Založ si blog

Na ostrí noža 9. – Nelegálna inaugurácia. ..

 

Slová doktora Harabína o tom, že inaugurácia prezidentky by nemala prebehnúť, pokiaľ nie sú Ústavným súdom SR doriešené všetky podania, týkajúce sa regulárnosti volieb a teda aj právoplatnosti zvolenia pani Čaputovej ako prezidentky, ja osobne vôbec neberiem na ľahkú váhu. Predniesol ich včera na tlačovom briefingu, takže verejne.

 

Harabín má pravdu…

Jeho slová svedčia o jednom – že tento štát si zarába na veľký problém. Pretože podľa mňa bol by menší problém inauguráciu pozdržať a vynaložiť všetky sily, aby boli všetky podané podnety riadne doriešené, ako inaugurovať potenciálne neprávoplatnú prezidentku. Doktor Harabín pripomína situáciu z rakúskych volieb v roku 2016, nuž je namieste si z neho vziať poučenie pre nás. Súhlasím s ním – ide o atribúty právneho štátu. V právnom štáte nemožno páchať verejne a dokonca zo strany štátu bezprávnosť. Spochybnenie právoplatnosti inaugurovanej prezidentky zakladá závažný precedens – ohľadne všetkých ňou realizovaných krokov.

Navyše vyvstáva otázka, keď Ústavný súd rozhodne o neprávoplatnosti volieb, čo potom s neprávoplatne zvolenou prezidentkou? Budeme sa jej skladať na odškodnenie, ako Čentéšovi za nevymenovanie do funkcie?

Ja som už po voľbách napísala otvorene, že doktora Harabína pokladám za človeka, ktorý sa vyzná v práve. Naozaj vyzná. Takže vôbec si nemyslím, že by chcel robiť podania len demonštratívne, aby bolo. Ak niečo podal, je to riadne premyslené, má to hlavu a pätu – a preto mi pripadá nepochopiteľné, že sa tu vo veľkom inauguruje už pomaly mesiac. O šatách budúcej pani prezidentky sme sa dozvedeli toľko, že som už začala očakávať, že do inaugurovania média prinesú aj popis toho, akú spodnú bielizeň si pod tie šaty navlečie…

Zrejme očakáva, že si je inauguráciu pozrie národ aspoň kvôli tým šatám. Svoju pozornosť by však mala nasmerovať ku svojmu prejavu, mala by ním predstaviť svoju prezidentskú líniu. A podľa mňa by to mali byť jej vlastné slová, a nie čítanie kýmsi spísaného prejavu.

Slávnostná inaugurácia pani Čaputovej by sa v tejto situácii mala nazývať trapas storočia. A keby len trapas – ale i demonštratívne, oficiálne realizovaný neprávny krok. Presne tak, ako to doktor Harabín verejne pomenoval.

 

 

Elena     13.6.2019

 

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch a raz zájdete k všeobecnému lekárovi, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

ukrajina

Hrozivý scenár CIA: Ukrajina môže vojnu s Ruskom prehrať už tento rok

19.04.2024 07:50

Bill Burns tiež na príklade ilustroval, ako veľmi ukrajinským silám chýba munícia.

France Macron

Pred letnou olympiádou minister atentátov spustil jarnú ofenzívu proti teroristom

19.04.2024 07:00

Obava z možnej masakry v Paríži. Keby hrozil teroristický útok, organizátori by presunuli slávnostný ceremoniál na jedno z dvoch náhradných miest.

Milei

Ďalšia posila pre NATO: Argentína chce byť globálnym partnerom

19.04.2024 06:50

Argentína má od roku 1998 strategické vzťahy s ozbrojenými silami USA, hoci nie je plnoprávnym členom NATO.

Russia Ukraine War

ONLINE: Trump: Prežitie Ukrajiny je dôležité aj pre USA. Hýb sa Európa, daj viac peňazí

19.04.2024 06:15, aktualizované: 07:25

Prežitie Ukrajiny v súčasnej vojne proti Rusku je dôležité tak pre Európu, ako aj pre Spojené štáty, uviedol americký exprezident Donald Trump.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,850
Celková čítanosť: 8982642x
Priemerná čítanosť článkov: 3152x

Kategórie