-luto-obeti-mohlo-byt-menej/

Ja si dovolím verejne mu oponovať – žiadnu hrubú čiaru rozhodne robiť nemôžeme – kopy mŕtvych ľudí a škoda veľkého rozsahu si zaslúžia mať vinníkov nielen pomenovaných, ale aj potrestaných.

 

Takže úplne zbytočné boli tie podvodnícke štatistiky, drahá vláda,  ktorými ste osprosťovali Slovákov.

Väčšinu nakazených zo zahraničia prichádzajúcich a aj väčšinu zistených pozitívne testovaných tvorili neočkovaní.

Isteže – však očkovanci prichádzali cez hranice bez testov, to len tých z nich ste zachytili do štatistiky, ktorí sa cítili tak zle, že vyhľadali pomoc. Neočkovaných ste testovali všetkých, aj do karantény šli, tak nám verejne vysvetlite, že ako práve oni roznášajú nákazu.

A takisto záchyt pozitivity – neočkovaných nútite sa testovať kvôli kadečomu, očkovaní sa testovať nemusia – tak mi vysvetlite, ako by sa mohli ich počty objektívne objavovať v štatistikách? No nijako.

Takže takúto výpovednú hodnotu majú tie vaše epidemiologické štatistiky.

A potom sa čudujete, že vám národ neverí?

 

Nadávate tu ľuďom konajúcim zodpovedne, keďže sa odmietajú zapojiť do klinickej štúdie, ktorej vedľajšie dopady na zdravie v súčasnosti nikto nevie ani len predvídať. Ten, kto nemá úctu k ľuďom, nie je schopný ich viesť.

Veru, urážate nás, neočkovaných.

Ibaže si uvedomujem, že od niektorých ľudí by zrejme ich pochvala bola urážkou, a ich urážanie a nadávanie je pre nás tým najlepším komplimentom a vizitkou.

A tak s hrdosťou môžem prehlásiť „je suis dezolat“.

 

Elena

 

mirsa nemôžeme to preložiť do francúzštiny, to je rýdzo slovenské, iná vláda tak svojich občanov netituluje,,,

Anjeli lietajú tíško 9. – Len pár slov. . .

04.09.2025

Čas kráča k zime. Letné presvetlenie nadrána sa vytráca míľovými krokmi. I večerná tma pribieha čoraz rýchlejšie, v čase kedy som pozorovala podvečerné oblaky prednedávnom dnes svieti na oblohe zlatožltý mesiac. V podvečere som si po únavnom maľovaní chodby v byte vydýchla. Deti sa prihrnuli s oneskoreným meninovým darčekom, keďže vybehli i na huby, bola som potom [...]

Ej, ej 8. – Keď prezident dostáva návrhy

04.09.2025

Veru, prezident dostal návrh. Slovenský prezident, spresňujem ešte. Zaangažoval sa do tej storky so SAV. Návrh dokázať pravdu teraz dostal. Má jedinečnú šancu pomôcť ukázať pravdu a osvietiť ňou davy. Využije ju prezident? Elena zdroj [...]

Ej, ej 7. – Podivný meter spravodlivosti

03.09.2025

Spomínate si ešte na streľbu pri Teplárni? To boli médiá plné článkov o tom, ako treba stíhať i otca páchateľa, že nezaistil zbraň, aby ju nemohol vziať páchateľ. No teraz sú ticho po vražde dvoch nevinných ľudí – ani slovo o tom, že otec páchateľa má nejakú spoluzodpovednosť. Veru je však namieste riešiť i jeho – lebo vedel, že má [...]

Donald Trump a Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj v telefonáte Trumpovi: Kľúčom k mieru je pripraviť ruskú vojnovú mašinériu o peniaze

04.09.2025 23:00

Vstup Ukrajiny do EÚ by mal byť podľa prezidenta Ukrajiny súčasťou bezpečnostných záruk.

Národná garda, Washington

Washington D.C. opäť zažaloval Trumpovu vládu za nasadenie Národnej gardy

04.09.2025 21:09

Ide už o druhú žalobu na republikána Trumpa podanú predstaviteľmi Washingtonu ovládaného demokratmi.

afganistan zemetrasenie vrtuľník

Afganistan zasiahlo tretie silné zemetrasenie, tentokrát s magnitúdou 6,2

04.09.2025 20:54

Predchádzajúce otrasy si tento týždeň vyžiadali viac ako 2200 životov a vyše 3600 ľudom spôsobili zranenia.

North Korea Russia

Po stretnutí Kim - Putin nastúpil špeciálny tím. Zlikvidoval všetky zneužiteľné fyzické stopy severokórejského vodcu

04.09.2025 20:10

Tajnostkársky severokórejský režim prísne stráži akékoľvek informácie týkajúce sa zdravia Kim Čong-una.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,200
Celková čítanosť: 10726647x
Priemerná čítanosť článkov: 3352x

Kategórie

Archív