Založ si blog

Slová o svete 3. – Tu Iris, tu Iris – a kopa klamstiev . . .

Večerné televízne noviny priniesli opäť malý úlomok pravdy o domove sociálnych služieb IRIS. Ja vám z tej pravdy dnes poskytnem oveľa väčší kúsok. A hej, položím verejne niekoľko otázok.

 

IRIS a pravda…

Premieľanie správ o Bihárim a jeho „lekárskych“ kompetenciách v zariadení IRIS veľa vecí nevystihuje. Vo veci príslušné inštitúcie si prehadzujú kompetencie a zodpovednosť ako horúci zemiak.

Nevyšetrujú sa – respektíve verejnosti sa vôbec nepomenovávajú – niektoré veci, a ja nadobúdam podozrenie, že tu ktosi kryje lekárov, ktorí sú podľa mňa v tom celom kšefte namočení.  Teraz niektoré tie nepresnosti a nejasnosti jednoducho a jasne poskladáme,

takže:

Popri IRIS sa veľkolepo otitulovaný Bihári vyskytoval i v zariadení HOSPIC, IBLV, s. r. o., výpis činnosti v zmysle hospicu nájdete v Obchodnom registri, doteraz nie je ani zmienka v médiách o podivuhodnej činnosti tohto druhého zariadenia.

Otázka č. 1

Akú činnosť zariadenie HOSPIC, IBLV, s. r. o. zrealizovalo počas svojej existencie, prípadne dodnes realizuje?

 

Raz sa v televíznych novinách mihla správa, že vraj nikdy nevykonávalo žiadnu činnosť – ale to predsa nie je pravda. Aj samotný oznam zo stránky Slovenskej paliatívnej spoločnosti, varujúci pred týmto zariadením, o tom vypovedá. Ja sama som vo veci dala podnet na preverenie aj tohto zariadenia viacerým inštitúciám, odborný garant zariadenia HOSPIC, IBLV, s. r. o. mal byť konkrétny lekár – MUDr. Roman Rutkovský, rovnako aj činnosti zariadenia sa mali zúčastňovať ďalší dvaja lekári, MUDr. Habara a MUDr. Prokopičová.  Ani o jednom z nich nie je v médiách žiadna zmienka, médiá ich nepožiadali o nijaké vyjadrenie vo veci, pritom evidentne mohli a mali títo lekári odhaliť podvodníka.

Otázka č. 2

Ako s Bihárim po celý čas menovaní lekári spolupracovali a nezdal sa im pán odborník zvláštny?

 

Preskúmala už polícia, odkiaľ mali Bihári so svojou kumpánkou lieky – falšovali recepty? mali spolupracovníka v lekárni, ktorý im lieky dával bez predpisu? či mali lekára – ambulanta, ktorý im lieky predpisoval?

Otázka č. 3

Odkiaľ brali lieky v zariadení IRIS, a prečo o spôsobe ich získavania médiá mlčia? Kto a prečo kryje spolupáchateľa?

 

Povedzme si pravdu…  

Komu a prečo vyhovuje skutočnosť, že sa mlčí o tom všetkom, čo by v tomto prípade prezradilo tak veľa?

Otázka č. 4

Kto bol odborným garantom zariadenia IRIS –  a kde je v celom tom prípade jeho zodpovednosť za mŕtvych?                                                                                                                                                                                                             

Zdravotníctvo na Slovensku a pravda…

Pravdou je, že v oblasti etiky zdravotníkov by sa mala vyjadrovať pravidelne Komora lekárov, ako stavovská inštitúcia by mala získať morálny kredit práve vyjadrovaním jednoznačných mravných postojov v problémových situáciách. To sa nedeje.

Otázka č. 5

Prečo Komora lekárov mlčí i pri zjavných a dokonca preukázaných morálnych i trestnoprávnych pochybeniach zdravotníkov?

 

Bordel treba vymiesť…

Mnohí z nás majú skúsenosti s nehoráznym prístupom, nekvalitou, neodbornosťou. Ak sa vecei nenapravia, musíme žiadať zmenu ministerky za človeka, ktorý naozaj bude ochotný a schopný veci v zdravotníctve  účinne riešiť. Veď ide o zdravie a životy ľudí, aj o nemalé financie – stalo sa ryžoviskom pre podaktorých.

Otázka č. 6

Kto a kedy konečne zjedná v slovenskom zdravotníctve nápravu?

 

Záverom…

Uvedomujete si, že dôchodcovia boli bezbranní v rukách páchateľov??? Boli utlmovaní, možno niektorí ich vinou zomreli. Riešenie tohto prípadu bude signálom pre celú spoločnosť, ako sa bude pristupovať ku dôchodcom v budúcnosti.

Podľa mňa je nutné uzákoniť povinnosť o súčinnosti inštitúcií pri riešení podnetov a sťažností – t. j. v prípade, že žiadosť, sťažnosť, či podnet nemôžu riešiť v inštitúcii, kam bol doručený,  musia ho bezodkladne zaslať inštitúcii na riešenie príslušnej a kompetentnej konať.

A hej, mali by sme žiadať i vyvodenie politickej zodpovednosti za tento stav – pardon, bordel.

 

 

Elena   12.8.2018

 

 

Cesta duše 5. – Sú dni . . .

24.02.2024

Poviem ti príbeh, zašepkala som včera. Iba mne? Dnes? A veď hej, prikývla som. Prší a prší dneškom. Ja si s dažďom rozumiem, no teraz tu mám príbeh plný slnka. O dva dni skôr vznikol, pravdaže. Slnko dopadalo na vzdialené kopce. Tenké zlaté lúče objímali vrcholce stromov a pozlátili zdychavské lazy a svahy nad nimi. [...]

Ale nooo 8. – Navrhujem SND nové umelecké dielo. . .

22.02.2024

Musíme sa kultúrniť nediskriminačne, povedala som si zamyslene, keď som čítala pohoršené reakcie k novému umeleckému dielu SND o Ježišovi https://christianitas.sk/skandal-okolo-blasfemickej-hry-jezis-z-montrealu-sa-stupnuje/?fbclid=IwAR38R953h9_sBRFnP-vmFnl6TjCwp87Htb9oBcEz00nQQK3bmAe_5ntNtq0 Že vraj nový filozofický pohľad to je, tvrdí SND. No veď dobre – nevidela [...]

Ale nooo 9. – Všetci chcú naše dobro. . .

22.02.2024

Všetci chcú naše dobro. Nedajme si im ho vziať – znel známy aforizmus. Spomenula som si naň v dnešnom nadráne pri čítaní zaujímavej úvahy. O vyjadreniach, ktorá sa dnes šíria o dobách minulých. Nejde o dobu, v ktorej žili mamuty – lebo tie žili tak dávno, že k ich podobe sa nevieme vyjadriť, či skutočne verzia vedcami predkladaná je alebo nie je plne [...]

Ivan Korčok, Peter Pellegrini

Prieskum: Pellegrini by v druhom kole prezidentských volieb porazil Korčoka

25.02.2024 13:55

Ak postúpia favoriti prezidentských volieb Pellegrini a Korčok do druhého kola, podľa aktuálneho prieskumu Focusu pre Markízu by vyhral šéf Hlasu.

Igor Matovič, Michal Šipoš, OĽaNO

Hnutie Slovensko čaká začiatkom marca snem aj k blížiacim sa voľbám

25.02.2024 13:39

Hnutie by si malo voliť členov predsedníctva a venovať sa aj blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu a voľbám prezidenta.

Išikawa

Japonsko poskytne ďalšie miliardy jenov na obnovu po zemetrasení v prefektúre Išikawa

25.02.2024 13:37

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 na Nový rok zničila domy a infraštruktúru na polostrove Noto v prefektúre Išikawa na japonskom hlavnom ostrove Honšu.

holokaust, koncentračný tábor, Židia, fašizmus, kosti

Namíbia žiada od Nemecka, aby urýchlilo rokovania o odškodnení za genocídu

25.02.2024 13:20

Nemecko genocídu z koloniálnej éry uznalo, pričom krajine ponúklo financovanie rozvojových projektov v hodnote 1,1 miliardy eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,825
Celková čítanosť: 8851977x
Priemerná čítanosť článkov: 3133x

Kategórie