Hlasno 7. – Hľadám počítačového machra alias Raz je dnes. . .

V pondelok som vám v blogu prezradila, že dýcham dračie plamene

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2023/08/15/zazracnenie-7-rozpravkovo/

a že vám aj dôvod prezradím raz.

Raz je dnes.

V tichu nedeľného večera sedím a pijem ľadovo-ľadový hruškový džús (lebo mám rada nápoje ľadové alebo horúce). Vedela by som v tejto chvíli písať blog o tooooľkých inšpiratívnych veciach, lebo pri vypratávaní poličky som našla veci, ktoré som si do nej pred pár rokmi skladala. O dvojplameňoch i horoskopoch, kairomanceroch a kadejakých iných zaujímavostiach..  Ale  živote som uprednostňovala povinnosti – a tak i teraz. Pokladám za moju povinnosť nájsť Elis Ku, lebo nedovolím nikomu beztrestne dávať ha-ha pod obrázky spojené s mojim synom..

Preto vám teraz celý ten príbeh poviem, lebo hľadám počítačového machra, ktorý mi dá informáciu, ktorú potrebujem.

 

Príbeh je to škaredý, lebo začína nedávnym článkom z Plusky. Vlastne nie, začal pred rokom príbehom vraždy v Revúcej – aj médiá o tom písali

https://regiony.zoznam.sk/zabijala-pomsta-muz-vrazil-do-auta-exprartnerky-a-zabil-ju-sokujuce-zostava-na-slobode/

Názor na to, že páchateľa súd ponechal na slobode napriek protestom prokurátora a že sa dokonca vyjadril predseda súdu, že mohlo ísť o skratové konanie u páchateľa (napriek skutočnosti, že obeť páchateľ prenasledoval od rána, dvakrát volala políciu a kamerové záznamy ukazujú, že čin pripravoval). si urobte sami.

No a nedávno priniesla Pluska ďalší článok –

https://www1.pluska.sk/krimi/podnikatel-celne-vrazil-expartnerky-iriny-43-nadalej-soferuje-sokujuce-slova-jej-mamy

Obvinený z úkladnej vraždy je stíhaný na slobode, dokonca šoféruje a chystá sa podnikať. Vyzeralo by to ako fraška – vážne u nás človek obvinený z úkladnej vraždy môže začať podnikať – a to ešte v situácii, kedy neúspešne podnikal opakovane predtým a dlží  podľa vyjadrení ľudí na fb údajne veľké sumy štátu? Tento človek má údajne vážne zdravotné problémy – využíva kúpele, liečia ho, chodí na masáže a rehabilitáciu – píše článok v linku a ja som uvažovala, či to nie je nejaký fiktívny článok Plusky. Lebo toto natočiť, ozývali by sa diváci, že príbeh je neuveriteľný.

Znalec v posudku však vystríha pred možnou recidívou jeho správania a tak sa matka mŕtvej obete prirodzene bojí aj o život svojho vnuka. Je zjavne namieste si položiť otázku, čo za zvláštny prístup to produkuje najvyšší súd.

 

Toľko na objasnenie pozadia.

Pod článkom sa rozbehla búrlivá diskusia, v nej niektorí diskutéri uvádzali nie príliš pekné veci o páchateľovi. Objavila sa tam diskutujúca Elis Ka a vyjadrovala sa o konaní páchateľa podporne, s niektorými z diskutujúcich, ktorých to rozčúlilo, komunikovala. Jednej z diskutujúcich dokonca na fb vypisovala urážala ju. Pridala som koment, že si je iste vedomá, že schvaľovanie trestného činu je tiež trestné. Pustila sa i do mňa, vulgárnu nadávku z fb som síce dala preč a blokla som ju, ale jej polajkované veci som si tam nechala, aby bola dohľadateľná.

Profil bol vytvorený z fb profilu Silvia Lorencová – ako ukazovala informácia o stránke. A aj druhý z profilov, ktorý sa tam objavil s  podobnými identifikačnými znakmi, že vznikol pár hodín pred diskusiou pod menom Eva Vesela niesol rovnaké komunikačné znaky. Ak sa pozriete na môj fb, pod fotkami je polajkované ha-ha dvomi osobami a mne ich neukazuje, hoci blokla som len jednu, takže je to tá istá osoba. Ak ste počítačovo zdatní určite o Elis Ke budete mať viac info ako ja.

Takže hľadám počítačového machra. Ak sa o info o Elis Ke so mnou podelíte – budete mať jeden môj blog na želanie, na vami vybranú tému. Do troch dní od doručenia info.

 

Elena

 

P. S: Z môjho Fb som už dnes (23.8.) vymazala Elis Ku s jej Hahaha. No a tak dvojjedinej osobe spájam jej zlo k nej ako hadovi chvost a zostáva sama s následkami svojich činov – leig leis tachairt agus leig leis fuireach mar sin. 

 

 

Načo veľa slov 7. – Pripravujú sa na vojnu európske národy?

01.04.2025

Výpadok liekov je u nás veru problém. Nerozumiem prečo vypadávajú vo výrobe údajne – chýbajú ľudia, suroviny, či čo sa deje? Možno kšeftári s liekmi? Doteraz nevieme, čo za lumpov a to u nás obohacovalo týmto spôsobom https://tvnoviny.sk/domace/clanok/850758-trpime-ich-nedostatkom-no-niekto-si-z-nich-robi-biznis-mnohe-lieky-sa-nelegalne-vyvazaju-do-zahranicia akosi [...]

Vo vánku 6. – Pravda o Jakubovi a Matúšovi. . .

31.03.2025

Pravdu o Jakubovi a Matúšovi vám teraz poviem. I ešte niečo naviac prezradím. Mám rada silné príbehy, možno i vy. Jakubovi nerozdal život tie správne karty, povedali by sme v prvej chvíli. Pridusil sa pri pôrode a má ťažké celoživotné následky. No už pri druhom pohľade si uvedomíme, že mal i veľa šťastia – osud mu nadelil milujúcu mamu a starostlivého [...]

Vo vánku 4. – Svet potrebuje hrdinov. . .

30.03.2025

Svet potrebuje hrdinov... Niektorí túžia byť hrdinami – ja nie, mne by postačilo hrdinu vidieť – povedala som Zámeru sveta nedávno – rada by som videla hrdinu. Takého ozajstného, vieš, ozajstne ozajstného. Zasmial sa a lúskol prstami. Čo povieš, je to hrdina? Remeselník, ktorého pozvali ku oprave domu po povodniach v Česku [...]

Rádio Slobodná Európa, Slobodná Európa, RFE

Rádio Slobodná Európa začalo posielať zamestnancov pražskej centrály na neplatenú dovolenku

01.04.2025 20:39, aktualizované: 20:56

Administratíva Donalda Trumpa chce financovanie RFE/ RL ukončiť, rozhlasová stanica sa proti tomu bráni súdne.

Krava

Slintačka a krívačka sa zrejme rozšírila na ďalšiu farmu

01.04.2025 20:17

Výsledky odobratých vzoriek budú známe v stredu ráno.

Mikuláš Černák, súd

Bos bosov Mikuláš Černák sa po 27 rokoch môže dostať na slobodu. Advokát: Šancu má, všetko je v rukách sudcu

01.04.2025 19:30

V stredu bude Černák stáť pred súdom so šancou opustiť väzenskú celu.

France Presidential Election

Le Penová sa odvolala proti rozsudku súdu v Paríži. Kedy by sa mohol konať odvolací proces?

01.04.2025 18:52

Vzhľadom na obvyklé prieťahy v justícii by sa odvolací súdny proces mohol uskutočniť prinajlepšom o rok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,124
Celková čítanosť: 10264672x
Priemerná čítanosť článkov: 3286x

Kategórie

Archív