Hmmm 3. – Ruská invázia. . .

Verejnosť má právo vedieť pravdu!

Počuli ste už, že vznikla Dolnokrupská ľudová republika? Dnes budeme riešiť túto správu – ak ste ju ešte nevideli, neváhajte a čítajte. Ja viem, že ruskej základne u nás sú teraz plné médiá. Ale toto vám ešte určite neprezradili…

„Zo základne Nočných vlkov v Dolnej Krupej sa v noci zo štvrtku na piatok vyrojilo všetkých päť po zuby ozbrojených zelených mužíčkov – ruských motorkárov.“

Síce neboli vôbec ozbrojení, ani neboli zelení, ale čierni, neboli to navyše ani Rusi – ale jeden Slovák, dvaja Estónci a dvaja Lotyši, a v noci sa nikde nevybrali – ale inak všetko úplne sedí…

Teraz si o tom povieme viac…

 

Vznikla Dolnokrupská ľudová republika…

Článok s názvom Ruská invázia začala: Vyhlásená DOLNOKRUPSKÁ ĽUDOVÁ REPUBLIKA! priniesol včera slobodnyvyber.sk.

No čo vám poviem – skoro som kvôli tej správe o mobil prišla. Nie, nie, kdeže –  Noční vlci ma oň nechceli pripraviť. O mobil som skoro prišla pre môj zlozvyk občas si čítať vo vani. Niekedy knihu, inokedy články v mobile. A včera podvečer ma citovaný článok rozosmial tak, že mi tým skoro mobil utopil. Neviem ako by som to bola zvládla, kebyže o mobil prídem a nedočítam to do konca. Našťastie som oň neprišla – chválabohu.

Ach, ach, ďakujem, neznámy tajný autor…

 

Táto vtipná paródia ukazuje dve veci…

Obe spolu úzko súvisia. Prvá z nich je kolotoč neprávd a zavádzania okolo Nočných vlkov. Druhá spôsob, akým nám dlhodobo a v kadečom média dezinterpretujú pravdu.

Hystéria okolo Nočných motorkárov u nás už dávno presiahla hranice zdravého rozumu (i keď, povedzme pravdu, u niektorých „analyzátorov problému“ ho ani nebolo možné predpokladať). Nespáchali nič trestné, majú oficiálne povolenie od MV SR – a napriek tomu médiá a podaktorí „bezpečnostní analytici“ burcujú ku zrušeniu ich pobočky. Po tých ich vystúpeniach som prišla akurát k poznaniu, že bezpečnejší budeme na Slovensku nie bez „základne Nočných vlkov“, ale bez takých bezpečnostných analytikov.

Najnovšie články v štýle, že „ministerstvo vnútra vyčkáva“ by sa rovnako dobre popri Nočných vlkoch mohli týkať kohokoľvek z nás. Pokojne tam môžete dosadiť aj svoje meno. Ale pozrite, ako dobre sa to vyníma napríklad vo verzii „Saková nezavrela Kisku, čaká kým spraví nejaký prešľap“.

Nuž, dobre, viem byť ironická, keď chcem – ale niekedy netreba nič dodávať, však?…

Pred časom som napísala blog v jedenástke NAHLAS s názvom Nahlas 8. – Kotleba má pravdu. Písala som o tom, že pravda musí zostať pravdou, nech ju hovorí ktokoľvek. Ibaže na Slovensku to tak nie je – potvrdzuje to mnoho príkladov, situáciu okolo Nočných vlkov nevynímajúc.

Pretože keby médiá prinášali pravdu, nakoniec by vysvitlo, že „ruskú základňu na Slovensku“ neprevádzkuje Putin v zastúpení pár žoldnierov, ale obyčajný Slovák, navyše angažovaný už viac rokov v dobrovoľných hasičských aktivitách – a to naozaj aktívne, poskytoval pomoc pri viacerých povodniach a iných kalamitách. Kamaráti sa síce s Kaliňákom, ale príspevky na dobrovoľnú hasičskú činnosť dostávajú všetky zbory štandardne. A kto mu závidí, pokojne môže prevádzkovať dobrovoľných hasičov tiež – každá ruka v kalamitných situáciách je dobrá, to mi potvrdia všetci, ktorí ich zažili…

 

Skutočne si myslím, že nezmyslov o Nočných vlkoch stačilo…

Podaktorí sa už tými táraninami strápnili dosť. Namiesto toho, aby sme riešili „ruský gang“, v ktorom nie sú navyše ani žiadnu Rusi a teda od Putina nevideli ani cent, mali by sme všetci skutočne zamerať pozornosť radšej na dianie u nás.

Lebo slúži na odpútavanie pozornosti celý tento cirkus – a prezradím vám v nasledujúcom blogu, od čoho našu pozornosť odpútavajú.

JE TO PEKNÁ DAREBÁČINA.

 

Elena      21.7.2018

 

Mlčanie 10. – Máma od Elišky. . .

25.06.2026

O obetiach sa mlčí. Vytrácajú sa z našej pozornosti i pamäte – v záplave práv páchateľa vidíme len ich tváre po čine, ich hlasy nepočuť. Zúfalo putujú časom bez stôp vo verejnom priestore – na rozdiel od páchateľov. Páchatelia sú v centre nášho spoločenského záujmu. A tak sa dozvedáte z médií po pomerne krátkej dobe necelých dvoch rokov od činu, [...]

Mlčanie 9. – Hanbím sa za túto spoločnosť

23.06.2026

I tento blog venujem prípadu z Gelnice a jemu podobným. Poedukujem obete. A ešte doplním – aj verejne silne potiahnem túto tému, v prípade násilia, ktoré tu evidentne bolo dlhodobé, musí toto byť priťažujúcou okolnosťou pre páchateľa. Zareagujem na článok Smutná spoveď kamarátky zavraždenej učiteľky Zuzany, ktorý uvádza, že obeť nevedela o tom, kedy ho [...]

Mlčanie 8. – Vrah z Gelnice. . .

22.06.2026

Žena zabitá bývalým partnerom v Gelnici pred očami ich malých detí. O tomto prípade dnes pohovoríme tvrdo a otvorene. Prečo ju zabil? Žiadala o zákaz priblíženia – ten súd nedal. Zabil ju len preto, že nedostal zákaz priblíženia? Obete treba jasne varovať – zákaz priblíženia sám osebe nič nevyrieši – je nutné agresora monitorovať [...]

pohár, voda, tekutiny, pitný režim

Hlavne, že sú bazény napustené. Záhorie extrémne míňa pitnú vodu. BVS vyzýva: Okamžite začnite šetriť

25.06.2026 12:25

Ohrozené môže byť čoskoro zásobovanie viacerých obcí.

Fico, Magyar

Spor o Benešove dekréty sa vracia: Maďarská aliancia žiada zásah štátu, V4 hovorí o jednote

25.06.2026 12:18

Aj Republiková rada Maďarskej aliancie definitívne potvrdila, že nebudú spolupracovať so stranami Smer a Republika. Podľa vyjadrenia strany išlo o jednoznačný postoj.

Zelenskyj, Putin

Zelenskyj hovorí o presne vypočítanom pláne. Čaká na pomoc, ktorá má zlomiť Moskvu

25.06.2026 12:00

Ukrajina prinúti Rusko „zvoliť si mier“, tvrdí Zelenskyj.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,436
Celková čítanosť: 12185933x
Priemerná čítanosť článkov: 3547x

Kategórie

Archív