Založ si blog

Čas vykročiť 9. – Vincent a vyspelá Európa. ..

 

Breivik je ľudská bytosť. I Vincent je ľudská bytosť – vlastne bol.

V pokračovaní minulého blogu poviem pár slov o Hitlerovom programe T4 a o jednej neľudskej vražde vo vyspelej európskej spoločnosti, stala sa v tomto týždni. Aj o žabe v čoraz horúcejšej vode bude reč. A o tom, čo nás čaká, ak budeme mlčať naďalej…

 

Vincent…

V minulom blogu  som napísala, že o popletenej predstave ľudských práv a morálnych hodnôt vyspelej európskej spoločnosti poviem pár slov na vysvetlenie, prečo ju nazývam spoločnosťou vrahov. Popísala som, ako luxusne sa vyspelá európska spoločnosť stará o mnohonásobného vraha Breivika. Vincentovi Lambertovi sa tá istá vyspelá európska spoločnosť postarala o brutálnu smrť bez vody a jedla – umieral niekoľko dní.

Vnímal bolesť – a ako píše článok na

http://necenzurovane.net/potucek/p38.html?fbclid=IwAR376PnnfrJWIgn8KJdJqMuVXZmRxB9g-LdK5I0NrnsJHhbmFQTysqwu0A0

keď sa nevládny a dospelý Vincent Lambert dozvedel o tom, že bude od stravy a nápojov odpojený, a takto pomalou a krutou smrťou zomrie, rozplakal sa.

Naozaj vegetatívny stav?

 

Eutanázia…

Písala som už o tejto téme, nejdem veci opakovať, pozrite si to tam, ak chcete

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2017/07/25/posepky-3-tien-smrti-nad-nami/

a

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/06/05/tvarou-v-tvar-sebe-11-vidiet-zlo/

Kontroverzná téma, podľa mňa nemá čo rozhodovať o smrti človeka súd.

Napíšem to takto, všeobecnejšie – daktorí z tých, ktorí rozhodujú o kadečom, sú také morálne trosky namočené do závislosti či kadejakých špinavostí, vydierateľní a bez morálnych zásad, takže podľa mňa ich prvých by mala spoločnosť eutanazovať – namiesto tých, o ktorých smrti rozhodujú.

Pochybnosti o úmysle eutanázie predovšetkým plniť slobodnú vôľu samotného eutanazovaného vyslovil – a podľa mňa opodstatnene – aj článok

https://www.tyzden.sk/casopis/15064/smr-ako-lep-ie-rie-enie/

Okrem iného článok pripomína, že ťažko hovoriť o vôli, ak usmrcujú i deti. Niektorí pediatri tvrdia, že deti v situácii ťažkej choroby skôr dospejú a vedia sa rozhodnúť – o čom mám vážne pochybnosti.

A už vôbec nemám slov na usmrcovanie malých detí. Uplatňuje sa tzv. Groningenský protokol, ktorý inicioval pediater Dr. Eduard Verhagen. Popísal „ako údajný svedok“ eutanáziu štyroch malých detí s rozštepom chrbtice infúziou morfínu a uspávacieho prostriedku midozalamu.

 „Dieťa zaspí,“ povedal o eutanázii. „Prestane dýchať. Je ťažké správne opísať emócie, ktoré sa s tým spájajú, ale je to istým spôsobom krásne. Až keď zomrú, prvý raz ich vidíte uvoľnené…“

(Dojemné – pripomína mi to situáciu, keď som mesiac po smrti syna šla k istej s energiami pracujúcej pani – a ona mi vykladala, že môj syn sa má fajn, krúži ako malý anjelik okolo mojej hlavy. Vyvolala tými rečami vo mne pocit, že by tak mala krúžiť i lekárka – páchateľka, veď je to také skvelé lietať ako anjelik…)

Nie, nemyslím si, že toto je o niečo menšia úchylka ako pedofília. Mali by ho liečiť, a ešte aj doškoliť v medicíne – rázštep chrbtice nie je smrteľná choroba, len forma postihnutia. Čo bude eutanazovať nabudúce – „ľudí s konskou nohou“, nevidiacich, hluchých, či ľudí s duševnou chorobou, ľudí nad 65 rokov, alebo nezamestnaných?

 

Nič vám to nepripomína?

Tak vám pripomeniem – fašistické Nemecko a jeho program T4,

„…Boh odišiel v roku 1941,“ povedal Emanuel Levinas, francúzsky filozof a teológ…“ píše článok

http://www.zoe.sk/?citaren&id=336

a pokračuje:

„…Možno Boh odišiel už skôr. Už v októbri roku 1939, na začiatku vojnového besnenia, nariadil Hitler plošné zabíjanie z milosti, ktoré sa týkalo chorých a postihnutých. Pod názvom Akcia T4 sa uskutočnila eutanázia novorodencov a veľmi malých detí s príznakmi mentálnej retardácie, fyzickej deformácie alebo inými symptómami prezentovanými v špeciálnom Dotazníku ríšskeho ministerstva zdravotníctva…“

 

V rámci „humánnej pomoci zbavenia utrpenia ich samých aj zníženia nákladov spoločnosti“ pomáhal program T4 na druhý svet „menejcenným ľuďom“

https://www.interez.sk/tajny-program-eutanazie-t4-neuverite-akym-sposobom-vrazdili-postihnute-deti-nacistickom-nemecku/

a detailný popis tu

https://www.researchgate.net/publication/322100516_Milosrdne_zabijanie_Eutanazia_nemeckych_deti

pritom článok uvádza, že mnohí rodičia za záchranu svojich detí aj bojovali a že nie všetky deti, ktoré sa stali obeťami nacistickej eutanázie, skutočne trpeli závažnými postihnutiami

„…boli to i deti, ktoré boli umiestnené na oddelenia s drobným postihnutím, iné dokonca len s poruchami učenia, alebo boli tzv. pomalšími žiakmi. Keďže sa mnohé dokumenty nezachovali, nie je možné vyčísliť presný počet detských obetí, ktoré boli zavraždené počas druhej svetovej vojny. Ich počet sa odhaduje najmenej na 5 000…“

 

Ojedinelé ťažké prípady? Kdeže, kdeže…

Ani dnes nejde o ojedinelé prípady, nebuďte naivní – v Holandsku takto ročne usmrtia údajne až 650 detí

https://www.lifenews.sk/node/7840

Kam to vedie podľa spomenutého článku:

„…Holandský profesor etiky Theo Boer, ktorý sa verejne vyjadril, že „dobrý zákon o eutanázii“ by priniesol relatívne nízky počet úmrtí, povedal v roku 2014 britskej Snemovni lordov, že teraz je presvedčený o tom, že samotná existencia zákona o eutanázii spôsobila, že asistovaná samovražda už viac nie je posledným východiskom, ale bežným postupom.

 „Mýlil som sa. Veľmi som sa mýlil, keď som veril, že regulovaná eutanázia bude fungovať. Bol som zástancom holandského práva, ale teraz, po 12 rokoch skúseností, mám úplne iný názor,“ povedal….“

Právo zabíjať novorodencov háji aj časť anglických lekárov. Nie, nemôžem to ani napísať – spomenutý článok píše o tom takto

Aj vo Veľkej Británii časť lekárov volá po možnostiach legálnej infanticídy, zabíjania novorodencov. Pomáhajú si aj bizarnými argumentmi, napríklad by vraj bolo menej interrupcií, keby budúci rodičia dieťaťa mohli počkať s rozhodnutím, či mu ponechať, alebo neponechať život, až do obdobia po pôrode.

Aj zdravé, nielen choré – narodí sa dieťa a vy sa potom rozhodnete, či ho ponechať nažive, alebo mu zakrútiť krkom. No skutočne vyspelá spoločnosť na pohľadanie. Všetky tie pobehlice bez morálnych zábran, ktoré tu máme, a kadejakí pedofili a iní fili sa do nej dokonale hodia.

 

Varia nás ako žabu…

Ak pozrieme do histórie, aj tam pri zabíjaní detí fungovali zrúdy v bielom. To, že má niekto titul lekára, ešte neznamená, že má patent na rozum, rovnako ani titul sudcu mu ho nedáva – myslite na to, keď vnímate ich hlasy.

Ak hovoria o práve na dôstojný život a o tom, že treba pomáhať k smrti ľuďom, ktorí ho nemajú – čo sa rozumie dôstojným životom? Má ho lekár, ktorý pije a berie úplatky, alebo ho tiež treba eutanazovať?

Chápete z mojej irónie obludnosť tých argumentov, ktoré nám tu podsúvajú? Prirovnanie o postupnom varení žaby, pri ktorom si neuvedomuje ničivý proces a nebráni sa, určite poznáte. Overtonovo okno bolo tiež párkrát spomenuté tento týždeň – je posúvaním tolerancie verejnosti voči pôvodne neprijateľným veciam.

Poviem vám o čo ide podľa mňa. Týmito neľudskými činmi nás chcú doviesť ku postoju, že „bude lepšie, ak týchto ľudí nebudú zabíjať takto kruto, radšej nech ich bezbolestne a rýchlo eutanazujú“.

To je podľa mňa pravý cieľ tej špinavej hry – aby preklenuli odpor verejnosti s aktívnym eutanazovaním – a potom, žaba,  var sa – raz možno prišli aj ku eutanazovaniu chorých, starých a nepotrebných, ekonomicky neefektívnych.

Tie najmúdrejšie slová o eutanázii, aké som počula, som popísala tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/02/06/s-laskou-mama-10-tie-najmudrejsie-slova-o-eutanazii/

Prosím, prečítajte si ich tam – a tu už len pripomínam, pre tých, ktorí si uchovali zdravý úsudok, uvažujte a nemlčte.

 

Elena   14.7.2019

 

P.S.: Som rada, že som túto záverečnú spoločenskú tému venovala práve ľuďom s postihnutím. Pripadá mi to symbolické, mám ich hlboko v srdci.

Poukazovala som na to, čo sa deje v spoločnosti, aby sme nemlčali – lebo prizerať sa zlu mlčky znamená pomáhať mu. Písať len o dobrých, pekných a radostných veciach, či len filozofické úvahy nie je podľa mňa správne, no posledné dva blogy tejto jedenástky budú také.

 

 

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Iba 8. – Chcem, aby Zelenskyj. . .

05.07.2022

Ach, Zelenskyj mi pripomína filmového hrdinu. A rada by som sa s ním porozprávala… Aj jeho komunikačný štýl v dnešnom blogu preberiem. Myslím to úplne vážne. Je ale dôležité, aby ste videli kus príbehu pre pochopenie týchto mojich slov… Životné skúsenosti nám pomáhajú zmúdrieť. Ja napríklad nielen na základe skutkov, ale už i na základe slov dokážem [...]

Iba 7. – Veď nám dajte, veď sa postarajte. . .

04.07.2022

Zelenskyj je prefíkaný. Jeho víťazné ťaženie proti Rusku je kamuflované tým, že už i podľa našich médií Rusi obsadzujú čoraz viac ukrajinského územia https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/632532-online-klucove-boje-o-lysycansk-rozhodne-sa-do-dvoch-dni/ A vraj ho už aj dobyli. [...]

Aj týmito zbraňami pomáha Západ Ukrajine v boji proti Rusku

05.07.2022 14:00

Ukrajina potrebuje pre boj s Ruskom zbrane zo Západu. Prichádzajú húfnice, tanky, protivzdušné systémy či drony.

Policajné oddelenie

Opitý muž narazil autom do dverí policajného oddelenia v Medzilaborciach

05.07.2022 13:41

Vozidlo, ktoré muž riadil, mu nepatrilo.

Ladislav Kukolík

Lunter: Strategické podniky krvácajú, treba im pomôcť

05.07.2022 13:19

Energetická kríza ohrozuje fungovanie veľkých závodov, ktoré zamestnávajú stovky ľudí. Banskobystrická župa vyzýva vládu, aby zakročila.

Romania NATO Chief

Spojenci podpísali prístupové protokoly Fínska a Švédska o vstupe do NATO

05.07.2022 12:01, aktualizované: 12:19

Na tlačovej konferencii v Bruseli to oznámil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,368
Celková čítanosť: 6617242x
Priemerná čítanosť článkov: 2794x

Kategórie