To je ono 3. – Nesmieme byť takí chamtiví, ľudia. . .

Ako to povedal minister Naď výstižne –  je kopa krajín, ktoré sa bijú o prítomnosť amerických vojakov u nich doma. Žiadajú ich, aby k nim prišli. Prosia ich o to.

Tak vidíte.

Je to príležitosť, milí spoluobčania, aby sme nemysleli iba na seba a neboli chamtiví  a aby sme sa podelili s inými. Aby sme sa vedeli zrieknuť niečoho. Teda v tomto prípade tých amerických vojakov – keď ich iní tak chcú a potrebujú a volajú zúfalo, azda by sme neboli takí sebeckí, aby sme ich sem k nám navláčali?

 

A predstavte si Korčok takýto leták vyrobil

 

a potom ho stiahol po pohoršených ohlasoch ľudí s tým, že sa ospravedlňuje za nevhodnú grafiku.

Iste si uvedomil, že to je klamstvo nehorázne

https://picuscapital.sk/skandal-zatiahnu-do-vojny-nevinne-slovenske-deti-korcok-sa-uchylil-k-skandaloznej-propagande/

Je to určite znamenie osudu, myslím si – aby sme si uvedomili, že naše deti nie sú smutné z toho, čo si myslíme o tej zmluve.

Ale verím tomu, že by boli smutné, keby nám tu vláda navláčila cudzie vojská a základne a kvôli tomu by sme sa zatiahli do ohrozenia, ich otcovia, bratia i dedkovia, či ich kamaráti by museli ísť do vojny.

Chceme mier pre naše deti. K tomu potrebujeme presne nula amerických základní. Presne nula amerických vojakov.

 

Ja to úplne chápem, že Spojené štáty sú pre podaktorých životným snom v štýle Majster Proper – zariadim všetko za vás. Veď teraz i za nás všetkých  vybavujú ten plyn z Kataru.

Otvorene sa opýtam – máte niekoho, kto sa stará i o to, či máte čím kúriť a či máte dostatok toaletného papiera na WC? Ktorý vybaví všetko pre vás za vás? Ktorý si namiesto vás láme hlavu, čo všetko potrebujete vybaviť a rieši to už dopredu, aby ste netrpeli potom nedostatkom? No vidíte, pravdu si priznajme – všetci na vás kašlú okrem USA: tí by sa vám nanosili aj do drevárne alebo kurína, len aby s vami boli.

 

Predstavte si – dojal ma ich záujem a angažovanosť – lebo čo robí EU pre naše dobro? Leyenová si zrejme niekde v kúte pazúry, teda nechty, brúsi, namiesto toho, aby sa starala čím budeme kúriť v týchto mrazoch. Zato USA – tým sa nelenilo až do Kataru vybehnúť kvôli nám.

Teda – no počkajte, ako to pôvabne formuloval článok v denníku SME  –

https://ekonomika.sme.sk/c/22825943/usa-rokuju-s-katarom-o-dodavkach-plynu-do-europy.html

USA sa chcú poistiť pre prípad, že by možná ruská invázia na Ukrajinu viedla k nedostatku suroviny v Európe

To už akoby im Európa patrila, takú starostlivosť o nás majú…

Kataru aj veľvyslanectvo otvoria v USA, len aby ten plyn dali. Ale poviem vám, ktovie po koľko by ten plyn z Kataru bol – to sme mali zistiť a prepočítať si ešte skôr ako ho začali Američania  pre nás od nich drankať. Lebo je možné, že by sme si ho ani nemohli dovoliť kúpiť, pri tých našich žobráckych platoch a zúfalo rastúcich životných nákladoch.

 

A zasa, na rovinu – nemôžeme iba na seba myslieť. Je to pohodlné, aby  všetko pre nás za nás zaistili ONI. Ale veď koľko národov ich potrebuje a volá, ako to výstižne Naď povedal. Nesmieme byť takí chamtiví, my máme vlastnú armádu – povolajme ju pekne domov skade-tade, kam sa na povel vlády porozliezali  – na hranice s Ruskom, i na Balkán, a skutočne kde všade ešte ani netuším. Majú tu svoje rodiny, svoje deti, svoj domov.

Takže nás má kto brániť.

Američanov tu nepotrebujeme, nech idú tam, kde ich chcú.

 

Elena

 

P. S.: Ach, a čo budeme robiť bez plynu, ak Američanov sem nepustíme a ten plyn z Kataru nám teda nedovlečú?

Ja Vám verejne sľubujem, že ak ani jedného Američana tu nebudeme mať, tak ja osobne napíšem list Putinovi s prosbou o plyn pre nás, obyčajných ľudí na Slovensku.

 

Načo veľa slov 7. – Pripravujú sa na vojnu európske národy?

01.04.2025

Výpadok liekov je u nás veru problém. Nerozumiem prečo vypadávajú vo výrobe údajne – chýbajú ľudia, suroviny, či čo sa deje? Možno kšeftári s liekmi? Doteraz nevieme, čo za lumpov a to u nás obohacovalo týmto spôsobom https://tvnoviny.sk/domace/clanok/850758-trpime-ich-nedostatkom-no-niekto-si-z-nich-robi-biznis-mnohe-lieky-sa-nelegalne-vyvazaju-do-zahranicia akosi [...]

Vo vánku 6. – Pravda o Jakubovi a Matúšovi. . .

31.03.2025

Pravdu o Jakubovi a Matúšovi vám teraz poviem. I ešte niečo naviac prezradím. Mám rada silné príbehy, možno i vy. Jakubovi nerozdal život tie správne karty, povedali by sme v prvej chvíli. Pridusil sa pri pôrode a má ťažké celoživotné následky. No už pri druhom pohľade si uvedomíme, že mal i veľa šťastia – osud mu nadelil milujúcu mamu a starostlivého [...]

Vo vánku 4. – Svet potrebuje hrdinov. . .

30.03.2025

Svet potrebuje hrdinov... Niektorí túžia byť hrdinami – ja nie, mne by postačilo hrdinu vidieť – povedala som Zámeru sveta nedávno – rada by som videla hrdinu. Takého ozajstného, vieš, ozajstne ozajstného. Zasmial sa a lúskol prstami. Čo povieš, je to hrdina? Remeselník, ktorého pozvali ku oprave domu po povodniach v Česku [...]

Rádio Slobodná Európa, Slobodná Európa, RFE

Rádio Slobodná Európa začalo posielať zamestnancov pražskej centrály na neplatenú dovolenku

01.04.2025 20:39, aktualizované: 20:56

Administratíva Donalda Trumpa chce financovanie RFE/ RL ukončiť, rozhlasová stanica sa proti tomu bráni súdne.

Krava

Slintačka a krívačka sa zrejme rozšírila na ďalšiu farmu

01.04.2025 20:17

Výsledky odobratých vzoriek budú známe v stredu ráno.

Mikuláš Černák, súd

Bos bosov Mikuláš Černák sa po 27 rokoch môže dostať na slobodu. Advokát: Šancu má, všetko je v rukách sudcu

01.04.2025 19:30

V stredu bude Černák stáť pred súdom so šancou opustiť väzenskú celu.

France Presidential Election

Le Penová sa odvolala proti rozsudku súdu v Paríži. Kedy by sa mohol konať odvolací proces?

01.04.2025 18:52

Vzhľadom na obvyklé prieťahy v justícii by sa odvolací súdny proces mohol uskutočniť prinajlepšom o rok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,124
Celková čítanosť: 10264725x
Priemerná čítanosť článkov: 3286x

Kategórie

Archív