Krucinál 1. – Čo Heger nedomyslel. . .

Keď som pred tromi rokmi písala – teda nie v tomto blogu, ale vo viacerých prácach na medzinárodných konferenciách, že Amerika nie je tak ďaleko, ako by sme si mysleli, že môže dôjsť k útoku na nejakej našej škole a že je potrebné zaškoliť učiteľov o správnom postupe v takej situácii – mysleli si asi mnohí, že som sa zbláznila, alebo v lepšom prípade, že preháňam.

A potom došlo ku útoku vo Vrútkach.

Pripomínam si to teraz, keď si uvedomujem, do čoho sa hrnie táto spoločnosť.

 

Kľúčom v tejto spoločnosti je preukazovanie úcty a nie búchanie do stola – povedal Heger.

Myslela som, že sebakriticky zauvažoval, ale kdeže…

https://www.hlavnespravy.sk/heger-na-facebooku-vola-po-zastaveni-hnevu-a-budovani-kultury-ucty-zaroven-vsak-priznava-ze-polena-pod-nohy-si-hadzu-aj-samotni-politici-vo-vladnej-koalicii/2778756

Uvažuje vôbec ten chlap? Lebo neviem si predstaviť, ako by sa dal zladiť jeho nápad povinne očkovať tou pochybnou vakcínou kohokoľvek so životom plným vzájomnej úcty v tejto spoločnosti.

Možno očakáva úctu len voči sebe od nás ostatných, bez reciprocity, čo znamená bez vzájomnosti, bez jeho pričinenia – bez jeho úcty voči iným a bez jeho úctyhodnosti, t. j. že  pri tom nevykazuje správanie hodné úcty. To je iluzívne. Úcta je jedna z mojich veľkých tém – jednak ľudsky sa snažím ju prijímať, a jednak aj odborne, lebo pri téme extrémneho násilia a možných školských útokov som nielenže varovne písala, ale i program na zvýšenie úcty v prostredí školy ku škole a medzi aktérmi školy navzájom som vytvorila.

Takže Hegerovo prázdne táranie o úcte problémy v tejto spoločnosti nevyrieši.

 

Peklo by tu rozpútalo, ak by niekoho očkovali proti jeho vôli – kvôli práci, veku, či hoci i preto, lebo nemá peniaze na „vykúpenie sa z očkovania pársto eurami“.

Nebolo by treba ani nejaké trvalé následky na zdraví u tých ľudí či smrť niekoho blízkeho v dôsledku nútenej účasti v tom pochybnom pokuse. Už samotný akt núteného očkovania je natoľko osobnosť človeka ponižujúcim činom, že spustí nenávisť sám osebe.

Toto, čo vláda spúšťa svojimi nápadmi, je cesta nielen ku fašizácii spoločnosti,na ktorú som upozornila nedávno v blogu. Ale spúšťajú doslova výrobu osamelých vlkov, ktorí útočia nemonitorovateľne a nezachytiteľne v mnohých prípadoch, ako by sme sa mohli poučiť z Ameriky. Každodenné drobné nepríjemnosti sú obrovským tlakom práve na formovanie páchateľov tohto typu, takže len znepríjemňujte život neočkovaným a robte rozdiely, idioti.

Ukazuje sa, že presne ako som očakávala, Sulík ostal Sulíkom, Kolíková Kolíkovou a Heger Hegerom. Hlavne na nich treba smerovať vyvodenie zodpovednosti za všetko, čo sa udeje – lebo vonkoncom neverím v to, že ten ich nápad dopadne dobre…

Kollár ukázal zdravé jadierko a súdnosť, vyjadril sa jednoznačne proti povinnému očkovaniu. Tak uvidíme, ako to tu nakoniec dopadne.

 

Mne dnes prišlo vyrozumenie, že vraj už nejaký pán Rastislav podal podnet za tú vakcínu a že to preverili a je to s vakcínou údajne v poriadku, takže už to preverovať nejdú. A tak som zauvažovala, či v prípade, keď sa preukáže že šlo o zločin proti ľudskosti, budú stíhať i vyšetrovateľov. Lebo zdravotníkov myslím si že určite áno.

Smutno-smiešne mi bolo, keď zlepili narýchlo zákon o zvýšenej ochrane zdravotníkov. Jedno by mi to mohlo byť, však ja na nich nechodím útočiť, no nedá mi to a poukážem varovne, že je to nezmyselný nápad,hodne, hodne iluzívny.

Pretože v rámci domáceho násilia viete kedy zomiera najviac žien rukou páchateľa? Keď vydajú súdny zákaz priblíženia. Žiadny zákon a papier ešte nikomu bezpečie nepriniesol.

 

To, čo táto vláda potrebuje riešiť, nie je očkovanie národa proti jeho vôli, ale jeho životná úroveň.

Lebo zvyšovanie cien energií, potravín a všetkého možného zasiahne ľudí skutočne výrazne. No tu vláda úplne zlyháva,hoci by mala ísť zamestnávateľom príkladom v prístupe ku zamestnancom – stačí sa pozrieť na zamestnancov štátu – v tejto situácii návrh štátu o zvyšovaní miezd o tri % vyznieva ako hodenie ohlodanej kosti psovi, aby bol poslušný. Úplne postačí, aby sa spojili zamestnanci v školstve a príslušníci polície, a vláda tu má problém.

 

 

Kľúčom v tejto spoločnosti je preukazovanie úcty a nie búchanie do stola – povedal Heger. Má úplnú pravdu. Ale musí začať od seba…

 

 

Elena

Ej, ej 5. – Chcete si kúpiť guľomet alebo tank?

01.09.2025

Teda úvodom rovno – aby som vás neuviedla do omylu – nepredávam. Môžete ale požiadať vládu, nech nejaký ten guľomet či tank zadováži i pre vás. Však vy by ste ich mali splácať i vaše deti či vnúčatá najbližších 45 rokov vraj. Píše o tom Heredoš https://www.facebook.com/photo/?fbid=1371741424954874&set=a.523964779732547 Miro Heredoš 7 h· VLÁDA CHCE [...]

Ej, ej 4. . Ako Poliaci Ukrajincom hranice ujasnili. ..

31.08.2025

Problém hraníc na Ukrajine sa vonkoncom netýka iba územia. Môžeme dlhodobo pozorovať, že podaktorí ukrajinskí občania – vrátane Zelenského – majú problém i s hranicami slušného správania. Namiesto vďačnosti za dávané je tu arogancia a ako samozrejmosť berú svoje požadovanie „dávajte čoraz viac“. Slováci im poslušne posielajú elektrinu i plyn, [...]

Ej, ej 3. – Tí apolitickí. . .

30.08.2025

Výročie SNP. Kadejako ho ľudia trávili. Oslavu v Banskej Bystrici narušil folklórny súbor Urpín, ktorý na poslednú chvíľu oznámil, že na slávnostiach nevstúpi, aby vraj nebol spájaný s politikou. Minister obrany Robert Kaliňák pritom uviedol, že s vystúpením FS Urpín sa rátalo až keď sami prejavili záujem prispieť svojim číslom v rámci programu [...]

Maduro

Maduro: Venezuelu ohrozuje osem amerických vojnových lodí s 1200 raketami

01.09.2025 22:48

Venezuelský prezident vyhlásil, že krajina čelí „najväčšej hrozbe za posledných 100 rokov“.

Robert Fico, TB

Premiér pri príležitosti Dňa Ústavy SR odovzdal trom laureátom cenu A. Dubčeka

01.09.2025 20:40

Štátnu cenu si prevzali Štefan Grman, Jozef Banáš a Jan Telensky.

Russia Ukraine War

Zabi politika a vydáme ti mŕtvolu syna. Ukrajinci zistili motív vraždy bývalého predsedu parlamentu

01.09.2025 20:15

Začína sa objavovať viac podrobností o likvidácii niekdajšieho šéfa ukrajinského parlamentu. Andrij Parubij sa stal obeťou atentátu 30. augusta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,196
Celková čítanosť: 10717906x
Priemerná čítanosť článkov: 3354x

Kategórie

Archív