001 6. – Neznámy hrdina. ..

Ďakujem, neznámy hrdina „insider“ za Tvoju odvahu – ďakujem úprimne za nás všetkých.

Komu a za čo takto verejne ďakujem – o tom porozprávam v dnešnom blogu.

A samozrejme pohovoríme i o košiari, pre koho je určený a pre koho nie, aby to vedeli v Komore ortopedických technikov. Hej, zrejme cítite tie dračie plamene, však? No veď jasné, som drak – a nie pre nič – za nič.

 

O čom, o tom…

Prezradím úvodom, že tento môj blog nadväzuje na  tretí blog tejto jedenástky 001 3. – Sieť špiny, v ktorom som písala o nehoráznej rozkrádačke v zdravotníctve v oblasti protetických pomôcok pre pacientov.

Sieť špiny, ako sa ukazuje (podrobný článok o tom priniesol minulotýždňový  časopis Plus  7 dní), je naozaj rozsiahla – a spája podaktorých majiteľov protetických firiem a lekárov v špinavej spolupráci ako naryžovať na úkor poistných odvodov.

Šéf komory ortopedických technikov podľa spomenutého článku rozoslal následne ďalší mail (o prvom jeho podivuhodnom maili som písala v 001 3. – Sieť špiny) s poďakovaním „ovečke, ktorá ušla z košiara“.

 

Nuž, ja k tomu len toľko…  

Milí naši bezzábranoví okrádači, nože, rozhliadnite sa lepšie, alebo začnite jesť viacej mrkvy – zlatíčka, vy nie ste v košiari, ale v chlieve…

Košiar obvykle chráni bezbranné ovce pred vlkom, rozhodne nie je zariadením na zhlukovanie pažravých vlkov, aby ste boli v obraze všetci, ktorí ste bez hanby ryžovali z našich zdravotných odvodov.

Takže vy nie ste v žiadnom košiari – lebo vy nie ste ovce, vy ste len obyčajní pahltní a nenásytní vlci. Pre mňa ste všetci, ktorí takto ryžujete – len obyčajné špiny bez morálnych zábran (napísala by som svine, keď už spomínam chliev, ale bola by to urážka svíň) – nehanbíte sa priživovať na úkor chorých ľudí.

Biznis je biznis – na Slovensku ho možno realizovať akokoľvek a s čímkoľvek, pre podaktorých ľudí bez morálky a charakteru. Ťažko uveriť, že by ryžovisko chceli zastaviť, len trochu počkať, zmeniť spôsob, znenápadniť. Aj autorka článku – teda nie ja, ale redaktorka a autorka článku v spomenutom časopise pani Žitná Lučaiová) dostala „dobre mienené varovanie“…

 

Práve v tomto čase…

Práve v tomto čase uzavreli dohody o vine a treste tí, ktorí bez hanby ryžovali na onkologických liekoch.

Nie, neprekvapuje ma, že tento štát umožňuje zločincom unikať spravodlivým dôsledkom svojho konania – rozhodne nemožno čakať, že by takým lumpom dal spravodlivý trest slovenský súdny systém, a rozhodne nemožno čakať ani, že by sa k nejakým výkonom rozhýbal samotný minister zdravotníctva (ten by mal rozhodne dohliadnuť, aby sa títo ľudia už nikdy – naozaj nikdy a nikde – nemohli zamestnať v zdravotníctve).

Je to hanba, takáto „spravodlivosť“.

 

Záverom…

Nie, nedošlo by sa na špinavosti, keby nebolo jedného statočného. Som úprimne rada, že sa našiel niekto, kto je natoľko hlboko čestný, že sa nedokáže špinavostiam len ticho prizerať.

Ďakujem, neznámy hrdina „insider“ za Tvoju odvahu – ďakujem úprimne za nás všetkých.

 

 

Elena  23.8.2017, Predná Hora

To je tak 6. – Zázrak v slovenskom zdravotníctve. . .

14.05.2026

Chceli by ste zarobiť milión eur mesačne? Prezradím vám teraz ako na to. Mali sme v zdravotníctve málo ľudí? Možno už nebudeme mať, poviem vám – len čo si prečítate ako sa tam dá mesačne zarobiť bezmála milión eur, určite nad tým pouvažujú viacerí. Nie je to žiadny výmysel. Príspevok o tom je Vedľajšie úväzky | Takmer tritisíc lekárov pracuje aspoň na [...]

Ťuk 3. – I ja za ním plačem. ..

14.05.2026

Náš obraz sveta sa vždy spája s určitými miestami, vecami, ľuďmi. Ak ich zrazu niet, akoby nejaký jeho pilier chýbal. V mojom svete pri slove Poprad plávajú slová vraní park, Tatry a Christiania. Vraní park v jeho pôvodnej čarovnej podobe už niet, sú z neho len malé úlomky. Tatry, ach Tatry – boli ste tam niekedy v posledných rokoch? Ukradli nám ich čarokrásnu [...]

To je tak 5. – Neprajníci sú v tom Česku. . .

13.05.2026

Článok o tom, ako sa správal istý návštevník v ZOO v Brne, priniesli i naše médiá Samozrejme cenzurovanú Zo zoo v Brne: Muž zdolal zábranu a útočil na zviera! Aspoň že správy priniesli reálnu verziu https://tvnoviny.sk/zahranicne/clanok/1030022-otrasne-video-zo-zoo-muz-napadol-vzacne-zviera-na-socialnych-sietach-to-vyvolalo-burku V diskusiách v médiách jeho správanie kopa [...]

Si Ťin-pching / Donald Trump /

Taiwan, vojna, obchod. Trump opäť rokuje so Si Ťin-pchingom, Čína núka USA pomoc

15.05.2026 06:49

Taiwan, vojna, obchod. Trump opäť rokuje so Si Ťin-pchingom, Čína USA núka pomoc

Serbia Military Draft

Rusi zúria. Srbi pozvali k sebe na manévre vojakov z členských krajín NATO. Slováci medzi nimi chýbajú

15.05.2026 06:00

„Srbsko sa snaží sedieť na dvoch stoličkách. Belehrad by sa mal rozhodnúť, na ktorú stranu sa postaví," zdôraznil ruský poslanec Alexej Žuravlov.

korčok laššáková

Fico si vybral Kremeľ namiesto Merza, tvrdí Korčok. Laššáková o konci vojny: Spýtam sa Putina

15.05.2026 06:00

Údajná návšteva nemeckého kancelára na Slovensku, cesta Roberta Fica do Moskvy aj možnosti mierových rokovaní o Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,406
Celková čítanosť: 12018437x
Priemerná čítanosť článkov: 3529x

Kategórie

Archív